Browse By

Dlaczego warto wykorzystać druk na szkle?

Sztuka nowoczesna ma wiele obliczy. Każdy jej odbiorcy zupełnie inaczej interpretować może konkretne dzieła, w odmienny sposób może się im przyglądać i wykorzystać je totalnie nietuzinkowo. Nowoczesne podejście do sztuki oraz twórczego wyrażenia się stworzyły wiele różnych form, które dopiero małymi krokami wchodzą do galerii oraz domów by w nich być jednym z istotnych elementów tworzących doskonałą aurę.

Druk na szkle

Grafika na ścianie czyli druk na szkle

Piękne, kolorowy formy graficzne obecnie święcą swoje tryumfy pojawiając się w wielu miejscach, w których niegdyś ich umiejscowienie nie było możliwe lub nie było społecznie akceptowalne. W dużych miastach na ścianach budynków zaobserwować można murale (duże malunki przedstawiające najczęściej jakąś abstrakcyjną koncepcję), oklejone na różne sposoby pojazdy komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy) czy billboardy przybierające formę obrazu. Sztuka pcha się do większych ośrodków miejskich drzwiami i oknami, prezentowanie jej stało się zupełnie naturalne, zaś utożsamienie się z czymś co związane jest twórczością przeniosło się do domów także tych osób, które nie są zawodowo lub hobbystycznie związane z artyzmem. W domach pojawiają się coraz częściej nowoczesne obrazy, plakaty, formy rzeźbiarskie czy stylowe żyrandole. W kuchni zobaczyć można kolorowe naczynia, pięknie ukształtowane sztućce, wyjątkowe blaty czy ścianki wykorzystujące druk na szkle. Tego rodzaju formy doskonale komponują się tam, gdzie mieszkańcy domu spędzają wiele czasu. Twórcze, kolorowe, abstrakcyjne formy graficzne podnoszą poziom wystroju wnętrz, potęgują także pozytywne nastroje podczas przebywania w nich.

Przestrzenność w sztuce

Przeniesienie obrazu na szkło pozwala na stworzenie efektu przestrzennego wypełnienia surowca grafiką. Tego rodzaju usługę oferują tylko niektóre drukarnie w kraju, jednakże warto pokusić się o ich odnalezienie, gdyż instalacja w tym stylu w domu znacząco wpływa na elegancję wnętrza. W zależności od wybranej opcji klienci profesjonalnej drukarni 3D mogą wybrać różne formy szkła – może być ono grube i o dużych wymiarach lub mniejsze, zamocowane np. w antyramie. Tego rodzaju druk na szkle pełnić może również rolę obrazu, który będzie pięknie prezentować się w salonie.