Browse By

Dlaczego gry na konsole są droższe od gier na komputer?

Zapewne wielu graczy zauważyło, że gry wydawane na konsole są droższe od tych, które są przeznaczone na komputer. Nie ma jednego powodu, dla którego tak się dzieje – co najmniej kilka czynników wpływa na cenę gier na konsole. Często nawet używane gry na konsole nie są tak tanie, jak nowe gry na komputer. Dlaczego tak się dzieje? Co jest tego powodem? Czy jest możliwość kupienia gier konsolowych w lepszych i bardziej atrakcyjnych cenach niż w sklepach?

Cóż, na początek wypadałoby dowiedzieć się, jakie powody sprawiają, że producenci gier wyceniają wersje na konsole znacznie drożej. Bez tego, nie da się zrozumieć, czemu konsolowcy muszą płacić więcej i jakie powody sprawiają, że osoby grające na PC’cie płacą niekiedy nawet dwa razy mniej! Oto kilka powodów, dlaczego musisz wydać więcej pieniędzy, jeżeli masz konsolę i to na niej wolisz grać.

Powody, przez które gry na konsolę są droższe od gier na komputer

Pierwszym z powodów, przez które gry na konsole są droższe od gier na komputer jest… piractwo! Ale nie piractwo gier na konsole, ale właśnie tych przeznaczonych do grania na komputerze! W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest posiąść nielegalnie dane tytuły czy to gier, filmów, czy muzyki, a komputery nie posiadają specjalnych zabezpieczeń, które uniemożliwiałyby korzystanie ze spiraconych dzieł. Konsole natomiast takie zabezpieczenia posiadają. To wszystko sprawia, że osoby grające na komputerach mają więcej dróg do wyboru, chociażby nielegalnych, przez co są one mniej chętne na kupowanie gier, które kosztowałyby dużo.

Z drugiej strony, osoby które już wydały mnóstwo pieniędzy na dowolną konsolę, będą bardziej skore wydać pieniądze na gry na konsolę – PS4, Xbox one, czy dowolną inną. Jak długo, jak zabezpieczenia na konsolach uniemożliwiają grę na zgranych nośnikach, tak długo gry na konsolę będą najzwyczajniej w świecie droższe od tych na komputer!

gry na konsole ps4

Jak zaoszczędzić na grach na konsolę?

Zastanawiasz się pewnie teraz jak możesz kupić nowe gry na Xbox one oraz inne tanie gry na konsolę za mniejsze pieniądze, niż są one sprzedawane w sklepach stacjonarnych. Na szczęście jest taka możliwość! Istnieją specjalne punkty sprzedaży, gdzie wystawiane są gry na ps4 używane, które kosztują nieco mniej pieniędzy. Jeżeli jesteś zainteresowany oszczędzaniem, to z pewnością taka opcja najbardziej przypadnie ci do gustu. W takich miejscach, jak sklep internetowy grajtanio.pl znajdziesz gry używane za mniejszą cenę, niż w sklepie stacjonarnym. Co więcej, często organizowane są tam także promocje, które będą upoważniać cię do jeszcze większych zniżek. A mniejsza ilość wydanych pieniędzy, to zawsze dobry pomysł, ponieważ dzięki temu można kupić więcej!

Lepiej grać na konsoli, czy na komputerze?

Konsole do gier to nie jest najtańszy możliwy sprzęt. Niemniej, jednak gdy już ją masz, to tak naprawdę masz wszystko, czego potrzebujesz do gier. Natomiast granie na komputerze wymaga najlepszych procesorów, kart graficznych, monitorów – wszystkiego. Jeżeli więc chcesz grać na komputerze, będziesz musiał zainwestować we wszystkie parametry tego komputera, bądź będziesz musiał kupić specjalny komputer do gier. A takie komputery potrafią być nawet kilkukrotnie droższe od samych konsol.