Browse By

Kim jest Bogdan Kalus? – historia popularnego kabareciarza

Bogdan Kalus to jeden z członków bardzo popularnego i kultowego już Kabaretu Ławeczka. Sprawdź dostępne informacje na temat życia prywatnego oraz twórczości tego artysty i przekonaj się, jak wyglądała jego droga do sławy. Sprawdź, gdzie jeszcze możesz podziwiać jego talent aktorski i komediowy i dowiedz się, jak wyglądała jego droga do popularności.

Historia prawdziwa, czyli droga do sławy Bogdana Kalusa

kabaret ranczoBiografia Bogdana Kalusa jest przewrotna i pełna zwrotów akcji. Jako dziecko aktor w ogóle nie wiązał swojej przyszłości z aktorstwem i sceną kabaretową. Nie posiada wykształcenia aktorskiego, w co trudno uwierzyć widzom, którzy są zachwyceni jego umiejętnością wchodzenia w rolę i odgrywania konkretnych postaci. Przez kilka lat chciał zostać ogrodnikiem i pielęgnować rośliny, jednak po pewnym czasie porzucił ten pomysł.

Kalus posiada wykształcenie średnie pełne. Ukończył szkołę muzyczną i przez pewien czas grał w zespole rockowym na perkusji. To właśnie z muzyką w tamtym okresie wiązał swoją przyszłość, jednak i ten pomysł na życie ostatecznie odłożył. Po kilku latach grania, urodzony w 1965 roku aktor i kabareciarz odszedł ze swojego zespołu i związał się ze sceną kabaretową, na której występuje od 1987 roku.

Kabarety stały się integralną częścią jego życia i tak zostało do dzisiaj. Bogdan Kalus jest nie tylko członkiem popularnego Kabaretu Ławeczka, który tworzy razem z aktorami z Ranczo, ale również współtworzy od 2011 roku kabaret KaŁaMasz. Rozwija się także jako aktor. Pojawia się w różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych, najczęściej w rolach o zabarwieniu komediowym. Jest również aktorem teatralnym i to na tej scenie pozwala odkryć inne swoje oblicze, grając dużo poważniejsze role, które również wzbudzają zachwyt publiczności.

Wyjątkowy artysta z zacięciem komediowym

Bogdan Kalus jest człowiekiem raczej spokojnym, który stroni od życia klasycznego celebryty. Trzyma się raczej na uboczu i nie pojawia na ściankach, ale za to rozwija swoją karierę i talent aktorsko-komediowy, przyjmując nowe role. Dużą rozpoznawalność dał mu kabaret z Ranczo, jednak już wcześniej był on znanym i lubianym aktorem komediowym.

Obecnie Kabaret Ławeczka cieszy się ogromną popularnością. Za sprawą Impresariatu Artystycznego BIG MEDIA ta kultowa grupa może pojawić się na Twoim wydarzeniu lokalnym, kulturalnym lub firmowym i uświetnić czas gościom. Wspólne występy Bogdana Kalusa i pozostałych aktorów z Ranczo są fenomenem, który każdy uczestnik widowiska wspomina z rozbawieniem i radością. Poza talentem komediowym i aktorskim ta trójka doskonale nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją do wspólnej zabawy. Dzięki temu ich występ jest niezapomnianą atrakcją.

Bogdan Kalus doskonale czuje się w roli Hadziuka, a jego koledzy, czyli Piotr Pręgowski jako Pietrek oraz Sylwester Maciejewski jako Solejuk również idealnie wczuwają się w odgrywane przez siebie postacie. Sprawia to, że ich występ pozwala publiczności przenieść się do realiów uwielbianego przez wszystkich serialu Ranczo oraz na żywo zobaczyć w akcji Kabaret Ławeczka komentujący aktualne wydarzenia społeczne.

Jeśli chcesz, aby popularna grupa kabaretowa wystąpiła na Twoim wydarzeniu, to już teraz skontaktuj się z Impresariatem Artystycznym BIG MEDIA, aby ustalić szczegóły tej współpracy. To doskonały partner dla organizatorów różnych wydarzeń, który dopilnuje wszystkich szczegółów i formalności, i jednocześnie zadba, abyś nie musiał przepłacać wykonawcom i ich agencjom.