Browse By

Dieta pudełkowa – co to jest?

Dieta pudełkowa to zbiór dietetycznych potraw, które otrzymujemy codziennie od firmy cateringowej. Są to zdrowe, pożywne i dietetyczne posiłki, które możemy zamówić korzystając z usług niektórych firm zajmujących się zdrowym odżywianiem. Nazwa dieta ‘’pudełkowa’’ pochodzi od małych, szczelnych pudełek, w których dostarczana jest żywność. W każdym pudełku jest inne danie – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, czasami może trafić się dietetyczny deser. Dieta pudełkowa jest naszą osobistą dietą ustalaną z pomocą dietetyka.

Co zawiera dieta pudełkowa?

dieta pudełkowaW diecie pudełkowej znajduje się wszystko, czego aktualnie potrzebuje nasz organizm. Ustalane z dietetykiem produkty, które mogą wystąpić w diecie pudełkowej, zostają wprowadzone do diety bardzo precyzyjnie i umiejętnie, tak, żeby dostarczyć codziennie odpowiednią ilość witamin i wszystkich potrzebnych substancji. Duża ilość warzyw i owoców w różnej postaci, codziennie inne potrawy, które urozmaicają nasz jadłospis – wszystko to zawiera się w diecie pudełkowej. Oprócz tego często dodawane są dietetyczne ciasteczka w formie deseru, różnego rodzaju ‘’odchudzające słodycze’’, tak żeby nasza dieta nie była nudna.

Jak otrzymać taką dietę?

Żeby dostać dietę pudełkową we Wrocławiu czy innym większym mieście w Polsce , dostarczaną nam do domu lub do miejsca pracy – należy skontaktować się z jedną z firm cateringowych. Od niedawna istnieje wiele różnych firm oferujących takie usługi. Następnie, trzeba umówić się z dietetykiem współpracującym z firmą cateringową i omówić z nim szczegóły na temat naszego sposobu żywienia. W rozmowie z dietetykiem ważne jest, aby wspomnieć o naszym trybie życia, dotychczasowym odżywianiu się, jakichkolwiek chorobach czy dolegliwościach i ewentualnych lekarstwach. Nie można również zapomnieć o indywidualnych preferencjach żywieniowych, dlatego, żeby dietetyk nie dodał nam di diety czegoś, czego nie lubimy.

Co zyskamy dzięki diecie pudełkowej?

Korzystając z diety pudełkowej mamy na celu przede wszystkim wprowadzenie nawyku zdrowego i regularnego żywienia do naszego życia. Odpowiednio ustalona dieta bardzo nam w tym pomoże, zwłaszcza jeżeli będziemy wspomagać tę dietę na przykład codziennymi ćwiczeniami. Ponadto, decydując się na taki rodzaj diety, na pewno myślimy też o poprawieniu naszej kondycji i przede wszystkim sylwetki. Na diecie pudełkowej możemy nie tylko przyzwyczaić się do lekkich, zrównoważonych potraw, ale także możemy schudnąć. Jest to bardzo ważny powód, dla którego wiele osób podejmuje się diety.

Czy dieta pudełkowa jest dla każdego?

Każdy może skorzystać z usług firmy cateringowej. Zdrowe nawyki, rozpoczęcie nowego życia wraz z początkiem diety – znacznie poprawi nasze samopoczucie i wzmocni organizm. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku i jaki jest nasz tryb życia – nigdy nie jest za późno na pozytywną zmianę w żywieniu, która z pewnością wyjdzie nam na dobre. Dzięki diecie pudełkowej możemy zrozumieć wiele rzeczy, nauczyć się poprawiać dawne błędy żywieniowe z przeszłości oraz nabrać nawyku gotowania sobie w małych, odpowiednich dla nas ilościach.