Browse By

Sylwester w mieście – w którym mieście witać nowy rok?

Sylwester w mieście – w którym mieście witać nowy rok?

Sylwester w mieście to całkiem atrakcyjny pomysł na przywitanie Nowego Roku. Jeśli nie wiesz jeszcze, jak go spędzić, rozważ imprezę w mieście. Dlaczego warto? Poniżej przedstawiamy zalety takiego rozwiązania i podpowiadamy, jaki typ noclegu będzie najlepszy na taką okoliczność.

Dlaczego warto wybrać sylwestra w mieście?

Pierwszym i najważniejszym argumentem za imprezowaniem w mieście jest oczywiście całkiem duży wybór imprez sylwestrowych. Bale, koncerty, imprezy w klubach lub inne, nietypowe pomysły, jakie czasem udaje się znaleźć w niektórych miastach to całkiem ważny argument za tym, by sylwestra spędzić na mieście. 

Niezapomnianych wrażeń mogą dostarczyć największe imprezy sylwestrowe, emitowane w telewizji. Tam pojawiają się największe gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, serwując zarówno nowe, jak i dawne, niezapomniane przeboje, przy których można swobodnie bawić się do białego rana!

Sylwestra możesz spędzić również w mniej typowych miejscach – niekiedy organizowane są zabawy na plaży lub… w pociągach! Podczas zabawy wydzielone są wagony z przekąskami oraz z miejscem do tańczenia. A po powrocie możesz zaznać odpoczynku w zarezerwowanym nieopodal miejscem noclegowym.

Kiedy warto rozglądać się za najlepszym noclegiem na sylwestra?

Każda pora roku odznacza się innym głównym punktem. Wiosną myślimy o miejscu na święta wielkanocne, latem o wakacjach, jesienią rozglądamy się ogólnie za ciepłym i słonecznym miejscem… I dopiero gdy zbliża się sezon zimowo-świąteczny, przez głowę przemyka nam myśl o sylwestrze. I już wtedy może okazać się, że najlepsze miejsca są już po prostu zarezerwowane.

Nie jest to jeszcze zbyt popularne podejście, lecz są osoby, które noclegi na sylwestra rezerwują już we wrześniu lub październiku. Jest to często czas, kiedy wakacyjne wojaże mamy już na ogół za sobą, a kolejne dłuższe wolne zapewne wypadnie w czasie świątecznym. Dlatego też może to być dobry czas, w którym już możesz myśleć o wynajęciu najlepszego noclegu dla siebie. 

Jaki typ noclegu będzie najlepszy na sylwestra?

Najpopularniejsze rozwiązania obejmują hotele i domki w górach. Nocleg w hotelu ma to do siebie, że w sezonie świąteczno-sylwestrowym zbiega się z wyjątkową ofertą, w ramach której za określoną sumę możesz wziąć udział w balu, podczas którego masz wliczony w cenę posiłek, lampkę szampana o północy i ewentualnie inne atrakcje, jeśli znajdują się one w ofercie. 

Jeśli jednak wolisz postawić na spędzenie sylwestrowego wieczoru w bardziej znajomym gronie niż towarzystwo na hotelowym przyjęciu, możesz skorzystać z innego popularnego rozwiązania, jakim jest domek w górach. 

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przywitania Nowego Roku wśród bliskich, mając piękny, kameralny domek na zupełną wyłączność. Kolejnym plusem jest to, że cena całego domku, rozłożona na wszystkich uczestników zabawy, przestaje być przesadnie wysoka. Niedrogie, urocze domki w górach możesz szybko zarezerwować z pomocą wyszukiwarki fajnewczasy.pl.

Najpopularniejsze Polskie miasta na sylwestra

Jeśli zależy Ci na spędzeniu imprezy sylwestrowej w najpopularniejszych miejscach w kraju, poniżej przedstawiamy Ci listę 10 miejscowości, w których z pewnością znajdziesz imprezę idealną dla siebie:

  • Zakopane
  • Kraków
  • Wrocław
  • Toruń
  • Warszawa
  • Krynica-Zdrój
  • Poznań
  • Gdynia
  • Gdańsk
  • Sopot

W jaki sposób spędzić sylwestra w Krakowie?

Kraków oferuje całkiem dużo możliwości spędzenia sylwestra w wyjątkowy sposób. Jednym z nich jest udanie się na elegancką kolację we dwoje do miłego lokalu. A po zakończeniu kolacji, możecie z powodzeniem udać się na najbliższy pokaz fajerwerków, lub spędzić miłą noc w hotelu. Innym pomysłem jest udział w corocznej imprezie, organizowanej na krakowskim Rynku Głównym. Jest to jedna z najpopularniejszych imprez w kraju, przyciągająca licznych miejscowych i tubylców, spragnionych dobrej zabawy przy ulubionych hitach.

Dlaczego warto rozważyć sylwestra w Krynicy?

Krynica-Zdrój będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy dobrą zabawę upatrują w aktywności fizycznej. Każdego roku na miejscu odbywa się impreza na stoku, w ramach której można bawić się przy dobrej muzyce, upiec kiełbaskę przy ognisku, a także… zjechać ze stoku narciarskiego z pochodnią. Inną propozycją może być udział w imprezie organizowanej w Starym Domu Zdrojowym, gdzie masz możliwość posłuchać muzyki granej na żywo.

Skorzystaj z wyszukiwarki noclegów fajnewczasy.pl w poszukiwaniu najlepszych ofert na rynku.