Browse By

Dekoracja światłem, czyli dlaczego warto skorzystać z usług technika obsługi imprez?

Dekoracja światłem to sposób na całkowitą odmianę wystroju wnętrza. Polega ona na oświetlaniu ścian, sufitów, elementów architektury, czego efektem jest stworzenie wyjątkowego wnętrza, odpowiadającego charakterowi imprezy.

Dzięki niej uroczystość wewnątrz jak i na zewnątrz budynku nabierze niepowtarzalnego charakteru. 

Pomysł na wystrój – dekoracja światłem

Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych dekoracji na rzecz dekoracji świetlnej, gdyż światło spełnia tę rolę zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Firmy podejmują się takich realizacji na wszelkiego rodzaju imprezach, na przykład balach, weselach, spotkaniach firmowych, eventach, konferencjach, kongresach, sympozjach, zjazdach, wystawach, imprezach okolicznościowych. takich ja: komunie, urodziny, koncerty, studniówki. Dekorują również w ten sposób ogrody, altany ogrodowe, fasady budynków.

technika dekoracji światłem

Źródło: 2t.com.pl

Przy niewielkim nakładzie środków można stworzyć niezwykłą, oryginalną dekorację światłem, która swym pięknem, niezwykłością i nowoczesnością  zaskoczy gości. Świat w blasku ledowych lamp zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, tworząc inną czasami bajkową rzeczywistość. Poza tym tego typu dekoracje obok funkcji dekoracyjnej poprawiają również wygląd pomieszczenia, tuszują jego mankamenty i niedoskonałości.

Dzięki temu wnętrze nie wymaga kosztownych remontów. Krótki czas instalowania aparatury pozwala w niedługim czasie osiągnąć zamierzony efekt i ograniczyć koszty imprezy.

Decydując się na wybór firmy dobrze byłoby realizacje dekoracji świetlnych zobaczyć na zdjęciach czy filmach, gdyż efekt często trudno opisać słowami. Fachowcy od dekoracji światłem powinni zaproponować wstępną koncepcję takich efektów, a potem, po uzgodnieniu z klientem, ostatecznie wypracowany projekt, dlatego dobrze podjąć się działań na tym polu odpowiednio wcześnie, aby impreza zakończyła się sukcesem. 

Realizator światła czuwa nad tym, co dzieje się w trakcie wydarzenia, wyczarowując w pewnych kluczowych dla koncepcji imprezy momentach nową rzeczywistość, a sala przechodzi całkowitą metamorfozę, budząc zachwyt jej uczestników. Tworzenie wielobarwnych wrażeń świetlnych stanowi wyzwanie dla pomysłowości realizatora światła. Tu obowiązuje jedna zasada, widzowie nie koncentrują się na lampach, one są schowane, na drugim planie, wzrok widza koncentruje się na efekcie ich działania, czyli barwnym spektaklu zaspakajającym potrzeby ludzkich zmysłów. Paleta kolorów jest olbrzymia, nieograniczona niczym poza wyobraźnią realizatora światła.

Wykorzystanie technologii ledowej 

Zaletą dekoracji świetlnych jest użycie technologii ledowej nie pochłaniającej dużo energii elektrycznej. Firmy dysponują różnym rodzajem oświetlenia, które można również

dekoracja światłem

Źródło: 2t.com.pl

wypożyczyć. Jednym z nich jest oświetlenie listwą LED, która zużywa mało prądu dając przy tym dużo światła. Listwy umieszcza się przy ścianach, oknach, filarach, wnękach, a dzięki stosowaniu czterech podstawowych kolorów  można uzyskać dowolny odcień oświetlenia. Oświetlenie bezprzewodowe LED punktowe stosuje się zazwyczaj do dekoracji na stole aranżacji kwiatowych.  Oferta obejmuje również całe pakiety dekoracji światłem w co wliczony jest również ich montaż i demontaż oraz koszt transportu.

Dekoracja światłem na weselu

Dużym zainteresowaniem cieszą się tego typu dekoracje na weselach. Jeśli para młoda pragnie wyjątkowej, z rozmachem, a jednocześnie profesjonalnej dekoracji sali, parkietu, ogrodu to

sala weselna dekorowana światłem

Źródło: 2t.com.pl

zapewni ją firma zajmująca się świetlnymi dekoracjami. Sprawi, że wnętrze stanie się na ten moment niepowtarzalne, wręcz bajeczne i spowoduje, że zarówno państwo młodzi i goście zapamiętają jego niezwykły klimat. Sala musi być miejscem nie tylko doskonałej zabawy, ale jednocześnie niezwykłego widowiska świetlnego. Zadaniem takiej firmy jest także stworzenie odpowiedniego tła dla fotografów i kamerzystów, aby zdjęcia i filmy stanowiły pamiątkę na lata tego wyjątkowego dla pary młodej wydarzenia.

Dekoracja światłem spotkania biznesowego spowoduje, że z nudnego bezosobowego wnętrza sala konferencyjna stanie się pomieszczeniem spersonalizowanym, odpowiadającym  charakterowi firmy. Światło podkreśli najciekawsze elementy pomieszczenia, a kolorystyka będzie odpowiadać barwom firmy. Dzięki dekoracjom świetlnym można zaaranżować  przestrzeń małą ale i bardzo dużą.

Przy organizacji przeróżnych imprez warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się dekoracją świetlną, gdyż oferują one oryginalny i nowoczesny sposób aranżowania wnętrza za pomocą światła.