Browse By

Jak zareklamować firmę lokalnie?

Prowadzisz firmę i zależy Ci na reklamie lokalnej? A może dopiero startujesz z własną działalnością i chcesz, aby mieszkańcy Twojego miasta dowiedzieli się o niej? Nic prostszego! Oczywiście możesz poświęcić nieco czasu, założyć odpowiedni profil w mediach społecznościowych i zaprosić swoich znajomych na wielkie otwarcie. Jednak takie rozwiązanie ma dużo ograniczeń. Poza tym, zanim konto w Internecie zdobędzie popularność i dotrze do szerszego grona, minie trochę czasu. Co zatem zrobić, by reklama firmy była efektywna i szybka w działaniu?

Ulotki, broszury reklamowe i wizytówki

Najpopularniejszym sposobem na zdobycie rozgłosu są drukowane ulotki, broszurki i wizytówki. Można rozdawać je na ulicy lub poroznosić po sklepach i miejscach użyteczności publicznej. To, że zainwestowaliśmy pieniądze w reklamę naszej firmy, jest doceniane przez potencjalnych klientów. Wizytówki klienci na ogół umieszczają w swoich portfelach albo wizytownikach. Jeśli rozdamy ich nieco więcej jest szansa, że powędrują dalej. Klient może rozdać je wśród rodziny i znajomych.

Ulotki i broszury mają tą zaletę, iż zawrzeć w nich można wiele informacji na temat naszej działalności. Opis proponowanych usług lub towarów, adres prowadzenia działalności, a nawet dane kontaktowe. Poza tym, tego rodzaju reklama dociera do szerokiej grupy odbiorców. Nie ma tu znaczenia czy znamy kogoś osobiście, czy nie. Zarówno po wizytówki, jak i ulotki, sięgają osoby w różnym wieku.

Baner reklamowy i oklejony samochód firmowy

baner reklamowyZ kolei tak zwany baner reklamowy, to duża reklama wywieszana najczęściej w pobliżu ruchliwej ulicy lub w lokalnej galerii handlowej. Tym sposobem z pewnością zwrócimy na siebie uwagę. Przechodnie i kierujący autem rozglądają się dookoła i czy tego chcą, czy nie – ich wzrok w końcu napotka naszą reklamę. 

Jeśli posiadamy samochód firmowy, dobrze jest zainwestować też w jego odpowiednie oklejenie. W sytuacji, w której będziemy używać prywatnego auta, które niczym się nie wyróżnia spośród wszystkich pozostałych – nikt nie będzie wiedział, że samochód współtworzy firmę. Kiedy jednak wyróżnimy go odpowiednimi nalepianymi reklamami, sytuacja od razu się zmienia. Jest to szczególnie widoczne w małych i średnich miastach, gdzie takie pojazdy bardzo rzucają się w oczy, a co za tym idzie – reklamują firmę.

Strategię dotyczącą zarówno rozprowadzania ulotek, wizytówek, banerów, jak i naklejek, musimy dobrze przemyśleć. Taka kampania reklamowa powinna być bowiem spójna, pomysłowa i estetyczna. Dużym błędem jest inwestycja w różne style wydruków. Jeśli plakaty, banery czy wizytówki współtworzą całość, są spójne i można je szybko zidentyfikować – tym lepiej dla nas. Jednak by taki cel osiągnąć musimy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się wszystkimi nośnikami reklamy. Na terenie województwa dolnośląskiego przedsiębiorcy skorzystać mogą na przykład z usług Drukarni INTRO-GRAF, która jest w stanie zaproponować im kompleksową pomoc. Drukarnia tworzy wyjątkowe reklamy w formie banerów w Trzebnicy, Oławie, Siechnicach czy Radwanicach. Punkty tego rodzaju stawiają bowiem na profesjonalizm i silny przekaz reklamowy, co zwykle prowadzi do sukcesu.