Browse By

Czym się sugerować podczas wynajmu Sali na urodziny?

Dla większości z nas dzień urodzin jest niesamowicie ważny. Chcemy go celebrować i spędzić w gronie najbliższych i przyjaciół. Oczywiście każdy organizuje wówczas czas w zgodzie ze samym sobą. Jedni wolą domowe przyjęcie, inni wypad do restauracji na uroczystą kolację. Są też osoby, które stawiają na imprezę w szerszym gronie.

Wówczas wynajmują salę i zapraszają gości na zabawę do białego rana. Najczęściej taka decyzja podyktowana jest wejściem w dorosłość, a więc 18-stymi urodzinami albo tymi, które określa się, jako okrągłe.  Poza tym, wielu rodziców stawia na tego rodzaju przyjęcie, gdy dziecko jest jeszcze małe. Roczek w Polsce obchodzony jest z wielką pompą. Towarzyszą mu między innymi symboliczne czynności.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając salę?

Po pierwsze – wystrój i wielkość sali

impreza urodzinowa

Wielkość upatrzonej przez nas sali powinna być rzecz jasna dostosowana do ilości zaproszonych gości. Nie będzie dobrze jeśli zdecydujemy się na miejsce, które jest bardzo przestrzenne, podczas gdy na przyjęciu ma zjawić się dosłownie garstka ludzi. Sporych rozmiarów sala będzie wtedy przytłaczająca.

Druga strona medalu, to z kolei zbyt małe pomieszczenie przy sporej liczbie bawiących się. W takich okolicznościach robi się ciasno i duszno. Nie ma też mowy o swobodnym tańcu, bo na parkiecie każdy na siebie wpada. Najlepiej znaleźć zatem złoty środek. W miarę możliwości postarać się, by sala nie była ani zbyt duża, ani zbyt mała.

Wystój sali, to kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę. Niekiedy skuszeni niską ceną za wynajem, decydujemy się na miejsce, które dalekie jest od estetycznego. Czasami warto więc zainwestować nieco więcej pieniędzy, ale przyjęcie zorganizować w pięknej, eleganckiej sali. Przy odpowiednich warunkach zabawa na pewno jest milsza i bardziej udana.

Po drugie – nagłośnienie i dodatkowe atrakcje

Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie nagłośnienie. Jeśli bierze się pod uwagę przyjęcie w trakcie którego goście mają tańczyć jest to absolutna podstawa. Nieodpowiednie nagłośnienie powoduje, że muzyka ulatuje albo jest słabo słyszalna.

Liczą się również dodatkowe atrakcje, a już na pewno wtedy, gdy przyjęcie ma być wyprawiane na cześć dziecka. W mniejszych miejscowościach może być to niestety problem. W dużych miastach właściciele hoteli i restauracji wiedzą już doskonale, jak ważne są dodatkowe rozrywki. Przykładem niech będzie JASEK PREMIUM Hotel Wrocław zajmujący się między innymi organizacją urodzin dla dzieci.

Na miejscu dostępny jest plac zabaw, a w trakcie przyjęcia najmłodszym czas umilają profesjonalni animatorzy. Mali goście zajmowani są malowaniem twarzy oraz zabawami na świeżym powietrzu, które idealnie wpisują się w klimat urodzin solenizanta.

impreza urodzinowa dla dzieci

Po trzecie – budżet i odległość

Przy wyborze sali nie bez znaczenia pozostaje również nasz budżet. Jest to w zasadzie sprawa najważniejsza. Musimy dobrze przemyśleć naszą decyzję. Tak, by było nas stać na daną atrakcję. Zapożyczanie się tylko po to, by wyprawić urodziny mija się z celem.

Pod uwagę powinniśmy wziąć także odległość sali od miejsca naszego zamieszkania. Wyprawienie przyjęcia w miejscu znacznie oddalonym, tak naprawdę nie ma sensu. Nie dość, że przy takim wyborze część gości może nam się po prostu nie pojawić, to jeszcze sami będziemy mieli spory problem z kwestiami organizacyjnymi.