Browse By

Czym różnią się garaże drewnopodobne od zwykłych blaszaków?

Garaże, które są obecnie dostępne na rynku różnią się między sobą technologią wykonania oraz materiałami wykorzystanymi do ich produkcji. W zależności od miejsca zastosowania oraz przeznaczenia, stosuje się garaże drewnopodobne lub zwykłe potocznie zwane „blaszaki”. Poszukując dla siebie idealnego garażu można natknąć się także na wyroby premium, które na pierwszy rzut oka wydają się takie same jak tradycyjne, jednakże po głębszym zapoznaniu się ze specyfikacją można zauważyć, że są one zupełnie innej, lepszej jakości. 

Garaże drewnopodobne – charakterystyka

Garaże drewnopodobne są wykonane z blachy pokrytej specjalistycznym lakierem, tak aby jego struktura przypominała wyglądem drewno. Są one dostępne w różnych kolorach oraz wzorach, w zależności od zapotrzebowania klienta. Ten typ garażu idealnie wpisuje się w otoczenie, ponieważ jego wygląd można dopasować idealnie do innych budynków. Ten produkt przeznaczony jest głównie dla osób, które cenią sobie spójność architektoniczną w danym miejscu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz farb odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, można liczyć na wieloletnią trwałość bez konieczności ich konserwacji. Warto także wspomnieć, że ten typ garaży można wyposażyć w dodatkowe okna plastikowe, wejścia boczne oraz elementy ocieplenia, dzięki czemu ich użytkowanie będzie komfortowe także w miesiącach zimowych.

garaż drewnopodobnyGaraże określone mianem premium posiadają także liczne okucia narożne oraz dachowe, dzięki czemu ich konstrukcja jest znacznie stabilniejsza. Istotną informacją jest także fakt, że wybierając droższy produkt, można dopasować także kolor nitów do pozostałych elementów konstrukcyjnych. Kolory garaży drewnopodobnych można dobrać tak aby idealnie imitowały dany typ drewna np. dąb, orzech lub mahoń. Blacha w tym przypadku posiada nieregularne kolory oraz strukturę, która idealnie imituje drewno i wpasowuje się w otoczenie.

Garaże blaszane – charakterystyka

Ten typ garaży wykonywany jest wyłącznie z blachy oraz ocynkowanych profili stalowych, które pełnią funkcję ramy, utrzymującej całą konstrukcję w jednej pozycji. Blaszaki są jednymi z najtańszych produktów na rynku, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, a ich wygląd nie budzi zachwytu. Jednakże ich cena w stosunku do jakości wykonania i wytrzymałości jest bardzo dobra. Dodatkowo, decydując się na zakup garażu blaszanego można dowolnie dobrać jego wymiary oraz materiały, z których będzie wykonany. Niestety, ale tradycyjne garaże są wykonywane tylko w naturalnym kolorze blachy, a w przypadku nieco bardziej profesjonalnych zastosowań mogą okazać się błędnym wyborem. Konstrukcja garażu często jest także pomalowana farbą podkładową, zabezpieczającą go przed korozją i oddziaływaniem szkodliwych warunków zewnętrznych.

Jaki typ garażu warto wybrać?

Warto wybierać nieco droższe i lepsze jakościowo garaże drewnopodobne, szczególnie w przypadku, kiedy liczy się estetyka danej lokalizacji. Produkty premium są wykonywane zgodnie z zaleceniami klienta oraz tak, aby idealnie wpasowywały się w otoczenie. Podjęcie decyzji o wyborze danego modelu garażu wykonanego w technologii imitującej drewno nie musi być trudne i dużo droższe. Biorąc pod uwagę wysoki poziom funkcjonalności tego wyrobu oraz jego wieloletnią trwałość, można stwierdzić, iż jest to zdecydowanie lepsza inwestycja, aniżeli wybór zwykłego garażu blaszanego bez dodatkowych wzmocnień i nietypowego wzornictwa.