Browse By

Czy wszystkie zabawki są bezpieczne?

Zabawki i bezpieczeństwo

Najprościej odpowiedzieć NIE i zamknąć temat jednak kiedy chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech myślę, że warto rozwinąć nieco temat. Szczególnie że stał się on niepokojąco aktualny w ciągu ostatnich miesięcy. Z niepokojem przyglądałem się wiadomościom w których prezenterka mówiła coś o niebezpiecznych zabawkach z Chin.

Pomyślałem sobie wtedy o mojej siostrzenicy, która ma pokój dosłownie zawalony zabawkami. Każda ciocia czy wujek podczas odwiedzin musi oczywiście kupić coś dla dziecka no bo jak to inaczej. Nie mogą zrezygnować z tej „przyjemności” chociaż to przyjemność bardziej dla tych co obdarowują niż dla samej obdarowanej bo ona wydaje się bardziej przytłoczona tą ilością wszystkich świecących pierdółek…

toy-soldierCzy wszystkie zabawki są bezpieczne?

Przechodząc do tematu zastanawiałem się jak to w końcu jest z tym bezpieczeństwem. Czy nie jesteśmy jakoś przewrażliwieni na punkcie maluchów, że wszystko musi być takie idealne a każdy smoczek musi być po raz enty w ciągu dnia wyparzony? Być może przewrażliwieni są rodzice, którzy wszędzie widzą zagrożenia dla swoich pociech mi jednak bliżej do pragmatycznego podejścia. No więc co z tym bezpieczeństwem? Jest czy go nie ma? Jeśli chodzi o zabawki pochodzące z krajów Unii Europejskiej to tu możemy być spokojni – każda musi przejść przez rygorystyczne testy dlatego ich bezpieczeństwo jest niepodważalne.

Zainwestuj w zabawki interaktywne

Na szczęście w internecie są sklepy typu Liger.net, które w swojej ofercie mają mnóstwo interaktywnych zabawek, które kształcą nasze pocieszy podczas, gdy te beztrosko się bawią.
Zabawki sensoryczne są tylko kolejną kategorią zabawek, jakie oferuje sklep Liger.net.
Poza drewnianymi klockami, suchym basenem w plastikowymi kulkami Liger.net.pl oferuje również zabawki dla najmłodszych.
Z jego oferty mogą skorzystać również żłobki kupując np. chusty animacyjne czy inne gry edukacyjne.

Właśnie dlatego, że zabawki Ligera się nie tylko bezpieczne ale i edukacyjne zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

 

 

 

 

Autor jest konsultantem w firmie Kimland gdzie zajmuje się sprzedażą zabawek.