Browse By

Czy kształt żarówki LED ma znaczenie?

Kiedyś na rynku były dostępne wyłącznie klasyczne lampy LED, których wtyki były niestandardowe. Jednak świat się zmienia i dzisiaj w sklepach można już kupić naprawdę sporo sprzętu, który wygląda jak zwykłe żarówki i ma nawet tradycyjne gwinty, dzięki czemu można je dopasować do dowolnej lampy. Nie jest już potrzebna wymiana lamp, by móc używać żarówek ledowych. Jednak, czy kształt żarówki LED ma jakiekolwiek znaczenie? Czy różnią się one od siebie w jakiś szczególny sposób?

Jakie są kształty żarówek?

W dzisiejszych czasach, w sklepach jest dostępnych cała masa modeli żarówek ledowych, pochodzących od różnych bardziej i mniej znanych producentów. W sklepach można znaleźć żarówki, które wyglądają jak kula, świeczka czy reflektor. Potencjalny klient ma więc całkiem sporo modeli do wyboru, zwłaszcza że większość produktów wyposażona jest w klasyczne gwinty normalnych żarówek takie, jak gwint typu E14 czy E27.

Oczywiście, klient cały czas powinien monitorować to, jaki gwint posiada dana żarówka, ponieważ niektóre żarówki LED nadal posiadają specjalistyczne gwinty, które pasują wyłącznie do lamp ledowych.

Jak więc widać, na rynku w dzisiejszych czasach można wybrać różnego rodzaju modele żarówek ledowych, które posiadają odpowiednie gwinty, by móc je zainstalować nawet w zwykłych lampach, bez potrzeby wymieniania samych lamp na ledowe.

Czy konkretny kształt żarówki jest potrzebny? Kiedy zaopatrzyć się w żarówkę o konkretnym kształcie?

Przeważnie nie jest potrzebne to, aby zaopatrywać się w żarówkę o konkretnym kształcie, jeżeli nie ma co do tego zastosowań estetycznych. Jednak czasami taka konkretna żarówka będzie potrzebna! W jakich okolicznościach? Przede wszystkim wtedy, gdy będzie miała ona odpowiedni gwint, który pasować będzie do posiadanej lampy. Jeżeli tylko konkretny model żarówki będzie posiadał dany gwint, to należy właśnie w tą żarówkę zainwestować.

Na szczęście rynek pełen jest różnych kształtów zarówno samej żarówki, jak też i jej gwintu, dzięki czemu przeważnie klient nie będzie mieć problemu z tym, że wybór będzie ograniczony. Wystarczy wybrać dobrego dostawcę, dobry sklep, aby móc cieszyć się dokładnie tym, czego się chce.

Czego oczekiwać od różnych kształtów żarówki?

Przede wszystkim zawsze warto mieć na uwadze to, że żarówki dekoracyjne często są mniejsze od żarówek tradycyjnych. Mają po prostu mniejszy rozmiar, a co za tym idzie, potrzeba ich więcej, aby oświetlić pomieszczenie – wyglądają natomiast rewelacyjnie. Można ich używać (o ile będą miały dobry gwint) do żyrandoli, kinkietów czy w designerskich lampach i lampkach.

oświetlenie led

Jeżeli chodzi o żarówki LED to można wybrać takie, których światło jest punktowe, oraz takie, które świecą niczym reflektor, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Każde miejsce w domu można oświetlić inną żarówką, o innym kształcie i dającą inny efekt. Wystarczy wybrać produkt, którego wtyk będzie odpowiedni do posiadanych urządzeń.

Podsumowanie – dlaczego żarówki LED są lepsze od tych zwykłych?

Żarówki LED są znacznie lepszą inwestycją od żarówek zwykłych z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim są bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Ponad to człowiek dzięki nim możne zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, których nie wyda na rachunki za prąd. Chociaż sama żarówka LED jest nieco droższa od tradycyjnej, zwykłej żarówki, to zużywa ona znacznie mniej prądu. To właśnie dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze.

Poza tym, żarówka LED sprawdza się dokładnie tak samo, jak tradycyjna żarówka – świeci mocnym, odpowiednim dla oka światłem. Konieczne jest jednak zakupienie żarówek LED u sprawdzonych dostawców, takich jak LumenTEC.

Tak więc, żarówka LED jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą oszczędzić nieco pieniędzy, przy jednoczesnym posiadaniu bardzo dobrej jakości. Dzięki ledowej żarówce można oświetlić każdy zakątek domu, także garaż.

Takie żarówki idealnie nadają się do pokoju, kuchni czy łazienki. Nie trzeba posiadać specjalistycznych lamp, żeby móc wkręcić u siebie żarówki LED, trzeba wyłącznie zwracać uwagę na to, jaki gwint posiada dana żarówka. Aż tyle i tylko tyle.