Browse By

Co potrafi urządzenie wielofunkcyjne?

W wielu dziedzinach naszego życia spotykamy się z urządzeniami wielofunkcyjnymi. Dzięki łączeniu wielu możliwości w jednym narzędziu zyskujemy przestrzeń oraz funkcjonalność. Najlepszym przykładem są smartfony, które oprócz klasycznych opcji telefonu posiadają również możliwość wyszukiwania punktów na mapie, odtwarzania muzyki, przeszukiwania internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Urządzenia wielofunkcyjne są znakiem naszych czasów. Dlatego też warto zastanowić się nad nimi w przestrzeni biurowej. Dzięki połączeniu wielu funkcji w jednym narzędziu — możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Dlatego też tak ogromną popularnością cieszą się wielofunkcyjne drukarko-kserokopiarki.

Urządzenie wielofunkcyjne — większa przestrzeń

Praca biurowa wiąże się z wykonywaniem wielu dokumentów, które musimy niejednokrotnie powielać. Dlatego też nieodłącznymi elementami biurowego wyposażenia są drukarki oraz kserokopiarki. Warto jednak zastanowić się nad urządzeniem, które połączy te funkcje. Kupując urządzenie wielofunkcyjne zapewniamy sobie wszystkie przydatne funkcje w jednym urządzeniu. Ustawiając w biurze większe, ale jedno urządzenie, które posiada więcej funkcji od standardowej kserokopiarki — odciążamy przestrzeń, która byłaby zajęta dwoma osobnymi urządzeniami, do których należałoby przygotować odpowiedni dostęp, by komfortowo z nich korzystać. Zaoszczędzona przestrzeń możemy zagospodarować w inny sposób. Uzyskujemy wówczas przestrzenny efekt w naszym biurze.

Urządzenie wielofunkcyjne — większe możliwości

Urządzenia wielofunkcyjne oczywiście dają nam możliwość kserokopiowania i drukowania, jednak zakres ich możliwości jest znacznie szerszy. Najnowsze modele urządzeń wielofunkcyjnych umożliwiają łączenie się z urządzeniem przy pomocy sieci wifi. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia skanera w taki sposób, by automatycznie wysyłał nam opisane pliki na e-mail. Możemy wybrać wiele trybów drukowania — od najprostszego pojedynczego do najbardziej skomplikowanych kombinacji podczas drukowania, które uwzględniają odbijanie kartki w określoną stronę podczas druku obustronnego. Urządzenia wielofunkcyjne, dzięki swoim gabarytom, posiadają sloty na różnej wielkości papiery. Dlatego też nie jesteśmy ograniczeni do rozmiaru A4 i mniejszych. Możemy drukować nawet w formacie A3. Kolejnym atutem urządzeń wielofunkcyjnych jest automatyczne kserokopiowanie, podczas którego urządzenie samo pobiera zadrukowane strony i kopiuje je. Możemy również być spokojni o skany elementów niemożliwych do pobrania do środka urządzenia, ponieważ nowoczesne skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych posiadają specjalne filtry umożliwiające dostosowanie skanu do ułożenia kartki. Dzięki temu możemy skanować publikacje bez zmartwień o ich czytelność.

kobieta z wydrukami

Urządzenia wielofunkcyjne — tworzenie broszur

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne mają jeszcze jedną, bardzo przydatną opcję — potrafią tworzyć broszury. Funkcja tworzenia, wykańczania broszur może okazać się szczególnie przydatna podczas różnego rodzaju eventów i konferencji, na które potrzebujemy drobnych publikacji na przykład z programem wydarzenia oraz mapką obiektu. Możemy stworzyć też w bardzo szybki tempie katalog dla klienta z konkretną ofertą. Zaawansowane urządzenia posiadają moduł dziurkacza i umożliwiają zszywanie dwu pozycyjne oraz w rogu.

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na znaczne ułatwienie pracy biurowej. Pierwszą z zalet, jakie nasuwają się automatycznie, jest oszczędność miejsca. Nie potrzebujemy już osobnego ksera, kserokopiarki i drukarki, ponieważ wszystkie moduły możemy znaleźć w jednym urządzeniu, które połączone z komputerami pracowników przy pomocy wifi umożliwia szybką realizację zadań. Co istotne — nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne potrafią nie tylko kserokopiować i drukować, ale też wysyłać skany na maile podane w systemie. Drukować dokumenty i grafiki z uwzględnieniem różnego odbijania od krawędzi podczas druku obustronnego. Możemy też wykorzystać funkcję tworzenia broszur i stworzyć własne drobne publikacje przydatne podczas wydarzeń firmowych.

W urządzenie wielofunkcyjne zaopatrzysz się w 3dOffice.pl. Firma oferuje także możliwość dzierżawy wielofunkcyjnych urządzeń biurowych.