Browse By

Co kupić, gdy spodziewamy się dziecka?

Wózki, chusty, łóżeczka, wanienki, śpioszki, leżaczki, zabawki, maty edukacyjne – lista rzeczy, które wydają się być priorytetem zakupowym, gdy spodziewamy się dziecka jest właściwie nieskończona. Każdy rodzic ma swój plan i pomysł na powitanie pociechy na świecie, przez co korzystanie z porad najbliższych może okazać się nieskuteczne na dłuższą metę – to, co jedni ci odradzą, drudzy zdecydowanie polecą. Są jednak rzeczy, których nie powinno zabraknąć w życiu żadnego rodzica, ułatwiające opiekę nad dzieckiem i pozwalające na spokój o bezpieczeństwo i komfort malucha. Pomijając produkty higieniczne i meble, co powinno obowiązkowo znaleźć się na twojej liście zakupów dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka

Wózek to dość oczywisty element wyprawki dla nowych rodziców, choć jego wybór do najprostszych nie należy. Na rynku istnieje wiele nowoczesnych wózków pełniących konkretną funkcję, jak i tych wielofunkcyjnych, łączących w sobie gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy. Wielu rodziców decyduje się właśnie na formę 3w1 ze względów praktycznych – w końcu lepiej kupić jeden zestaw, niż trzy osobne wózki. Ważne, by przy wyborze nie kierować się jednak wyłącznie ceną i wielofunkcyjnością systemu. Wózek musi być przede wszystkim praktyczny i wygodny, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Sprawdź, czy wózek łatwo się składa, czy dobrze się prowadzi, czy nie jest za ciężki. Wybierając wariant 3w1 pamiętaj, by wszystkie elementy spełniały odpowiednie kryteria i posiadały wymagane atesty – gondola jest potrzebna stosunkowo krótko, a to ona jest często główną atrakcją tego typu rozwiązań. Upewnij się więc, że zarówno spacerówka, jak i fotelik samochodowy będą nadawały się do długiego użytkowania.

Dodatkowo w wyprawce dla dziecka powinny znaleźć się również śpiochy niemowlęce, body dziecięce oraz pełen komplet ubranek dla niemowląt, których materiał będzie na tyle delikatny, że nie będzie podrażniał skóry maluszka.

pościel niemowlęca

Rożek niemowlęcy i akcesoria dla dzieci

Funkcjonalny rożek niemowlęcy to dziś coraz bardziej popularny trend, który człowiekowi znany jest jednak od wieków. Wygodny rożek pozwoli szczelnie otulić dziecko zapewniając mu bezpieczeństwo, a także zdrowy, komfortowy sen. Użycie swoistego otulacza pozwoli rodzicom nie martwić się, że maluszek w trakcie drzemki rozkopie się i odkryje.

Mata edukacyjna

Zabawki to oczywiście ogromna część wyposażenia pokoju każdego dziecka i nawet w przypadku noworodków są istotnym elementem listy zakupów. Małe pluszaki, różnego rodzaju grzechotki i gryzaki czy proste zabawki edukacyjne są niezwykle istotne dla rozwoju dziecięcych zmysłów i ogólnej motoryki. Jest jednak pewien gadżet, który w kwestii zapewnienia dziecku rozrywki i zachęcania go do poznawania świata okazuje się być niezastąpiony. Chodzi oczywiście o rosnące w uznanie rodziców i specjalistów dziecięcego rozwoju maty edukacyjne.

Mata edukacyjna to przede wszystkim bezpieczne, miękkie i przyjemne miejsce do zabawy dla dziecka. Umieszczając malucha na macie możesz bez obaw pozwolić mu na turlanie się czy pierwsze próby przemieszczania się. Maty edukacyjne z zawieszonymi nad nimi zabawkami to dla malucha zachęta do spędzania czasu na brzuszku, podnoszenia się, sięgania po zabawki i generalnej interakcji z otoczeniem, co korzystnie wpływa nie tylko na jego koordynację i motorykę dziecka, ale też rozwój fizyczny – tego typu zabawa to doskonały sposób na wzmocnienie kręgosłupa dziecka.

Leżaczek

Podobnie jak w przypadku maty edukacyjnej, leżaczek to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą być pewni bezpieczeństwa swojej pociechy podczas gdy oni zajmują się pracą czy jakimikolwiek zajęciami domowymi. Maluch może z leżaczka swobodnie obserwować świat, lekko się na nim bujać, a w większości przypadków także bawić się zawieszonymi nad leżaczkiem zabawkami. Niektóre dzieci wręcz nie potrafią spokojnie zasnąć dopóki nie pobujają się na leżaku!