Browse By

Błyszczyk do ust – hit czy kit?

Błyszczące, kuszące usta to zasługa błyszczyków, które ostatnimi laty wracają do łask. Mimo wzrostu popularności matowych szminek, na zakup błyszczyka wciąż decyduje się wiele kobiet. Dlaczego zdania na temat błyszczyków są podzielone? Co warto o nich wiedzieć?

Cienie do powiek często zawierają już w sobie brokat. Dodając do tego błyszczące usta i biżuterię, możemy uzyskać nieco przesadzony efekt. Jest to powód, dla którego błyszczyki na jakiś czas zeszły na drugi plan, ustępując miejsca szminkom o regularnej barwie lub matowym pomadkom. Warto jednak zauważyć, że umiejętne dobranie błyszczyka do kreacji, fryzury i minimalistycznej, skromnej biżuterii, pozwala uzyskać świetny efekt.

Powracająca moda na błyszczyki do ust

Podstawowe cechy dobrego błyszczyka, to przede wszystkim optyczne powiększenie ust. Panie, które marzą o pełnych ustach, mogą zamiast szminki wybrać błyszczyk, który odbija światło, zapewniając efekt wizualnego powiększenia warg. W przeciwieństwie do szminek, błyszczyk nie wysusza ust. Warto pamiętać o tym, że szminki, konturówki i pomadki są stosowane w przypadku mocnego, pełnego makijażu. Wykorzystując błyszczyk, zapewniamy sobie delikatny i naturalny wygląd.

Wiele kobiet na co dzień decyduje się na wykonanie makijażu, którego zadaniem jest jedynie podkreślenie urody i rysów twarzy. Jeśli nie mamy większych problemów z cerą, nie musimy spędzać kilkudziesięciu minut na nakładaniu bazy, podkładu, pudru, rozświetlacza, różu, bronzera i korektora. Nie każda kobieta wykonuje też dokładny, mocny makijaż oczu za pomocą cieni, mascary i eyelinera.

Ograniczenie się do mascary, błyszczyka, podkładu i pudru, pozwoli nam uzyskać delikatny i naturalny efekt. Taki wygląd jest często wybierany nie tylko przez młode kobiety. Delikatny makijaż umożliwi nam dobranie odważniejszej biżuterii lub kreacji.

Błyszczyk jako sposób na nawilżenie

Wybierając błyszczyk dobrego producenta, możemy liczyć na kojące i nawilżające działanie. Po zmyciu makijażu nie musimy się martwić o dodatkowe nawilżenie ust za pomocą kremów lub pomadek. Nakładanie kolejnych warstw błyszczyka kilka razy w ciągu dnia nie będzie powodować wysychania ust.

błyszczyk

Usta pokryte błyszczykiem wyglądają na pełne i zdrowe. W przypadku szminek i pomadek (zwłaszcza matowych), usta szybko wysychają, co po dłuższym czasie stosowania wygląda nieestetycznie. Poza tym, błyszczyk nie daje efektu mocnego, głębokiego koloru, przez co usta pokryte błyszczykiem nigdy nie będą wyglądać sztucznie. Wybierając ten kosmetyk, nie musimy dokładnie rysować krawędzi ust, tak jak w przypadku szminek i konturówek. Oszczędzamy czas i nie musimy poprawiać makijażu ust w przypadku nierównego rozprowadzenia mocnego koloru.

Dopasowanie odpowiedniego koloru błyszczyka nie jest dziś trudnym zadaniem. Szeroka oferta błyszczyków do ust w sklepach internetowych, daje nam możliwość wybrania mocniejszych lub bardziej stonowanych odcieni różu, czerwieni, pomarańczy lub beżu. Można również kupić błyszczyk bezbarwny.

Podsumowując – błyszczyk to absolutny hit na każdą okazję. Na co dzień, błyszczyk o odpowiednio dobranym kolorze pozwoli nam podkreślić urodę. Jest to dobry wybór dla pań, które nie lubią mocnego makijażu. Warto malować usta błyszczykiem  także na wyjątkowe okazje. Randka, ważne spotkanie czy przyjęcie, nie muszą oznaczać wykonywania mocnego makijażu ust. Jeśli chcemy wizualnie powiększyć usta, pomalujmy je błyszczykiem zamiast obrysowywać usta szminką poza ich krawędziami.