Browse By

5 cech okularów niezależnych producentów

Jeśli nosisz okulary lub nosi je ktoś z Twoich bliskich, na pewno zdajesz sobie sprawę, ile czasu potrzeba na wybranie tych idealnych, zarówno pod względem właściwego widzenia, jak i cech estetycznych oprawek.

My w dzisiejszym artykule piszemy o pięciu cechach, którymi charakteryzują się okulary proponowane przez niezależnych producentów. Warto się im przyjrzeć, jeśli szukasz nowych okularów. Wbrew pozorom różnic pomiędzy ich produktami a popularnymi modelami jest więcej, niż Ci się wydaje, dlatego zapraszamy do lektury.

okulary Szczecin

Wysokiej jakości, estetyczne okulary wcale nie muszą posiadać firmowego znaczku dużej marki.

Oryginalność

Choć z łatwością możesz rozejrzeć się wśród wielu modeli w najbliższym salonie czy przejrzeć popularny magazyn, w którym znajdują się artykuły i reklamy dotyczące okularów, warto zwrócić uwagę także na niezależnych producentów, którzy oferują niezwykle ciekawe alternatywy. Jedną z cech, która charakteryzuje niezależnych producentów okularów, jest oczywiście oryginalność. Jeśli masz dosyć wchodzenia do kolejnych sieciówek, w których większość modeli okularów wygląda prawie tak samo, albo różni się tylko kolorami, czas rozejrzeć się za czymś innym.

Producenci niezależni mają już czym się pochwalić, ale wciąż dążą do tego, żeby zaistnieć w świadomości klientów, dlatego ich projekty wyróżniają się spośród popularnych propozycji dużych sieciowych marek okularów. Jeśli wśród promowanych propozycji nie potrafisz znaleźć okularów, które by pasowały do Twojego gustu lub takich, które byłyby oryginalne, na pewno warto zajrzeć do sklepu niezależnej marki.

Dobra cena

Prawdopodobnie każdy kiedyś zastanawiał się, jak to jest, że dany produkt może w jednym miejscu kosztować tak dużo, a w drugim znacznie mniej, chociaż jest to przecież identyczna rzecz. Odpowiedź na to zagadnienie brzmi: droższy produkt znanej marki jest droższy właśnie dlatego, że pochodzi od znanego producenta. Nie inaczej jest w przypadku okularów. Im bardziej popularna firma, tym większe ryzyko, że jej okulary będą droższe, choć wcale nie są lepsze pod względem jakości ani wytrzymałości. U niezależnego producenta zapłacisz cenę adekwatną do jakości produktu.

okulary przeciwsłoneczne Szczecin

Ponadczasowość

Każdy, kto przygląda się nowym modelom okularów w danym okresie, szybko zauważy, że są one zaprojektowane podobnie, że odpowiadają jakiejś ogólnie przyjętej aktualnie modzie. Zanim je wybierzesz, zastanów się, czy jest to dokładnie to, czego szukasz. W przypadku niezależnych producentów ilość okularów w danej kolekcji może być dużo mniejsza, ale są to modele dopracowane i przemyślane, kierowane do osób ceniących ponadczasowe dodatki, które są robione z myślą o potrzebach ludzi, a nie o dopasowaniu się do panujących trendów. Takie okulary będą świetnie wyglądały zarówno do garnituru, jak i swetra tak długo, aż się zużyją.

Coś nowego

Niektórzy lubią używać rzeczy pochodzących wyłącznie z jednej, sprawdzonej marki, bo jest to wygodne. Nawet kiedy jakość produktów danego producenta się trochę pogarsza, całkowite zrezygnowanie z jego oferty oznaczałoby konieczność szukania czegoś zupełnie innego, a wydaje się, że nigdy nie ma na to czasu albo po prostu nie chce się ryzykować rozczarowania. Tymczasem warto zajrzeć do oferty producentów niezależnych i wypróbować choćby jedną parę okularów, aby przekonać się, że naprawdę było warto.

Wysoka jakość

Nie zapominajmy również o tym, że okulary, które są reklamowane we wszystkich mediach, niekoniecznie są wykonane z najlepszych materiałów, a co za tym idzie, mogą wcale nie być trwałe. Z kolei niezależni producenci proponują mniej modeli, ale oferta ta składa się z dobrze zrobionych okularów, które mają wytrzymać długo.

Artykuł powstał dzięki współpracy z salonem optycznym Manufaktura Wzroku w Szczecinie.