Browse By

3 zalety alpinistycznego mycia okien

Trwający już od dobrych kilku lat trend architektoniczny stawiający na maksymalną ilość przeszkleń w budynkach wygląda na ulicach niezwykle efektownie.

Już nie tylko budynki biurowe, ale i galerie handlowe a nawet wysokie bloki mieszkalne cieszą oko estetyczną przewagą okien nad prostymi, szarymi ścianami i zwyczajną elewacją. Problem zaczyna się jednak w momencie konieczności umycia okien, które w warunkach miejskich dość szybko zbierają kurz i zanieczyszczenia. Z pomocą najbardziej wymagającym budynkom przychodzą więc firmy oferujące alpinistyczne mycie okien. Na czym to polega i jakie są zalety mycia okien w zawieszeniu?

Alpinistyczne mycie okien – profesjonalna usługa dla najwyższych budynków

Wysokie budynki przeważające w krajobrazie dużych miast mają wiele zalet, jednak z perspektywy utrzymania czystości ich elewacji nie należą do najłatwiejszych. Kłopoty z dostępem do zewnętrznej strony okien zaczynają się już na wysokości 4-5 piętra, gdzie zarówno mycie z ziemi jak i próba dotarcia do okien od wewnątrz stają się dość niewygodne i niebezpieczne. Co więc powiedzieć o budynkach 14-20 piętrowych, a nawet wyższych? Pomoc wyspecjalizowanej ekipy pracującej w zawieszeniu, na linach będzie niezbędna.

Alpinistyczne mycie okien polega na czyszczeniu zarówno samych szyb, jak i pozostałych powierzchni przeszklonych budynku przez przeszkoloną i doświadczoną ekipę podwieszoną na linach i opuszczającą się wzdłuż elewacji budynku na wymaganą wysokość. To jak wspinaczka alpinistyczna, w której zamiast skał mamy do czynienia z wielkopowierzchniową, przeszkloną elewacją i koniecznością doczyszczenia jej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Bezpieczne czyszczenie okien na wysokościach

Zastosowanie wysokiego poziomu zabezpieczeń przy pracach alpinistycznych jest priorytetem, dlatego też mycia okien w wysokich budynkach nie można zlecić przypadkowej firmie sprzątającej. Ci, którzy specjalizują się w alpinistycznym myciu okien posiadają nie tylko niezbędne przeszkolenia i doświadczenie, ale i najbardziej aktualne badania i kursy pozwalające im na pracę na wysokościach.

alpinistyczne mycie okien

Zalety alpinistycznego mycia okien – dlaczego warto korzystać z pomocy specjalistów

Szybki dostęp do trudnych powierzchni

Wysokie budynki mają wiele korzyści, ale z perspektywy utrzymania czystości nie są najłatwiejsze. Okna na wyższych piętrach często nie otwierają się całkowicie, ze względów bezpieczeństwa, a nawet jeśli to możliwe, trudno wyobrazić sobie stawanie na drabinie przy otwartym oknie na 15 czy 20 piętrze budynku. Co więcej, mycie z poziomu pomieszczenia wewnątrz nie daje ekipie sprzątającej dostępu do otaczającej okna elewacji, która niejednokrotnie również wykonana jest ze szkła i wymaga czyszczenia. Alpinistyczne mycie okien z wykorzystaniem systemów linowych jest tu jedynym rozwiązaniem.

Optymalna częstotliwość mycia okien dzięki łatwemu dostępowi

Szyby w wysokich budynkach zlokalizowanych w centrum miasta wymagają regularnego mycia i choć z daleka mogą wyglądać na stosunkowo czyste, w rzeczywistości znacznie ograniczają dostęp światła do biur i pomieszczeń wewnątrz budynku. Z powodu wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia osiadają się na oknach i parapetach niezwykle szybko, bez względu na wysokość. W niższych budynkach można jeszcze pomyśleć o pracach na dźwigu, jednak i tego typu usługi mają swoje ograniczenia i są bardzo kosztowne. Przy pracach doświadczonych alpinistów czyszczenie okien można wykonywać częściej, nawet w kilkudziesięciopiętrowych drapaczach chmur.

prace alpinistyczne rzeszów

Prace alpinistyczne dla przemysłu i dla klientów indywidualnych oferuje Frateris-Aqua z Rzeszowa.

Najwyższa efektywność pracy

Metoda alpinistycznego mycia okien jest gwarancją doskonałych efektów, które trudno osiągnąć przy standardowym myciu okien w wysokich budynkach. Pracownicy zawieszeni na linach mają dostęp do znacznie większej powierzchni jednocześnie, przez co znacząco wzrasta ich czas i efektywność wykonanej pracy. Co ważne, wykorzystywane przez nich środki czyszczące są przystosowane do pracy na elewacjach i oknach zewnętrznych, przez co skuteczniej rozpuszczają i usuwają brud nie pozostawiając nieestetycznych zacieków na oknach. W efekcie kilkadziesiąt minut pracy alpinistów zastępuje wielodniowy wysiłek ekipy sprzątającej pracującej nad oknami od wewnątrz.

Korzystanie z usług alpinistycznego mycia okien zyskuje z roku na rok na popularności, głównie za sprawą kolejnych powstających budynków o dużej powierzchni przeszklenia. Ich właścicieli przekonują jednak nie tylko efekty pracy, ale i wycena całej usługi – tańsze i sprawne mycie okien pozwala na pielęgnowanie ich częściej, a to z kolei przekłada się na komfort pracy w biurach wewnątrz budynku.