Browse By

3 najlepsze momenty w roku, aby odwiedzić Wrocław

Wrocław to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Ta stolica Dolnego Śląska cieszy się swoją popularnością już od dawna, jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat stała się ośrodkiem życia zwłaszcza dla młodych ludzi. 

Coraz więcej osób wyjeżdżając tam na wycieczki, zakochuje się w tym mieście i postanawia przenieść się do Wrocławia na stałe.

Nie można jednak zapominać, że Dolny Śląsk to przede wszystkim miejsce bogate w atrakcje, a Wrocław nie jest wyjątkiem. 

Co zobaczyć we Wrocławiu?

  1. Nikogo nie zdziwi raczej fakt, że na pierwszym miejscu pojawi się ZOO. Wrocław z niego słynie a konkretnie ze znajdującego się tam afrykarium. Jest to najstarsze ZOO w Polsce i dzięki temu cieszy się największą liczbą ciekawych gatunków, nawet zagrożonych. Afrykarium jest natomiast bardziej nowoczesnym elementem przedstawiającym olbrzymie akwaria i całą naturę Afryki w jednym obiekcie.  
  2. Będąc w stolicy Dolnego Śląska, nie można zapominać, by wyglądać poukrywanych wszędzie figurek krasnali. Znajdują się one w najciekawszych miejscach na terenie całego miasta. Znalezienie ich wszystkich nie jest takie łatwe, ale większość osób właśnie po to tu przyjeżdża.
  3. Równie znanym obiektem wyróżniającym Wrocław jest Hala Stulecia wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z najważniejszych dzieł architektury, które w 20 wieku było obiektem wyjątkowym, a dziś stanowi pamiątkę dawnych lat wartą odwiedzenia.
  4. Dla wszystkich młodych osób, a konkretnie studentów ciekawe będzie zobaczenie gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Znajduje się tam jedno z najlepiej zachowanych zabytków barokowych, czyli Oratorium Muzyczne. Można w nim zobaczyć bogate zdobienia i dawną kulturę. Do tego gmachu należy również Wieża Matematyczna, z której wspaniały widok na Wrocław jest gwarantowany.
  5. Jeśli już mowa o widoku, to nie można zapomnieć o Panoramie Racławickiej. Choć wielu z nas zna obraz Kossaka przedstawiający ten widok, to warto na własne oczy zobaczyć pole bitwy pod Racławicami.
  6. Najwięcej ludzi przyciąga jednak rynek miasta. To tam niezależnie od pory roku odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturowych, które są inspiracją do odwiedzenia polskich zabytków oraz ciekawych knajpek znajdujących się na jego terenie.

Kiedy odwiedzić Wrocław?

Z miastami będącymi ośrodkami turystycznymi jest taki problem, że są one najbardziej oblegane tylko w danym okresie w roku. Na przykład nad morze jedzie się głównie latem, a w góry zimą, przez co zbierają się tam liczne tłumy turystów zakłócających klimat tych miejsc.

Z Wrocławiem jest inaczej. Tam niezależnie od pory roku działa większość atrakcji, więc każdy może wybrać odpowiedni czas dla siebie. Są jednak 3 okresy, w których ceny są niższe od wydarzenia kulturowe częstsze:

Majówka

Pierwszym jest długi majowy weekend. W tym czasie pogoda jest jedną wielką niewiadomą, dlatego większość Polaków decyduje się na krótki wypad w góry, by odpocząć, a nie zwiedzać miasta. Wrocław jest jednak takim miejscem, w którym można spędzić czas niezależnie od pogody. Dla tych, którzy chcą pozwiedzać, jest dużo zadaszonych atrakcji, jak na przykład muzea. Natomiast dla tych, którzy chcą odpocząć, hotele we Wrocławiu oferują ciekawe menu restauracyjne, pozwalające na poznanie nowych smaków, całodobowe SPA, czy nawet kryte baseny

Wakacje

Choć w lipcu i sierpniu Wrocław jest skupiskiem ludzi, to turyści nie odczuwają tego tak bardzo. Duża ilość atrakcji sprawia, że kolejki nie są zbyt duże, ponieważ mało kto zwiedza Wrocław według tego samego planu. Wakacje to dodatkowo taki czas w roku, w którym ceny są stosunkowo niskie, ponieważ wiele restauracji i hoteli zbiera duży dochód i może sobie pozwolić na zniżki.

Okres zimowy

Wielu może zdziwić się fakt, ale zimą przyjeżdża do Wrocławia bardzo dużo osób. Wszystko to za sprawą organizowanego na rynku jarmarku bożonarodzeniowego. Jest jednym z najpiękniejszych jarmarków w Polsce i bardzo dorównuje temu znajdującemu się w Dortmundzie, przez co z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów.

Jak można zatem zauważyć, Wrocław jest miastem tętniącym życiem przez praktycznie cały rok. Można w nim zwiedzić wiele ciekawych miejsc, poznać historię miasta oraz całego Dolnego Śląska i przede wszystkim wypocząć. Dlatego niezależnie od pory roku wycieczka do miasta krasnali na pewno okaże się ciekawą przygodą i miłą formą spędzania wolnego czasu.