Browse By

Zmarszczki mimiczne wokół oczu – jak je skutecznie wygładzić?

Skóra wokół oczu jest cienka i niezwykle wrażliwa, dlatego jako pierwsza zdradza oznaki starzenia. Zmarszczki w tym miejscu pojawiają się bardzo wcześnie, bo już w wieku 25 lat. Jest to spowodowane rozpadem włókien kolagenowych powodującym obniżenie napięcia skóry, a także niską zawartością tkanki tłuszczowej, przez którą każda zmiana wyrazu twarzy powoduje marszczenie skóry wokół oczu i powstawanie zmarszczek nazywanych mimicznymi. Czy istnieje sposób na ich wygładzenie?

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych wokół oczu?

Powstawanie zmarszczek mimicznych wokół oczu stanowi naturalny proces i jest nieuniknione. Ich pojawienie się można odsunąć w czasie, stosując odpowiednią dietę, właściwą pielęgnację i prowadząc higieniczny tryb życia. Co jednak robić w sytuacji, gdy zmarszczki mimiczne w końcu się pojawią? Do ich usunięcia można stosować kosmetyki wyglądające zmarszczki wokół oczu, a także poddać się specjalistycznym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Kosmetyki skutecznie wygładzające zmarszczki mimiczne wokół oczu

W wygładzaniu zmarszczek mimicznych wokół oczu pomocne są specjalne kosmetyki, pozwalające zadbać o odpowiednie nawilżenie zewnętrzne, które stanowi podstawę pielęgnacji delikatnej skóry w tym obszarze. Dobry krem nawilżający, dobrany do wieku i indywidualnych potrzeb danej osoby, jest niezbędny w profilaktyce, a także zwalczaniu zmarszczek mimicznych. W składzie tego typu kosmetyków powinny znajdować się odpowiednie substancje czynne. Do najbardziej skutecznych w zapobieganiu i wygładzaniu zmarszczek wokół oczu zaliczają się:

Witamina A

Witamina A posiada działanie wygładzające i uelastyczniające skórę. Pobudza aktywność i zwiększa liczbę fibroblastów, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych, co ma wpływ na redukcję zmarszczek.

Witamina E

Witamina E posiada silnie antyoksydacyjne działanie, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia skóry i w widoczny sposób zmniejsza występujące zmarszczki.

Witamina C

Witamina C, podobnie do witaminy E, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Stanowi ponadto składnik pomagający utrzymać prawidłową strukturę i funkcje skóry.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 ma działanie pobudzające metabolizm i regenerację, przez co wyraźnie zmniejsza istniejące zmarszczki. Substancja ta dodatkowo chroni skórę przed niedotlenieniem, zapewniając jej świeży, młody wygląd.

Peptydy

Peptydy to substancje wpływające na syntezę kolagenu i elastyny, które znacząco przyspieszają procesy naprawcze skóry, wpływają na syntezę macierzy pozakomórkowej i w efekcie wygładzają zmarszczki, widocznie poprawiając wygląd skóry wokół oczu.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Sprawia, że skóra ma odpowiednią gęstość, jest jędrna, sprężysta i gładka, przez co pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek i wypełniać te już istniejące.

Kremy wygładzające zmarszczki mimiczne wokół oczu powinny być delikatnie wklepywane w oczyszczoną skórę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W trakcie aplikacji należy unikać mocnego rozciągania skóry, gdyż może to prowadzić do powstawania nowych zmarszczek.

Zabiegi pozwalające wygładzić zmarszczki mimiczne wokół oczu

W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół oczu można poddać się jednemu z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – redukcji zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej, zabiegowi na bazie kwasu hialuronowego lub aminokwasowej terapii zastępczej.

Redukcja zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej

Zabieg redukcji zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, pozwala zminimalizować zmarszczki, w tym nawet głębokie zmarszczki mimiczne wokół oczu, z zachowaniem mimiki twarzy i bez efektu maski. Efekt wygładzenia skóry utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego pozwalają uzupełnić zawartość tej substancji w organizmie człowieka, co przyczynia się do zwiększenia nawilżenia skóry, poprawy jej gęstości i w efekcie wygładzenia zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się przez około sześć miesięcy.

Aminokwasowa terapia zastępcza

Aminokwasowa terapia zastępcza stosowana jest w celu odżywienia i regeneracji fibroblastów przy pomocy glicyny, L-proliny, L-lizyny i L-leucyny. Powoduje to wyraźną poprawę gęstości, elastyczności i napięcia skóry, co przekłada się na zmniejszenie widoczności zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się około roku.

zmarszczki

Wygładzanie zmarszczek mimicznych wokół oczu we Wrocławiu

W Centrum Medycznym Medus wykonywane są różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym zabiegi służące wygładzeniu zmarszczek mimicznych wokół oczu. We Wrocławiu, gdzie działa ta klinika, osoby chcące pozbyć się tak zwanych kurzych łapek mogą to zrobić w szybki i często nawet bezbolesny sposób, dlatego zachęcamy do zarezerwowania terminu konsultacji – teraz także bez konieczności wychodzenia z domu!