Browse By

Wybierz salę weselną z naszym poradnikiem

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji podczas organizacji przyjęcia. Pod uwagę należy wziąć wiele kwestii – termin, liczbę gości, a także wymarzony wystrój. Sala weselna powinna spełnić wszystkie te aspekty.

Sala weselna ma za zadanie spełnić wszystkie oczekiwania państwa młodych – stąd tak szeroki wybór miejsc, w których można zorganizować przyjęcie weselne. To w niej państwo młodzi muszą czuć się komfortowo, a goście mieć miejsce na całonocną zabawę. Czym się kierować przy poszukiwaniach idealnej sali? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, aby nie być zawiedzionym podczas trwania przyjęcia? I co najważniejsze – na jakie sale zwrócić uwagę?

Zanim jednak rozpoczniecie poszukiwania wymarzonej sali weselnej, warto na początku określić termin wesela. Bez tego trudno będzie znaleźć odpowiedni lokal, a dopasowanie terminu tego pięknego dnia pod dostępność nie jest upragnionym scenariuszem, prawda? W praktyce okazuje się, że sale trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym, a nawet kilkuletnim wyprzedzeniem.

Liczba gości weselnych a metraż sali

Każdy kto kiedykolwiek był na weselu wie, że wielkość sali ma znaczenie – zwłaszcza jeśli decydujemy się na zaproszenie wielu gości. Od tego można zacząć podczas sporządzania pierwszej listy lokali.

Warto pamiętać, że sala musi mieć miejsce na dostateczną ilość miejsc siedzących, jak i parkiet, na którym goście weselni będą się bawić. Istotne jest także, aby pamiętać o przestrzeni na dziecięce igraszki – jeśli tylko planujemy również je zaprosić. Od samego początku lepiej szukać sali , która będzie cieszyła się dużym metrażem – w końcu chodzi o zapewnienie komfortu wszystkich uczestników przyjęcia. Optymalnym rozwiązaniem będą zatem miejsca, które oferują zarówno organizację mniejszych, jak i większych wesel.

Przy wyborze sali w dobrym tonie leży również uwzględnienie wieku wszystkich zaproszonych gości. Będzie to miało wpływ na wybór stolików (okrągłych bądź prostokątnych), a także późniejsze usadzenie gości.

Dodatkowe udogodnienia na sali weselnej

Całonocna zabawa rządzi się własnymi prawami, dlatego warto pamiętać o dodatkowych kwestiach, które z pewnością pomogą w utrzymaniu doskonałej zabawy podczas wesela. Sala weselna powinna być zatem wyposażona w dobre oświetlenie, a jeśli planujemy zatrudnienie DJ-a lub orkiestry – sprzęt elektroniczny oraz świetną akustykę. W lecie nie obejdzie się także bez sprawnej klimatyzacji i dodatkowe wyjścia na tereny zielone z wygodnymi ławkami. Nie można także zapomnieć o dogodnym dostępie do pomieszczeń sanitarnych – bliskość toalet, a także ich dostateczna ilość z pewnością umilą gościom ten wieczór, nawet jeśli podświadomie nie zwrócą na te kwestie uwagi.

Wystrój sali weselnej – na co zwrócić uwagę?

Nie ma co oszukiwać – wystrój sali , na której będzie organizowane przyjęcie weselne jest ważne. Nie tylko pod względem estetycznym, ale również jako tło do klimatycznych i pięknych zdjęć. Warto więc szukać sali , która już odpowiada wyobrażeniom bądź obsługa oferuje się udekorować ją wedle życzenia państwa młodych. Świetną bazą są już gotowe eleganckie wnętrza, w jasnych lub zupełnie ciemnych kolorach.

Kwestia menu – czy jedzenie powinno być smaczne?

Jedną z podstawowych kwestii, którą trzeba przemyśleć przed wyborem sali weselnej jest kwestia menu. Serwowane przez szefa kuchni posiłki powinny być idealne pod kątem smaku, jak i wyglądu. Zaletą jest możliwość dostosowania menu do każdego gościa, a przynajmniej do części z nich, którzy z przyczyn etycznych bądź alergii pokarmowych nie mogą spożywać niektórych potraw. Zwłaszcza menu dziecięce powinno zostać zmodyfikowane do tego stopnia, aby dzieci chętnie zjadły obiad i inne ciepłe przekąski. Warto więc o tej kwestii porozmawiać z właścicielem sali weselnej, a następnie z szefem kuchni.

Idealna sala weselna – na co zwrócić uwagę?

Wybór wymarzonej sali weselnej wcale nie jest taki prosty. Oprócz znalezienie odpowiedniego terminu, ważne jest, aby pamiętać o wielkości sali weselnej dostosowanej do ilości zaproszonych gości, a także sposobie usadzenia gości. Inną kwestią są dodatkowe udogodnienia jak klimatyzacja, możliwość wyjścia na świeże powietrze w sezonie czy dostęp do pomieszczeń sanitarnych. Nie bez powodu warto również zwrócić uwagę na jakość serwowanych posiłków.