Browse By

Systemy alarmowe kontrolowane zdalnie – dbaj o swój dom z każdego miejsca na świecie

Klasyczne i znane już doskonale systemy alarmowe nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie! Na tego rodzaju rozwiązania decyduje się coraz więcej właścicieli przedsiębiorstw i firm, a także prywatnych domów i mieszkań. Tym bardziej, że niektóre akcesoria i produkty alarmowe wzbogacone są dziś w możliwość zdalnej ich kontroli.

Takie modele polecane są zwłaszcza tym osobom, które dużo czasu spędzają poza domem. Wskazane są także wówczas, gdy  prowadzimy firmę, która siłą rzeczy na noc pozostaje bez ochrony i zabezpieczenia. Zanim przejdziemy jednak do szczegółowej charakterystyki systemów alarmowych kontrolowanych zdalnie, warto pochylić się nad skutecznością klasycznych ich odpowiedników. Czy inwestowanie pieniędzy w ochronę tego rodzaju na pewno ma sens?

Dlaczego warto zainwestować w system alarmowy?

Dzisiejsze czasy nie są bezpieczne. Przestępcy i złodzieje na przeróżne sposoby próbują odebrać innym ich własność i ciężko zarobione pieniądze. I choć każdemu z nas wydaje się, że jego taka sytuacja nie spotka – nic nie jest pewne. A przecież  konsekwencje włamania do mieszkania mogą okazać się naprawdę tragiczne w skutkach.

Jeśli włamanie ma miejsce w siedzibie firmy i w jego wyniku zniknie cenny, specjalistyczny sprzęt – tym gorzej. Zwłaszcza jeśli właściciel nie zdążył go ubezpieczyć. Dlaczego? Ponieważ odkupienie konkretnego urządzenia firmowego czasami po prostu przerasta możliwości finansowe poszkodowanego.

Mimo działań policji i służb przestępczość szybko wzrasta, także na terenie Polski. A jako że przeciętny człowiek pragnie we własnym domu czuć się bezpiecznie, producenci systemów alarmowych dwoją się i troją, by ich produkty były coraz efektywniejsze. Tym bardziej, że w domu może zdarzyć się także inny wypadek. Na przykład włączone żelazko, albo niedopałek może wzniecić pożar.

Nic dziwnego, że wiele osób zamiast drżeć o swoją własność i tracić nerwy, decyduje się na zainstalowanie systemów alarmowych. Nie tylko tych zabezpieczających przed włamaniami, ale także przeciwpożarowych lub reagujących na wydzielający się dwutlenek węgla. Szybki sygnał, że w domu lub firmie dzieje się coś złego, daje szansę na natychmiastowe wezwanie odpowiedniej pomocy!

zestaw alarmy w bydgoszczy

Gdzie znajdziemy systemy alarmowe kontrolowane zdalnie?

Jeśli dużo czasu spędzamy poza domem, ale mimo to chcemy cały czas kontrolować jego wnętrze najlepszym patentem jest alarm kontrolowany zdalnie. Niezależnie od tego w jakim miejscu jesteśmy – alarm da nam znać, co dzieje się we wnętrzu mieszkania. Takie rozwiązanie jest też szczególnie wskazane w firmie, w której zresztą nierzadko zlokalizowane są drogocenne sprzęty.

Do prawie każdego proponowanego systemu firmy dołączają bowiem moduł GSM, którego zadaniem jest wysyłanie wiadomości powiadamiającej o alarmie za pomocą sieci komórkowej. Zdalnie, a więc za pomocą aplikacji internetowej zainstalowanej w telefonie – właściciel domu lub firmy może sterować pracą centrali. Aplikacja umożliwia pełen podgląd systemu, informuje też o załączeniu stanu czuwania czy konkretnej lokalizacji.

Odpowiednio wybrany system alarmowy pozwoli na zabezpieczenie dobytku i majątku przed nieprzewidywalnymi zdarzeniami, które mogą mieć znacząco negatywny wpływ na budżet. Warto więc zainwestować w alarm, aby uniknąć nie przyjemności w przyszłości.