Browse By

Spust kondensatu do sprężarek – jaka jest jego rola?

Automatyczne zawory spustu kondensatu (inaczej dreny), maja za zadanie spuszczać nadwyżkę kondensatu, który znajduje się w instalacjach sprężonego powietrza. Pełnią one funkcję zaworów  ręcznych. Są one odpowiednia alternatywą, która nie wymaga siły mięśni.

Pracownicy w danym zakładzie przemysłowym nie muszą więc wykorzystywać swojej siły i naporu, by uruchomić spust. Otwieranie i zamykanie zaworu spustowego jest dziś prostsze dzięki zastosowaniu kondensatu Bekomat Ecodrain.

Każdy spust kondensatu do sprężarek, niezależnie od sposobu działania, ma to samo zadanie. Wybór właściwego zaworu jest zależny od warunków i temperatury, jaka panuje w naszym miejscu pracy.

Rodzaje spustów automatycznych

Każdy zawór Bekomat Ecodrain to spust kondensatu, który działa w sposób automatyczny. Mają one jednak nieco inne działanie, przez co można je podzielić na:

  • Elektroniczne czasowe,
  • Elektroniczne bezstratne – czyli takie, które posiadają czujniki ilości kondensatu,
  • Pływakowe – są one instalowane wewnątrz obudowy i na zewnątrz.
Automatyczne zawory spustu kondensatu

Automatyczne zawory spustu kondensatu oferowane przez firmę HEK

Warto również dodać, że wykonanie drenów jest różnorodne. Wiele jest odmian, które dobiera się do odpowiedniej aplikacji. Odpowiedni rodzaj wykonania każdego drenu, dobiera się do typu prac, jakie wykonuje się w danym zakładzie przemysłowym. Oprócz tego, wybierając właściwy spust, należy skupić się na warunkach, jakie panują w zakładzie. Wśród wykonania spustów można wyróżnić:

  • Dreny niezatykające się,
  • Spusty odpowiednie dla stref EX,
  • Wykonanie, które cechuje się wysoką odpornością na działanie kwasów,
  • Dreny wysokociśnieniowe, pracujące do 400 bar,
  • Dreny przeznaczone do pracy przy ujemnej temperaturze.

Do każdego rodzaju drenów, jaki jest dostępny w ofercie, można dobrać odpowiednie części zamienne. Spusty automatyczne pełnią szczególnie istotną funkcję. Ich właściwe działanie jest konieczne nie tylko ze względu na ciągłość pracy, ale i bezpieczeństwo. Regularne i skuteczne pozbywanie się nagromadzonego kondensatu w instalacjach sprężarek, pozwala na sprawną i bezpieczną pracę.

Aby zapewnić sobie i swoim pracownikom jak najlepsze warunki oraz by zadbać o ciągłość produkcji, należy odpowiednio dopasowywać nie tylko same spusty, ale i części do nich. W ofercie, oprócz profesjonalnych zaworów o różnym sposobie pracy, możemy zaopatrzyć się w dodatkowe części, które mogą się po pewnym czasie zużywać. Wybierając części zamienne, warto zwrócić uwagę na ich producenta oraz materiały z jakich zostały wykonane. Każdy dren bowiem wymaga zastosowanie nieco innych części.

Fachowa pomoc specjalistów

Spusty kondensatu do sprężarek są urządzeniami, które wykonują szczególnie odpowiedzialną pracę. Zadania, jakie należą do każdego z zaworów polegają przede wszystkim na zapewnieniu nam bezpieczeństwa i komfortu pracy. Stosując automatyczne spusty, pracownicy nie muszą ręcznie otwierać i zamykać zaworów, w celu wypuszczenia nagromadzonej ilości kondensatu.
Firma, oprócz profesjonalnego sprzętu oraz części zamiennych, oferuje również pomoc w zakresie obsługi, naprawy i przeglądów każdego ze spustów, jakie posiadamy.

Do każdego z drenów, oferowana jest dodatkowa opieka sprawowana nad sprzętem przez pracowników firmy. W przypadku serwisowania, wymiany, naprawy oraz innych czynności, możemy liczyć na fachowców. Warto pamiętać, że firma zapewnia nadzór nad zaworami przez cały okres gwarancyjny oraz po jego zakończeniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nieprawidłowości w działaniu maszyn lub usterek, zawsze można skontaktować się z przedstawicielami firmy przez Internet.

Kask

Do sprawnego zamontowania i efektywniejszego wykorzystania zaleca się skorzystanie z usług fachowców. Źródło: www.hek.com.pl