Browse By

Jak powinno wyglądać dobre ogłoszenie o pracę?

Znalezienie dobrego pracownika to duże wyzwanie. Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu w tym zakresie jest napisanie idealnego ogłoszenia o pracę. Jak powinno ono wyglądać i jakie elementy koniecznie musi zawierać? Jakich błędów nie popełniać, aby nie odstraszyć potencjalnych pracowników? Dowiedz się więcej na temat tego, jak napisać dobre ogłoszenie o pracę i gdzie najlepiej je opublikować, aby zdobyć zaufanych i rzetelnych pracowników na wybrane stanowisko, którzy spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Najważniejsze informacje, które muszą znaleźć się w dobrym ogłoszeniu o pracę

Przygotowanie oferty pracy jest pierwszym krokiem w procesie pozyskiwania pracownika na wybrane stanowisko. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, dlatego też należy dobrze się przyłożyć do napisania odpowiedniego ogłoszenia. Jeśli będzie ono stworzone w sposób profesjonalny i interesujący, to szansa na przyciągnięcie najlepszych kandydatów z danej branży na rynku pracy będzie o wiele większa. Niestety bardzo często firmy do napisania ogłoszenia o pracę podchodzą w sposób zbyt lekki i nie przywiązują wagi do tego, czy zawarte są w nim wszystkie interesujące kandydata informacje. Prowadzi to do niepotrzebnej straty czasu zarówno przez firmę, która szuka pracownika, jak i przez kandydatów na dane stanowisko, które okazuje się być nie do końca związane z ich kompetencjami czy planami zawodowymi.

Dobre ogłoszenie o pracę – tytuł

Każda oferta pracy powinna zaczynać się od tytułu, który wcale nie musi być wymyślny. Wręcz przeciwnie, powinien zawierać po prostu nazwę stanowiska, na które poszukiwany jest pracownik. Jasny przekaz i brak zbędnych udziwnień jest jak najbardziej wskazany. W dobrym ogłoszeniu o pracę warto zawrzeć kilka podstawowych informacji o firmie. W jakiej branży działa, czym się zajmuje i tak dalej. Jest to bardzo ważne, aby pojawiła się jej pełna nazwa i na przykład odnośnik do strony internetowej. Ogłoszenia od nieznanych firm często są przez kandydatów odrzucane z góry ze względu na niską wiarygodność.

Łatwe i szybkie wystawianie ogłoszeń zapewnia darmowy serwis ogłoszeniowy – Kocku.pl

Dobre ogłoszenie o pracę – treść

Następnie należy skupić się na opisie stanowiska pracy oraz obowiązkach, jakie będzie musiała wypełniać osoba zatrudniona na nie. Pod opisem stanowiska koniecznie należy umieścić listę wymagań, jakie potencjalny kandydat musi spełnić, aby w ogóle zostać wzięty pod uwagę w procesie rekrutacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli zaoszczędzić sporo czasu jednej i drugiej stronie. Po opisaniu stanowiska i kryteriów wyboru kandydatów, należy opisać, co firma oferuje potencjalnemu pracownikowi. Tutaj powinny pojawić się informacje o benefitach pozapłacowych oraz udogodnieniach dla pracowników. Kandydaci bardzo doceniają, jeśli potencjalny pracodawca od razu podaje również widełki płacowe. Na samym końcu warto dodać przypomnienie o konieczności dodania klauzuli poufności do CV, ponieważ w innym przypadku nie powinny być one brane pod uwagę w procesie rekrutacji.

Darmowe portale internetowe, czyli gdzie najlepiej publikować ogłoszenia o pracę?

Napisanie idealnego ogłoszenia o pracę jest bardzo ważne, bo czytając je, potencjalny pracownik wyrabia sobie pierwszą opinię na temat firmy. Należy więc zawrzeć w nim wszystkie istotne informacje, ale nie rozpisywać się przesadnie, aby kandydata nie znudzić i zadbać, aby nie pojawiły się tam żadne błędy. Literówki oraz błędy ortograficzne czy stylistyczne bardzo źle świadczą o potencjalnym miejscu zatrudnienia i wyglądają po prostu nieprofesjonalnie. Gdy ogłoszenie będzie gotowe, należy opublikować je już tylko na odpowiednim portalu. To zadanie może wydawać się pozornie proste, jednak wybór miejsca publikacji jest bardzo ważny. Nie każda firma chce i może sobie pozwolić na wydawanie dużych sum na drogie abonamenty na portalach ogłoszeniowych. W takiej sytuacji warto postawić na darmowy portal z ogłoszeniami internetowymi. Takie miejsca są bardzo popularne i wielu specjalistów szuka na nich pracy w różnych dziedzinach.