Browse By

Soczewki dla studenta – jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej?

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla klasycznych okularów. Sprawdzają się w różnych warunkach. Są one wygodne oraz bardzo funkcjonalne. Mają wiele ciekawych cech, które wyróżniają je na tle klasycznych okularów. Obecnie na rynku optycznym jest niezwykle szeroki wybór rozmaitych soczewek kontaktowych. Wybierając je, warto dopasować odpowiedni wariant do swojego trybu życia. Jaki rodzaj soczewek będzie najlepszym wyborem dla studenta? Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji i dlaczego? Dowiedz się więcej na ten temat i zadbaj o swoje oczy, jednocześnie nie nadwyrężając swojego studenckiego budżetu.

Postaw na sprawdzone soczewki kontaktowe, dopasowane do Twoich potrzeb

Wybór soczewek kontaktowych to wbrew pozorom wcale nie takie proste zadanie. Należy się do niego naprawdę dobrze przyłożyć, aby zyskać produkt, który będzie doskonale dopasowany do Twoich potrzeb. Jeszcze kilkanaście lat temu soczewki były w Polsce stosunkowo trudno dostępne i mało osób stosowało je przez wysoką cenę. Były zdecydowanie mniej opłacalne niż klasyczne soczewki okularowe. Obecnie jednak ta tendencja uległa znacznej zmianie. Coraz więcej osób decyduje się na ten zakup, który stał się bardzo opłacalny. Ogromną zaletą jest też fakt, że na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór różnych soczewek kontaktowych, dopasowanych nie tylko do różnych wad wzroku, ale także do odmiennego trybu życia osób z wadami wzroku. Dzięki temu można dopasować produkt nie tylko do swoich potrzeb zdrowotnych, ale także do swoich indywidualnych preferencji. 

soczewki zakładanieW przypadku studentów najczęściej liczy się wygoda oraz cena. Najtańszym rozwiązaniem, które najczęściej jest wybierane przez osoby, które noszą soczewki regularnie, są szkła kontaktowe miesięczne. Są one bardzo ekonomiczne i trwałe, można nosić je przez 30 dni bez obaw o to, że ich jakość się zacznie pogarszać. Dodatkowo należy mieć na nie specjalne pudełeczko oraz dopasowany płyn do soczewek, w którym będzie się je umieszczać na noc, aby pozbyć się bakterii i zapewnić ich nawilżenie. Nieco mniej ekonomicznym, ale także wygodniejszym rozwiązaniem, jest wybór soczewek jednodniowych, które można ściągnąć i założyć w praktycznie każdych warunkach i nie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą płynu oraz pudełka na soczewki. Gwarantuje to dużą wygodę, jednak zwiększa koszty. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc stosowanie na co dzień soczewek miesięcznych, a w wyjątkowych sytuacjach sięganie po soczewki jednodniowe. 

Wybierz soczewki w sprawdzonym salonie optycznym, który zagwarantuje Ci jakość

Bez względu na to, jaki rodzaj soczewek kontaktowych dla siebie wybierzesz, koniecznie pamiętaj, aby kupować je tylko w renomowanych salonach optycznych online oraz stacjonarnych. Postaw na sprawdzonego producenta oraz dobre miejsce dystrybucji, aby mieć pewność, że otrzymasz produkt wysokiej jakości, w oryginalnym opakowaniu oraz bez jakichkolwiek wad. Zagwarantuje Ci to nie tylko brak nerwów i problemów z reklamowaniem otrzymanych soczewek z wadami, ale także pozwoli Ci w naprawdę profesjonalny sposób zadbać o bezpieczeństwo Twojego wzroku.

Unikaj jakichkolwiek stron z soczewkami sprowadzanymi z krajów azjatyckich, które nie posiadają polskich oznaczeń i kuszą niską ceną. Takie produkty bardzo często są nie tylko nieskuteczne, ale mogą także być niebezpieczne. Niskiej jakości soczewki nie zagwarantują odpowiedniej ostrości widzenia, mogą zniekształcać kolory oraz prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych oka. Mogą również pogłębiać istniejące wady lub sprawić, że pojawią się nowe.