Browse By

Romantyczne widoki we Wrocławiu – gdzie warto zaprosić ukochaną?

Dbanie o swoją kobietę to bardzo ważna kwestia, jeżeli chodzi o pielęgnowanie uczucia i umocnienie więzi w związku. Romantyczna kolacja dla dwojga, długi spacer to coś, o czym marzy niejedna kobieta. Jednak zorganizowanie takiego spotkania wbrew pozorom może nie być takie proste z uwagi na dużą dostępność miejsc, idealnych dla zakochanej pary. Gdzie, więc należy zaprosić ukochaną we Wrocławiu i jakie miejsca są najbardziej odpowiednie na romantyczne spotkania?

Park południowy we Wrocławiu

Idealnie miejsce na spacery o każdej porze roku. Romantyczny spacer wśród przyrody to świetny sposób na długie rozmowy i zacieśnienie relacji. Park południowy jest jednym z największych parków, znajdujących się we Wrocławiu.  Atmosfera staje się jeszcze przyjemniejsza wieczorami, gdy cały obszar parku oświetlają lampy. Znajduje się tam altana Bendera na wzgórzu, pomnik Fryderyka Chopina, miejsca rekreacji oraz taras widokowy Landsberga.

Park ten ma 25 hektarów, dzięki czemu spacery mogą być nie tylko długie, ale również ciekawe, zwłaszcza gdy jesteśmy tam po raz pierwszy. Miejsce to znajduje się pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich oraz ulicą Sudecką. Dotrzeć do parku południowego można autobusami i tramwajami (kierunek jazdy to Klecina i Krzyki).

Pawilon czterech kopuł

Miejsce to ma ścisły związek z historią, a więc poza spotkaniem we dwoje można urozmaicić ten czas o zobaczenie pięknego pawilonu, który powstał na początku XX wieku. Wbrew pozorom muzeum również może być idealnym przystankiem dla zakochanych par. Pawilon czterech kopuł zanany jest z filmu kręconego z udziałem Zbyszka Cybulskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. Można obejrzeć tam wiele wystaw, a przede wszystkim spotkać się piękną i historyczną architekturą. Dla zakochanych świetnym punktem podczas zwiedzania jest także kawiarnia ze szklanym dachem. To wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce zachwyci każdego, kto się tam znajdzie. Wycieczki oraz zwiedzanie z reguły są bardzo męczące, dlatego na mapie naszych przystanków powinno się znaleźć miejsce, gdzie odpoczniemy i się zrelaksujemy. W tym celu dobrze jest znaleźć pokój dla pary we Wrocławiu, gdzie będziemy mogli odpocząć.

Ceny biletów do pawilonu czterech kopuł wstępu zaczynają się od 20 zł bilet normalny i 15 zł bilet ulgowy. Dojazd możliwy jest autobusami nr 145, 146 oraz tramwajami nr 1,2,4,10, 16.

Wrocławska Pergola

Zachwyca swym niecodziennym wyglądem i każdego dnia przyciąga rzeszę zakochanych. Pergola jest idealnym rozwiązaniem nie tylko na romantyczne spacery, ale również oświadczyny i sesje ślubne. Wyjątkowa sceneria z pewnością sprawi, że chwile te na długo zostaną w pamięci zakochanej pary.  Centrum pergoli znajduje się fontanna, a długość samej pergoli to około 640 metrów. Pergola usytuowana jest w pobliżu Hali Stulecia. Dojechać tam można tramwajami nr 1,2,4,10 i autobusami nr 145, 146. Wejście na teren pergoli jest bezpłatny. Jeżeli jednak chcemy obejrzeć wodne widowisko z tarasu Centrum Widokowego, należy kupić bilet wstępu, którego koszt wynosi 5 zł. 

Ostrów Tumski

Ostrów to najstarsza dzielnica miasta, która charakteryzuje się urokliwymi małymi uliczkami. Jest to popularna atrakcja Wrocławia, co mogą potwierdzić turyści, a także zakochane pary bardzo często spacerujące, w tym miejscu. Każdego wieczoru zapalane są latarnie gazowe. Czynność ta wykonywana jest przez latarnika, który jest charakterystyczną postacią starego miasta. Ostrów Tumski połączony jest z Wyspą Piasek Mostem Tumskim, określanym jako Most Zakochanych. Miejsce to znajduje się w centrum Wrocławia. Dojechać można tam autobusami 128, A i tramwajami 2,3,5,6,8,9,10,11,17,23. 

wrocław

Mostek Pokutnic

Cechą charakterystyczną Mostku Pokutnic jest ciekawa historia oraz widok na piękną panoramę miasta. Jest to miejsce stworzone dla par, które oprócz romantycznych chwil chcą się również nieco zmęczyć. Wejście na wieżę to aż 247 schodków, które trzeba pokonać, aby dotrzeć na samą górę. 

 Mostek Pokutnic znajduje się na starym mieście. Dojechać tam można autobusami nr 103, 106, 127, 146, 148, 914, D, K i tramwajami nr 10,24,30,6. Ceny biletów wstępu to 10 zł normalny, 7 zł ulgowy.