Browse By

Rodzaje lakierów do drewna

lakier wodny do drewnaDrewno to jeden z najpiękniejszych materiałów, które można użyć do budowy domów oraz produkcji różnych przedmiotów. Oczywiście samo drewno jest wytrzymałe, jednak aby jeszcze bardziej zwiększyć tę wytrzymałość, warto jest używać specjalnych lakierów, które uodpornią stworzoną przez ciebie konstrukcję z drewna. Na rynku sporo jest takich lakierów, co jest warto wybrać? Na jakie farby do impregnacji drewna warto jest zwrócić swoją uwagę? Oto lista rodzajów lakierów do drewna, które mogą ci się w każdej chwili przydać?

Różne rodzaje lakierów do drewna

Pierwszym przedstawionym rodzajem jest lakier wodny do drewna. Jest to produkt, który nie posiada zapachu i bardzo szybko schnie. Jego używanie sprawia, że drewno zachowuje swój kolor i jednocześnie jest znacznie bardziej odporne na ścieranie, zarysowania oraz inne uszkodzenia. Można go stosować we wnętrzach domu. Świetnie sprawdza się w takich miejscach jak boazeria, meble czy różnego rodzaju balustrady. Można nim impregnować także dziecięce, drewniane zabawki, nie jest szkodliwy dla dzieci!

Nieco innym specyfikiem będzie lakier do okien drewnianych, który będzie musiał służyć w nieco innych warunkach. Wiadome jest to, że okno ma do czynienia w zasadzie z dwoma temperaturami, które potrafią być całkowicie różne od siebie. Jedną z temperatur, to ta, która panuje w środku pomieszczenia, a drugą jest ta, która panuje na zewnątrz. Czasami więc okna wykonane z drewna potrzebują dodatkowej warstwy impregnatora, który pozwoli drewnu być wytrzymałym. Jak więc możesz dokonać dobrego wyboru odpowiedniego lakieru do okien drewnianych? Zdecydowanie najlepiej będzie, jeżeli sprawdzisz, która z farb ma najlepsze dodatkowe właściwości. Pamiętaj jednak, aby za malowanie okien lakierem zabrać się na poważnie i zrobić to precyzyjnie!

A jaki lakier wodny wybrać do parkietu, który przecież jest tak często używany i który na co dzień jest narażony na różnego rodzaju uszczerbek? Przede wszystkim trzeba wybrać taki lakier, który będzie odporny, dlatego właśnie lakier wodny jest lepszy od tego rozpuszczalnikowego. Niemniej jednak pamiętaj, jeżeli twoja podłoga wykonana jest z drewna egzotycznego, aby przed nałożeniem lakieru, nałożyć specjalny podkład. Dzięki temu drewno będzie miało cały czas taki kolor, jaki miało na samym początku. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na estetykę, to będzie dla ciebie ważne.

najlepsze lakiery wodne do drewna

Gdzie kupować lakiery do drewna?

Pamiętaj, jeżeli chcesz, aby drewno, które impregnujesz, faktycznie było zabezpieczone, musisz robić to odpowiednim lakierem, który ma wysoką jakość, ale gdzie można taki lakier znaleźć? Warto szukać w sklepach, w których sprzedawane są w większości właśnie preparaty do drewna, ponieważ sprzedawane tam produkty na pewno będą dobrej jakości.

Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy profesjonalnefarby.net, gdzie można nabyć farby i lakiery do drewna, metalu czy farby do budownictwa. Znajdziesz tam zarówno preparaty do okien, jak i też do parkietów oraz oczywiście ogólne lakiery wodne do drewna.

Jeżeli chcesz mieszkać w pięknym domu, w którym są elementy drewniane taka impregnacje będzie dla ciebie konieczna. Nic tak bardzo i tak skutecznie nie zabezpieczy każdego rodzaju drewna, jak właśnie dobrze dobrany lakier wodny. Zdecydowanie warto jest więc się mu przyjrzeć i kupić właściwy. Twój dom i jego estetyka z pewnością ci za to podziękują!