Browse By

Psia pielęgnacja od A do Z

 Opieka nad czworonogiem to nie tylko zbudowanie mu budy i karmienie. Decydując się na psa, warto zdawać sobie sprawę z wielu innych potrzeb, jakie pies ma, a jakich nie jest w stanie zaspokoić samodzielnie. Pomaga w tym odpowiednia pielęgnacja, dzięki której pies będzie zdrowy, piękny i zadowolony. Poniżej krótkie kompendium psiej pielęgnacji.

Środki i akcesoria pielęgnacyjne dla psów

  • Pasta i szczoteczka do zębów. Mycie psu zębów do tej pory wydaje się wielu osobom niedorzeczne, okazuje się jednak konieczne. Na ogół psy same czyszczą swoje zęby poprzez obgryzanie różnych przysmaków typu kości, specjalne gryzaki lub poroże, lecz zdarzają się psy ze szczególną tendencją do osadzania się kamienia nazębnego, który będzie wymagał interwencji weterynarza. Aby tak nie było, staramy się 2-3 razy w tygodniu szczotkować psie zęby, by były one w jak najlepszym stanie. W tym celu stosujemy szczoteczki dla psów, które są lepiej dostosowane do ich potrzeb.
  • Pęseta do usuwania kleszczy. Wiemy, jak niebezpieczne są kleszcze i dla nas i dla psów, dlatego też staramy się o ich prawidłowe usunięcie, gdy już zaatakują. Usuwanie ich palcami lub zwykłą pęsetą podnosi ryzyko, że jakaś część kleszcza pozostanie na ciele psa. Dlatego też zaopatrujemy się w specjalną pęsetę, dzięki której usunięcie kleszcza będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych kleszczy, które dużo mocniej trzymają się skóry i są trudniejsze do uchwycenia.
  • Szampon do mycia psów. Aby psia sierść była piękna, czysta, a przy okazji wolna od pcheł i kołtunów, warto raz na dwa tygodnie wykąpać pieska. Nie stosujemy jednak tych środków, jakich używamy my sami, dlatego, że może dojść do podrażnienia skóry. Rozwiązaniem są specjalne szampony dla psów, które dzięki odpowiednio dobranemu składowi, będą pielęgnować skórę i sierść psa, a także mogą likwidować insekty, co jest szczególnie ważne, gdy pozwalamy pupilowi przebywać w domu.
  • Szczotka. Przypominamy sobie o niej na ogół, gdy pies zmienia sierść, lecz ważne jest regularne czesanie psa, by utrzymać sierść w dobrej kondycji. Dobrze dobrana szczotka pozwoli skutecznie poradzić sobie z sierścią długą i krótką. Dobrym wyborem będzie pudlówka miękka, która poradzi sobie zarówno z sierścią prostą, jak i kręconą, bez względu na jej długość. Ma ona wygodną rączkę, dzięki której proces czesania jest łatwiejszy i przyjemniejszy.
wyprawka dla psa

Szeroki wybór past do zębów dla psa oraz innych produktów znajdziesz w sklepie furkidz.eu!

O czym jeszcze warto pamiętać w pielęgnacji psa? 

Poniższe środki nie są absolutną koniecznością, niemniej jednak potrafią być przydatne w określonych sytuacjach. W jakich?

  • Płyn przeciw obgryzaniu przedmiotów. Gryzienie to naturalna potrzeba psa. Pies gryzie, gdy rosną mu zęby, dlatego że dokuczają mu swędzące dziąsła. Gryzie również wtedy, gdy się nudzi. Dlatego też należy zapewnić mu przedmioty, które może gryźć do woli. Tutaj wskazówka: lepiej, by ulubione gryzaki nie przypominały rzeczy, których używacie, dlatego, że pies może nie zrozumieć różnicy pomiędzy starymi butami do gryzienia, a nowymi pantoflami. Jeśli jednak pies nadal podgryza meble lub inne rzeczy, pryskamy je specjalnym płynem, który zniechęci psa przez gorzki smak. Jest on nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, nie dopuszczamy jednak do jego kontaktu z żywnością.
  • Nożyczki do pazurów. Dlaczego znajdują się w sekcji akcesoriów niekoniecznych? Dlatego, że jeśli Twój pies na bieżąco ściera swoje pazury, nie będzie konieczności ich podcinania. Jeśli jednak są one za długie, stają się zakupem koniecznym, dlatego że zbyt długie pazury będą powodem kłopotów ze stawami.

Wszystkie powyższe akcesoria z powodzeniem znajdziesz na stronie sklepu furkidz.eu.