Browse By

Poduszka profilowana czy zwykła?

Gdy stajemy przed wyborem co do rodzaju poduszki, często zapewne pojawiać się mogą pytania: co wybrać? Co będzie najlepsze? Na czym będzie najwygodniej? Odpowiedź powinna być jedna stosunkowo prosta: musimy przyjrzeć się swoim potrzebom. Czy mamy uczulenie? Jeśli tak, odpadają wyroby z wypełnieniem naturalnym. Czy mimo to nie chcemy korzystać z poduszek ze sztucznym wypełnieniem? Warto zatem rozważyć poduszkę wypełnioną łuskami gryki. A może zastanawiamy się po prostu nad tym, czy poprzestać na zwykłej, klasycznej poduszce na jakiej śpi większość z nas, czy jednak lepiej zaopatrzyć się w poduszkę profilowaną?

Poduszka profilowana korzystna dla zdrowia

Zwykłe poduszki mają to do siebie, że w większości jesteśmy do nich po prostu przyzwyczajeni. Można je ułożyć wedle uznania, a jeśli ktoś ma życzenie, zawsze może podłożyć coś dodatkowego pod głowę. Jednak nie zawsze może być to dobre rozwiązanie. Nieodpowiednio ułożona podpora dla głowy oraz szyi, jaką ma być poduszka, może w przyszłości być jedną z przyczyn kłopotów zdrowotnych z kręgosłupem, mięśniami szyi, bądź powiązanych z bezsennością. Zatem zakup poduszki profilowanej może być jednak dobrym pomysłem. Na rynku dostępne są poduszki profilowane różnego rodzaju i o różnych właściwościach, zatem raczej każdy zainteresowany powinien coś dla siebie znaleźć.

  • Poduszka z łuskami gryki. Dzięki swojemu wypełnieniu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu, ze jest stosunkowo twarda, zapewnia całkiem solidne wsparcie głowy.
  • Poduszka ergonomiczna. Chodzi tu o to, że posiada ona dwie wypustki o różnej wysokości. Wszystko po to, by łatwiejsze było dopasowanie właściwego jej ułożenia do kształtu naszego ciała.
  • Poduszka przeciwodleżynowa. Jej głównym zadaniem jest zapewnić odpowiednią przepuszczalność powietrza oraz równomierny nacisk. Najlepszym rodzajem wypełnienia w tych poduszkach jest pianka typu PUR, posiadająca kanaliki wentylacyjne.
  • Poduszka inteligentna. Chodzi tu o jej „pamięć” do kształtu. Podczas użytkowania idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Później zaś bez problemu wraca do swojego kształtu pierwotnego
  • Poduszka turystyczna. Potocznie nazywana „zagłówkiem”, świetnie sprawdza się w różnych warunkach, podczas podróży lub w pracy. Jej kształt podkowy zapewnia odpowiedni poziom wsparcia dla mięśni szyjnych.
  • Poduszka lędźwiowa. Jak sama nazwa wskazuje, pomaga przy problemach z kręgosłupem lędźwiowym, stabilizując jego ułożenie podczas długotrwałego siedzenia w podróży, przy pracy lub jakichkolwiek innych czynnościach. Ma kształt półksiężyca.

Podstawową rzeczą, jaką różni się poduszka profilowana od zwykłej, jest oczywiście jej wypełnienie. Podczas, gdy zwykłe poduszki mogą mieć najróżniejsze właściwości z uwagi na swoje rodzaje, ich kompletnie nieanatomiczny kształt nie zagwarantuje odpowiedniej podpory dla kręgosłupa. Wypełnienia stosowane w poduszkach profilowanych są nieco twardsze oraz elastyczne, dzięki czemu są mocniejszą podporą, dodatkowo dostosowującą się do kształty ciała, podczas gdy zwykłe poduszki po prostu się pod nami mniej lub bardziej ugniatają. Najczęściej stosowane są pianki termoelastyczne oraz lateks perforowany. Ich właściwości zapewniają nie tylko odpowiednie ułożenie względem ciała, lecz również prawidłowy poziom wentylacji, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania czy wychłodzenia organizmu, lub rozwoju niepożądanych bakterii czy grzybów. Dotyczy to zwłaszcza lateksu, który jest szczególnie polecany dla alergików, pragnących zaopatrzyć się w poduszkę profilowaną.

Poduszka profilowana

Poduszka profilowana Ergo Talalay. Twardość: H2 (waga do 80 kg) lub H3 (waga powyżej 80 kg). Gramatura pokrowca: 400 g/m2

Wszystko do spania – najlepszy sklep z artykułami do snu

Sklep Wszystko do spania zaprasza klientów do zakupu najlepszej jakości wyrobów prozdrowotnych. Nasze profilowane poduszki, antyalergiczne kołdry, materace oraz inne wyroby już od wielu lat cieszą się zaufaniem. Wieloletnie doświadczenie pozwala na zapewnienie klientom trafnego wyboru. Zapraszamy!


Zdjęcie produktu pochodzi ze sklepu Wszystko do Spania.