Browse By

Oprawy LED do biur – co się sprawdzi?

Jednym z elementów tworzących nastrój są światła. Ten niekiedy bagatelizowany element posiada ogromną moc, ponieważ to właśnie gra świateł zmienia nasz odbiór i sprawia, że niekiedy uważamy osobę, z którą rozmawiamy za istotną lub nie. Ważne, by projektując biuro odpowiednio dobrać oprawę świetlną LED, tak by pracownicy nie tylko mogli skupić się na powierzonych im zadaniach, ale także stali się produktywniejsi i pewniejsi siebie w sytuacjach z klientem.

Oświetlenie miejsca pracy

Przygotowując miejsce pracy dla pracownika powinniśmy mieć na uwadze, że ludzki organizm bardzo dokładnie reaguje na różne rodzaje oświetlenia. Odpowiedni dobrana ilość lumenów pozwoli na to, by nasz pracownik stał się produktywny i nie odczuwał zmęczenia. Dodatkowo oświetlenie biura może przyczynić się do odbioru samej przestrzeni. Badania naukowe dowiodły, że osoby, które czują się swobodnie w przestrzeni, w której przebywają są znacznie produktywniejsze. Warto więc wziąć pod uwagę doświetlenie biura, tak by stało się niesamowitym i przytulnym miejscem pracy, które mimo zachowania oficjalnych ram — wprawi naszego pracownika w dobry nastrój, który wspomoże jego pracę.

lampy led do biura

fot.: luxon.pl

Rozmowa z klientem

Biuro stanowi miejsce pracy zarówno tej związanej z dokumentacją, jak i z klientem. Warto, jeśli posiadamy oddzielną salę do przyjmowania klientów — dostosować jej oświetlenie tak, by weszła w swoistą grę z naszym klientem. Zyskanie przewagi na tym polu pozwoli na pomyślne przejście całego spotkania, co zostało naukowo dowiedzione. Jeśli delikatnie zbalansujemy grę świateł pomiędzy pracownikiem firmy, a klientem — pozwolimy na to, by jedno z nich czuło się pewniej. Pewna pozycja podczas negocjacji zapewnia pomyślny dla nas wynik. Warto więc już na tak podstawowym polu zadbać o przygotowanie pracownika do konfrontacji z klientami.

Jakie oprawy świetlne LED

Aby nasze biuro wyglądało nowocześnie, a oświetlenie dawało niesamowity efekt — warto zdecydować się na podtynkowe wersje oprawy Edge: LED RC, które przeznaczone są do montażu w modułowych podwieszanych sufitach. Oprawy Edge: LED RC występują także w opcjach: zwieszanej, natynkowej, a także do sufitów z karton- gipsu. Oprawy Edge: LED RC pozwalają na wytworzenie jasnego, ale nie oślepiającego światła. Jeśli posiadamy elementy do podświetlenia lub chcemy w przestrzeni wyróżnić takie element jak recepcja biura — warto sięgnąć po oprawy Downlight: LED, które są bardzo prostym i eleganckim rozwiązaniem o klasycznym designie łączącym innowacyjną technologię. Downlighty dostępne są w szeregu różnych mocy i kątów oświetlenia. Jeśli chcemy, by nasza przestrzeń została równomiernie oświetlona, co w biurach jest wskazane, ponieważ nie rozprasza uwagi pracownika — warto zdecydować się na podtynkowe oprawy Edge: LED SF, których niski współczynnik olśnienia pomoże również w nienadwyrężaniu wzroku.

Dlaczego warto przemyśleć kwestię oświetlenia

Wzrok to podstawowy zmysł, którym posługujemy się w pracy biurowej. Jednocześnie odpowiada za szereg czynności, które nie dotyczą pracy, ale pozwalają nam na spokojnym egzystowaniu. Warto doświetlać przestrzenie biurowe równomiernie, bez większych przelśnień. Równomiernie rozłożone oświetlenie wprawia w poczucie bezpieczeństwa. Zapewniając naszemu pracownikowi takie podstawowe potrzeby, umożliwiamy sobie zwiększenie wyników. Pracownik, który w pracy czuje się pewnie i bezpiecznie — z uwzględnieniem podstawowych elementów, takich jak właśnie oddziaływanie światła na ludzką psychikę — okaże się znacznie produktywniejszy.

oświetlenie led do biura

fot.: luxon.pl

Projektując biuro warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Nie tylko pozwoli o no na to, by nasza firma wyglądała profesjonalnie i prestiżowo, ale może też przyczynić się do zwiększenia naszych wyników. Odpowiednie oświetlenie biura wydłuży czas produktywności pracownika i zwiększy jego koncentrację, co przełoży się na nasze wyniki. Wybierzmy oświetlenie, które doświetli nasze biuro równomiernie i bez większych rozbłysków. Uzyskamy wówczas idealne warunki do pracy i stworzenia atmosfery koncentracji. Pamiętajmy też o takich niuansach jak podświetlenie recepcji, a także elementów wystroju — na przykład okazałych roślin. W ten sposób, w kilku prostych trikach zwiększymy prestiż naszego biura. Sprawimy, że wchodzący do niego klienci docenią wystrój i potraktują nas profesjonalnie. Pracownicy zaś będą czuć się dobrze w miłym otoczeniu.