Browse By

Odczynniki chemiczne – gdzie można je kupić?

Dostępność odczynników chemicznych w dzisiejszych czasach nie powinna nikogo dziwić. Dość istotną rolę gra tu zastosowanie, jakim może poszczycić się znaczna ilość związków chemicznych i mieszanin pierwiastków. Odczynniki takie można zamówić przez Internet w specjalnym sklepie. Firmy, które mogą dostarczyć nam odczynniki w odpowiedniej ilości, zawsze zabezpieczają pierwiastki, które przewożone są najczęściej specjalnym samochodem. Odczynniki chemiczne są dostarczane do laboratorium w sposób bezpieczny. Jest to istotna kwestia, zwłaszcza w przypadku odczynników takich jak kwas siarkowy. Dużo zmieszanych pierwiastków może stanowić zagrożenie. Zamawianie odpowiedniej ilości konkretnych odczynników chemicznych zapewnia zatowarowanie laboratoriów oraz różnych miejsc, w których wykorzystywane są odczynniki chemiczne w przemyśle.

Kto może kupić odczynniki chemiczne?

Należy pamiętać, że odczynniki chemiczne nie są dostarczane jedynie naukowcom. Fakt, jest to konieczne – naukowcy oraz chemicy przeprowadzają liczne doświadczenia chemiczne, dzięki którym można zbadać właściwości reakcji różnych pierwiastków i materiałów. Dodatkowo, wszelkie mieszaniny pierwiastków posiadają swoje własne zastosowanie. Laboratorium chemiczne jest więc miejscem, w którym odczynniki chemiczne wszelkiej maści muszą się znaleźć. Tworzenie materiałów wybuchowych, sztucznych barwników, zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu oraz w laboratoriach sprawia, że zapotrzebowanie na chemiczne związki i roztwory rośnie. Odczynniki chemiczne występują w różnych postaciach. Posiadają one również stopnie czystości – techniczny, czysty oraz czysty do analizy.

Najczęściej kupowane odczynniki chemiczne i substancje chemiczne

odczynniki chemiczne - kwas siarkowyDo najpopularniejszych, najczęściej zamawianych odczynników chemicznych należą oczywiście kwas siarkowy oraz nadtlenek wodoru. Są to mieszaniny, które posiadają szereg właściwości, dzięki którym substancje te znajdują swoje zastosowanie w różnych dziedzinach. Przede wszystkim, mieszaniny te stosowane są w chemii jako elementy wielu reakcji chemicznych. Warto znać ich zastosowania oraz sytuacje, w których substancje te mogą stanowić dla nas poważne zagrożenie. Wady oraz zalety kwasu i nadtlenku wpływają pozytywnie oraz negatywnie. Kwas siarkowy jest uznawany za najmocniejszy typ kwasu. Jest on silnie żrący, jednak znajduje zastosowania w wielu procesach. Używa się go nie tylko do przeprowadzania analiz. Jego właściwości znajdują zastosowanie przy produkcji leków oraz różnych środków do prania. Kwas siarkowy wykorzystywany jest także do wytwarzania barwników i broni. Natomiast nadtlenek wodoru znany jest ze swoich właściwości utleniających – jego roztwór wynoszący 3%, znany jest powszechnie jako woda utleniona. Poza tym, roztwory wynoszące od 3% do 15%, stosowane są do produkcji wybielaczy. Dodatkowo, roztwory mające powyżej 30%, służą do produkowania barwników ogrodniczych oraz paliwa rakietowego. Nadtlenek wodoru nie jest dostępny na rynku w czystej postaci. Mamy możliwość jedynie zakupić roztwór, którego zawartość nadtlenku wodoru to 70%. Ten odczynnik chemiczny stanowi niebezpieczeństwo, dlatego jego zdobycie jest możliwe po spełnieniu określonych warunków. W momencie zetknięcia się z żywymi tkankami, nadtlenek wodoru wyżera je.