Browse By

O czym należy pamiętać przy pakowaniu walizki przed podróżą?

Pakowanie się przed podróżą dla wielu osób jest utrapieniem. Z tego powodu ten proces jest często odkładany na ostatnią chwilę, co niestety skutkuje nerwowością i brakiem skupienia. Przez to często niektóre podstawowe i bardzo istotne rzeczy zostają pominięte. O czym należ pamiętać podczas pakowania się przed podróżą? Jak zabrać się za ten proces w sposób rozważny, aby o niczym ważnym nie zapomnieć i jednocześnie wszystko, co istotne zapakować bezpiecznie i zmieścić do walizki o określonych wymiarach? Sprawdź poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, jak dbać o swój bagaż i jak dobrze się zapakować przed podróżą!

Zaplanuj pakowanie z wyprzedzeniem

walizkaO urlopie i planowanych wakacjach często myślimy już o wiele wcześniej. Zaczynamy zastanawiać się nad tym, jaka czeka nas pogoda oraz jakie atrakcje. Rozważamy również, co takiego może nam się przydać na wyjeździe. Często bardzo istotne rzeczy przychodzą nam do głowy w niespodziewanych momentach, a podczas pakowania bardzo łatwo o nich zapomnieć. Dlatego właśnie do tego procesu dobrze jest się odpowiednio przygotować. Najlepiej zacząć robić listę niezbędnych rzeczy o wiele wcześniej i mieć zawsze ją pod ręką, czy to w wersji elektronicznej na telefonie lub laptopie, czy to w formie papierowej w notatniku lub kalendarzu. Dzięki posiadaniu spisu stale obok można z łatwością dopisywać do niego kolejne pozycje, które mogą okazać się niezbędne, a o których bez zapisania łatwo będzie zapomnieć podczas kompletowania bagażu. Taka lista może okazać się ratunkiem i dzięki niej na pewno nie zapomnisz o dokumentach, biletach czy kluczach do mieszkania.
Sam proces pakowania dobrze jest też rozpocząć nieco wcześniej niż kilka godzin przed wylotem. Zostawianie tego na ostatnią chwilę może poskutkować niepotrzebnym stresem oraz zwyczajnie brakiem czasu na dokładne sprawdzenie, czy na pewno wszystko, co zostało zawarte na liście, znalazło się w walizce. Przed przystąpieniem do pakowania dobrze jest przygotować sobie odpowiednią ilość kosmetyczek o różnych rozmiarach, które będą przydatne nie tylko przy pakowaniu produktów z drogerii, ale również ładowarek, sprzętu elektronicznego i innych drobnych przedmiotów. Przydatne okażą się również pokrowce oraz etui na odzież, które pozwolą zapakować ją do walizki w sposób bezpieczny i tak, aby w trakcie transportu się nie gniotła. Przydatne będą również etui na klucze oraz na dokumenty, które pozwolą mieć te istotne rzeczy zawsze pod ręką.

walizkaZadbaj o swoją walizkę

Porządna walizka, która ma służyć przez długi czas, podczas wielu dalekich podróży, to często spory wydatek. Dobre produkty tego typu wykonane są często z bardzo odpornych na zużywanie materiałów, które trudno jest zniszczyć nawet przy niezbyt delikatnym traktowaniu. Jednak warto dmuchać w tej kwestii na zimne i dobrze zastanowić się nad tym, jaką walizkę wybrać i czy warto mieć tylko jedną na wszystkie podróże, czy może jednak od razu lepiej zainwestować w cały zestaw dopasowanych do siebie walizek o różnej wielkości. Jest to kwestia, która zależy przede wszystkim od częstotliwości wyjazdów oraz od tego, na jak długo zazwyczaj podróżujemy. Jeśli zdarza się nam wyjeżdżać na dwutygodniowy urlop na Islandię lub na narty, ale mamy zaplanowany również krótki urlop w tropikach, to warto zdecydować się na walizki w kilku rozmiarach.
Bez względu na to, czy zdecydujesz się na jedną, czy na kilka różnych toreb i walizek, to dobrze jest dbać o ich bezpieczeństwo w trakcie podróży. Nawet solidne, wykonane z trwałego tworzywa sztucznego torby bagażowe w trakcie przelotów i jazdy pociągiem mogą ulec zniszczeniu w postaci zarysowań i otarć, a czasami nawet pęknięć. Dlatego doskonałym pomysłem będzie zainwestowanie w pokrowce na bagaże. Są one najczęściej kolorowe i doskonale chronią materiał, z którego wykonana jest walizka. Do kompletu można dobrać zawieszkę, na której wypiszemy imię i nazwisko właściciela bagażu, co dodatkowo uchroni nas przed zaginięciem torby podczas podróży.


Solidne walizki i torby podróżne, a także wszelkie niezbędne akcesoria podróżne znajdziesz w sklepie internetowym take it anywhere.