Browse By

Najciekawsze atrakcje, które trzeba zobaczyć w Szczecinie

Szukasz ciekawego miasta w Polsce, które naprawdę warto odwiedzić i sprawdzić, jakie atrakcje ma do zaoferowania? Zależy Ci na bardzo interesującej miejscowości, która zapewni Ci odpowiednią dawkę wiedzy zdobytej w muzeach oraz pozwoli na spacery na łonie natury oraz podziwianie bardzo ciekawej architektury miejskiej w centrum? W takim razie Szczecin to miasto idealne dla Ciebie. Sprawdź, jakie atrakcje znajdziesz w tej miejscowości portowej i zaplanuj wycieczkę, która na pewno spełni oczekiwania Twoje oraz Twoich towarzyszy podczas wyjazdu. Jesteśmy pewni, że Szczecin zachwyci Was dużą ilością atrakcji oraz wyjątkowym klimatem, którego nie znajdzie się w żadnym innym mieście w Polsce!

Wyjątkowe miasto portowe z licznymi jeziorami

Szczecin jest miastem wyjątkowym. Jest to miejscowość portowa, która odgrywa niezwykle istotną rolę w przemyśle morskim w naszym kraju. Port w Szczecinie jest bardzo okazały i przyciąga naprawdę wielu turystów zarówno z kraju, jak i zza granicy. To nie tylko miejsce, w którym przywożone lub wywożone są liczne ładunki przemysłowe, o wielkich gabarytach, ale także port turystyczny, z którego można wypłynąć między innymi do Świnoujścia. Port ten cieszy się dużą popularnością i warto do niego zajrzeć, nawet jeśli nie planujemy żadnej dalszej wycieczki. Całość prezentuje się bowiem bardzo ciekawie i można podziwiać tam popularne dźwigozaury, które są swego rodzaju symbolem portowej części miasta i można zobaczyć je na wielu pamiątkach ze Szczecina, na przykład poduszkach, torbach czy plakatach oraz pocztówkach. 

zwiedzanie miasta

Podczas pobytu w Szczecinie koniecznie odwiedź słynne dźwigozaury, które są znakiem rozpoznawczym miasta i często występują na pamiątkach ze Szczecina.

Poza zatoką oraz portem rzecznym, który jest największym portem na rzece Odra, w Szczecinie znajdują się liczne jeziora. Bardzo piękne i warte zobaczenia jest bez wątpienia jezioro Szmaragdowe. Jest to jezioro sztuczne, które powstało wskutek zalania dawnych kopalni. Jego nazwa pochodzi od naprawdę wyjątkowej, szmaragdowozielonej barwy wody w tym zbiorniku. W Szczecinie znajduje się także jedno z największych jezior w Polsce, czyli jezioro Dąbie. Jest ono niezwykle rozległe i dookoła niego znajdują się liczne przystanie oraz kluby żeglarskie. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają klimat żeglarski i interesują się jachtami, ponieważ w okolicznych przystaniach znaleźć można ich naprawdę wiele. Ponadto w Szczecinie znaleźć można naprawdę wiele parków oraz innych obiektów zielonych, które zachęcają do spacerów. Największym parkiem w Szczecinie jest park imienia Jana Kasprowicza. 

Przepiękne zabytki i ciekawe muzea w Szczecinie

Poza atrakcjami na świeżym powietrzu Szczecin to także miejsce, w którym można naprawdę wiele się dowiedzieć. Aby to uczynić, wystarczy odwiedzić interesujące muzea, które znajdują się na terenie miasta. W tak ważnym ośrodku portowym w Polsce oraz w mieście, które odgrywa tak istotną rolę w przemyśle morskim w naszym kraju, nie mogło zabraknąć oczywiście Muzeum Morskiego. W Szczecinie znajduje się także Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym podziwiać można auta, które dawniej jeździły po ulicach naszego kraju oraz rozmaite rozwiązania techniczne, które przeszły już do historii, ale stanowiły bazę pod wiele wynalazków, z których korzystamy obecnie.  Będąc w Szczecinie, warto także udać się do Muzeum Narodowego, które przyciąga nie tylko ciekawymi wystawami, ale także zachwyca naprawdę pięknym budynkiem gmachu głównego. 

Szczecin to idealne miasto na wycieczkę, o czym od lat doskonale wiedzą turyści nie tylko z Polski, ale także z sąsiednich państw. Wybierając się o tego miasta, warto dobrze zaplanować sobie atrakcję, aby na pewno zobaczyć wszystko to, co najważniejsze.