Browse By

Masaż lomi lomi – co to i jak się go wykonuje?

Masaż lomi lomi, znany z kultury hawajskiej, coraz częściej oferowany jest w polskich salonach masażu, czerpiących coraz większe inspiracje z kultury światowej. Dobroczynne działanie masażu działa zbawiennie zarówno na ciało, jak i na równowagę psychiczną. 

Zatem seans masażu może być nie tylko formą relaksu, lecz też oczyszczenia umysłu. Jak wykonywany jest masaż lomi lomi i jakie daje efekty?

Przebieg masażu lomi lomi

Coraz bardziej popularny masaż hawajski przeprowadzany jest z użyciem ciepłych olejków oraz rytualnych tańców i śpiewów. Masażyści używają do zabiegu nie tylko dłoni, lecz również przedramion i łokci. Wyjątkową cechą tego masażu jest to, że może być on przeprowadzany przez dwóch masażystów, a jego intensywność jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjentów.

Sesję rozpoczyna rozmowa z klientem. Masażysta ma za zadanie wyjaśnić cały proces i rozwiać wszelkie wątpliwości. Po zakończeniu rozmowy przychodzi czas na przygotowanie się – należy przebrać się w specjalny ręcznik.

masaż lomi lomi

Masaż obejmuje całe ciało, oprócz stref intymnych, niektóre ruchy wymagają jednak odkrytej klatki piersiowej, jeśli klient nie wyraża na to zgody, należy zgłosić ów fakt przed rozpoczęciem sesji.

Według filozofii masażu lomi lomi plecy oznaczają przyszłość człowieka, której nie jest w stanie zobaczyć, a z kolei przód ciała symbolizuje przeszłość, którą już znamy. Cały masaż zaczyna się zatem od rozmasowania „przyszłości”, czyli pleców oraz tylnej części nóg, gdyż w tych partiach ciała kumulowana jest ogromna ilość napięcia. W kolejnych etapach masażu rozpoczyna się praca nad „przeszłością”, czyli przednimi częściami ciała.

Czym różni się masaż lomi lomi od innych? W klasycznych formach masażu osoba przeprowadzająca zabieg jest przeszkolona do wykonywania odpowiednich ruchów, których natężenie i forma jest dobierana do potrzeb klienta.

W masażu hawajskim ogromną rolę odgrywa intuicja, która uczula masażystę na sygnały z ciała pacjenta, dzięki czemu w dużej mierze intuicyjnie dobiera formę masażu, zatem ma on w sobie pewien element improwizacji. Sprawia to, że każda sesja jest zupełnie niepowtarzalna.

Masaż hawajski jako obrządek rytualny

W kulturze hawajskiej masaż jest bardzo ważnym elementem rytuałów inicjacyjnych. Zachowane to zostaje w pewnym sensie w gabinecie zabiegowym. Chodzi o stworzenie odpowiedniego klimatu, zapewniającego również komfort psychiczny. W tle słychać odpowiednio dobraną muzykę, wyczuwalny jest aromat naturalnych olejków eterycznych, czyli mamy tu dodatkowe zastosowanie aromaterapii, a niektóre salony przed rozpoczęciem seansu zapewniają możliwość zapalenia świeczki w wybranej przez siebie intencji. Ruchy wykonywane podczas masażu są przede wszystkim pełne harmonii i płynne, w przeciwieństwie do ruchów stosowanych w masażach klasycznych, które w pewnym sensie muszą być „poprawne technicznie”, by nie zaszkodzić pacjentom.

masaż lomi lomi

Oprócz samego masażu bardzo ważny jest również czas bezpośrednio po nim, kiedy to w ciele nadal trwają zapoczątkowane podczas zabiegu procesy. Musi to być czas przeznaczony na relaks i wyciszenie, umożliwiający stopniowy powrót do rzeczywistości, co pozwoli zaoszczędzić organizmowi nieprzyjemnego uczucia „powrotu na ziemię”.

Jakie są korzyści zdrowotne z masażu?

Masaż lomi lomi doskonale odpręża, usprawnia krążenie limfy, poprawia poziom elastyczności ciała oraz wspomaga procesy odchudzające. Jak nietrudno się domyślić, jest świetnym remedium w walce z depresją. Godnym polecenia miejscem, oferującym masaż lomi lomi jest centrum masażu w Gdańsku Balispa.