Browse By

Kolorowe soczewki zerówki, czyli jak zmienić swój wygląd w 10 sekund

Kolorowe soczewki zerówki zyskują sobie rosnącą w ostatnich latach popularność. Bardzo spodobała się nam łatwa i powszechnie dostępna metoda zmiany koloru oczu, która może w znaczący sposób uatrakcyjnić nasz ogólny wizerunek. Dziś każdy może mieć oczy zielone, niebieskie, fioletowe, wielokolorowe, czy też po prostu delikatnie wzmocnić ich naturalną barwę. Jednak podobnie jak w przypadku soczewek kontaktowych, stawiamy sobie liczne pytania. Kiedy najczęściej korzystamy z kolorowych soczewek? Jak ich prawidłowo używać? Na te i kilka innych pytań odpowiedź poniżej.

Czym są kolorowe soczewki zerówki i kiedy z nich korzystamy?

Kolorowe soczewki o mocy zerowej to produkt, z którego korzystają osoby pragnące zmienić wygląd swoich oczu. Jak już to zostało wspomniane, możemy dokonać całkowitej zmiany koloru oka, delikatnie wzmocnić barwę naturalną, powiększyć optycznie tęczówkę czy też dodać spojrzeniu blasku. Jest to bardzo ciekawy produkt, z którego możemy skorzystać praktycznie w każdej sytuacji, nie jest to ograniczone niemal w żaden sposób. Warto natomiast powstrzymać się od zbyt fantazyjnych wzorów i kolorów przy ważniejszych okazjach, spotkaniach biznesowych i w pracy, by nie sprawiać wrażenia osoby nieszanującej norm dotyczących dress code’u stosowanego w określonych sytuacjach. Zaś na okazje nieformalne, zwłaszcza zaś imprezy, możesz dowolnie eksperymentować i założyć soczewki w niebanalnym kolorze, z fantazyjnym wzorkiem i nadać swojemu wizerunkowi nowy, oryginalny wygląd.

Jak dbać o soczewki zerówki? Jak je aplikować?

Pielęgnacja soczewek kolorowych właściwie nie różni się od zwykłych, niebarwionych. Tak samo musimy mieć czyste ręce przy ich zakładaniu, zdejmowaniu i czyszczeniu, przechowywać je w specjalnym pojemniczku i czyścić przeznaczonym do nich specjalnie płynem. Jeśli masz już zatem doświadczenie w noszeniu soczewek zwykłych, wiedz, że praktycznie tak samo wygląda obchodzenie się z soczewkami kolorowymi. Tak samo jest z ich aplikacją. Jeśli zaś chodzi o zakładanie soczewek kolorowych i malowanie oczu, zasady kolejności również są te same. Najpierw zakładamy soczewki, następnie wykonujemy makijaż.

zakładanie soczewek kolorowych

Czy każdy może nosić kolorowe soczewki?

Sytuacja jest podobna, jak w przypadku soczewek korekcyjnych – istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość z ich korzystania. Mówiąc zaś o wadach wzroku, soczewka zerówka nie ma właściwości korygujących, zatem mogą korzystać z niej osoby o zdrowym wzroku.

Czy taka soczewka może uszkodzić wzrok? Jeśli jest dobrze dobrana, czysta, kupiona w bezpiecznym miejscu i prawidłowo założona, nie będzie powodować jakiegokolwiek uszczerbku. Wiele osób naraża się na niebezpieczne sytuacje z kolorowymi soczewkami w roli głównej, traktując je trochę jak zabawki i kupując je w sposób nieodpowiedzialny. Nierzadko zdarza się kupowanie w nieznanych źródłach, lekceważenie zasad higieny, stosowanie produktu bez konsultacji ze specjalistą. Tymczasem, mimo że nie posiada właściwości korekcyjnych, kolorowa soczewka zerówka nadal pozostaje produktem, który ma bezpośredni kontakt z gałką oczną i stwarza ryzyko poważnej infekcji w razie niewłaściwego stosowania. Nie należy więc zapominać, aby używać soczewek kolorowych zgodnie z podstawowymi zasadami higieny i użytkowania soczewek ogólnych.

Kolorowe soczewki zerówki to świetny pomysł na zmianę wizerunku zarówno na co dzień, jak i od święta. Decydując się na nie, nie zapominamy o tym, że ich doborem kierują te same zasady, co w przypadku produktów korekcyjnych. Szukając bezpiecznego miejsca, w którym możesz zaopatrzyć się w dobre produkty w przystępnej cenie i dobrej jakości, koniecznie zajrzyj do sprawdzonego salonu optycznego.