Browse By

Kiedy powinno się odwiedzić dermatologa?

Skóra jest największym i najbardziej widocznym organem ludzkiego ciała. Chroni ona inne narządy, rozgrzewa się i schładza, a odzwierciedla to, jak jesteś zdrowy wewnątrz. Utrzymaj skórę, włosy i paznokcie zdrowe dokonując wszelkich starań, wykonując te praktyczne wskazówki dermatologów:

Ponieważ produkty do pielęgnacji skóry, nie podlegają bardzo restrykcyjnym zatwierdzeniom przez urzędy, ich zastosowania mogą nie być odpowiednio przebadane a ich zastosowanie może być przesadzone. Jeśli borykasz się z problemami skórnymi tj. trądzik, zwróć się do dermatologa dla rekomendacji produktów do pielęgnacji skóry, które mają za sobą sprawdzone testy i zostały przebadane bezpiecznie i skutecznie podczas badań na ludziach.
Na dzień nakładaj kremy przeciwsłoneczne i rozważ zastosowanie produktów zawierających przeciwutleniacze, ponieważ mają również właściwości ochronne przeciw słońcu. W nocy, należy rozważyć zastosowanie produktów zawierających retinoidy, peptydy lub czynniki wzrostu dla ich właściwości naprawczych.

Przebadaj skórę, aby zneutralizować ryzyko choroby

Poznaj swoją skórę. Jeśli coś krwawi lub nie wygląda dobrze, odwiedź dermatolog. Samobadanie skóry powinno być stałym elementem zdrowego stylu życia. Przekonaj kogoś, kogo kochasz aby wykonał badania na raka skóry. Najnowsze badania pokazują, że zaangażowanie partnera w procesie samokontroli skóry może poprawić wczesne wykrywanie raka skóry.

Zdrowa skóra jest podstawą sukcesu

Stres może pogorszyć występowanie łuszczycy lub trądziku różowatego, powoduje on zmiany trądzikowe, które są bardziej zaognione i trwałe, pojawiają się łamliwe paznokcie i powstają grudki paznokci, prowadzi to do utraty włosów, nasila się lub powstaje pokrzywka, wykrywalne jest nadmierne pocenie się, łatwiej je także wywołać. Odwiedź dermatologa aby przyjąć skuteczne metody leczenia, które mogą poprawić Twoją skórę, włosy i paznokcie, a także warunki, które znacznie obniżają stres.
Zastanów się nad wykorzystaniem techniki zarządzania stresem naczyń krwionośnych w celu zmniejszenia nadmiernej aktywności (główną przyczynę rumienia się).

Zabiegi kosmetyczne

Jeśli rozważasz zakup dowolnego zestawu kosmetycznego do domu lub planujesz skorzystać z zabiegu w salonie kosmetycznym, aby poprawić wygląd skóry, skonsultuj się najpierw z dermatologiem. Bezpieczeństwo może być problemem, jeśli te zabiegi  wykonywane są nieprawidłowo lub jeśli aktywny składnik powoduje nieprzewidziane reakcje skórne. Jest także ważne, aby wiedzieć, iż stężenie składników czynnych w tych produktach jest znacznie mniejsze niż te wykorzystywana przez dermatologów. Dlatego większość zabiegów o charakterze domowym nie przynosi rezultatów, jak trwałe zabiegi kosmetyczne wykonywane w gabinetach dermatologów w Szczecinie lub innych miastach.
Porozmawiaj z dermatologiem na temat laserów, wypełniaczy zmarszczek i odmłodzenia botulinowego, może to być stosowane w celu zmniejszenia objawów starzenia się, jeśli oczywiście jesteś tym zainteresowany/a.

Jak wybrać salon pedicure?

    Jeżeli odpowiednie warunki sanitarne są pomijane, pedicure może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia klientów w salonie paznokci – mogą pojawić się infekcje grzybicze i infekcje odporne na antybiotyki dla gronkowca. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażenia paznokci, zapytaj technika paznokci czym czyszczone są instrumenty. Unikaj salonów, które nie wyglądają na czyste. Jeśli regularnie wykonujesz pedicure, rozważ zakup własnych narzędzi do wykorzystania w salonie w celu dalszego zminimalizowania ryzyka zachorowania na infekcję. Wygładzając powierzchnię paznokcia zbyt agresywnie pilnikiem można również uszkodzić naskórek.