Browse By

Kiedy korzystać z usługi minikoparką

Przed rozpoczęciem budowy jak i w jej trakcie występuje wiele prac innego typu. Na początku należy wyrównać i wykopać grunt pod fundamenty. To zadanie musi zostać dokładnie wykonane. Kolejne wykopy są potrzebne do wykonania przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Podobnie jest z przyłączami energetycznymi i gazowymi. Wszystkie te prace muszą zostać starannie przygotowane.

Warto w tym celu wynająć specjalistów w swojej dziedzinie. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem minikoparki razem z operatorem. Pozwala to na wykonanie wielu niezbędnych prac.

Zastosowania dla mikrokoparki

Usługi mikrokoparką można zamówić nie tylko na budowę domu. Mogą być świadczone w wielu miejscach trudno dostępnych dla dużych koparek. Mogą to być wnętrza hal, miejsca gdzie grunt ma niską nośność. Firma oferująca takie usługi dowiezie zamówiony sprzęt własnym transportem, sprawdź.

Mała koparka nadaje się idealnie do różnego typu prac. Przykładowy zestaw dostępnych prac wygląda następująco:

  • Fundament domu i ogrodzenia
  • Przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne i gazowe
  • Izolację fundamentów, systemy drenarskie
  • Szambo, oczyszczalnię przydomową, gruntowy wymiennik ciepła
  • Kostkę brukową, korytowanie, niwelacja terenu
  • Oczko wodne, nawodnienie terenu
  • Umieszczenie wszelkich urządzeń i przewodów w gruncie

Niektóre firmy wolą zlecić wynajem minikoparki do swoich usług. Zajmują się nie tylko wykopami, ale także wykonywanie szamb, izolacja fundamentów, wszelkie przyłącza kanalizacyjne i sieci wodociągowych. Zakres oferowanych prac może być bardzo szeroki.

Jedną z firm posiadających w swojej ofercie sprzedaż oraz wynajęcie minikoparek jest – ALTRI z Wrocławia.

Warunki do spełnienia

By zamówić wykonanie usług mikrokoparką należy spełnić kilka warunków. Pierwszy i bardzo ważnym jest posiadanie stosownych zezwoleń na prowadzenie prac ziemnych. Bez tego firma nie może rozpocząć robót.

Do zamawiającego należy również wytyczenie linii przebiegu wykopu. W przypadku prac pod fundamenty, należy dokładnie zaznaczyć obrys przyszłego budynku pokrywający się z projektem.

Przed zamówieniem mikrokoparki należy też uzyskać informacje na temat innych instalacji znajdujących się w gruncie. Wykop nie może krzyżować się z istniejącymi już elementami infrastruktury. Trzeba wiedzieć gdzie się znajdują i dokładnie zaznaczyć ich przebieg. Chodzi tu o względy bezpieczeństwa pracowników, ale też ważne żeby nie zniszczyć ważnych elementów infrastruktury.

Duże ułatwienieusługi minikoparką

Przy okazji każdej niemal budowy konieczne są prace ziemne. Wykopy pod fundamenty przyszłego budynku, miejsca do wykonania przyłączy kanalizacyjnych. By te prace zostały porządnie wykonane warto zamówić usługi mikrokoparką.

Mikrokoparka daje duże możliwości, szczególnie, jeżeli budowa znajduje się na gruncie o niskiej nośności. Jest też możliwość zamówienia usług wewnątrz budynku, na przykład hali produkcyjnej.

Warto też pamiętać, że należy uzyskać odpowiednie pozwolenia na rozpoczęcie prac ziemnych. Bez tego całą budowa nie będzie mogła funkcjonować.