Browse By

Jakie usterki może naprawić hydraulik?

Instalacje wodno-kanalizacyjne prowadzone w domach i mieszkaniach są częstym źródłem awarii ze względu na to, że są wykorzystywane bardzo intensywnie.

Ich odporność na różnego rodzaju usterki jest dość duża, jednak w niektórych przypadkach uniknięcie problemu jest wprost niemożliwe. Czy to kwestia zatkanej umywalki, przeciekającego kranu czy nieszczelności instalacji centralnego ogrzewania, pomoc hydraulika może okazać się nieoceniona w momencie, gdy sami nie koniecznie wiemy jak się do naprawy zabrać.

Biorąc pod uwagę to jakie szkody może wyrządzić zalanie budynku wodą, nie warto porywać się na zadania, którym nie potrafimy sprostać – hydraulik wie, co robi i jak zrobić to najlepiej. Z jakimi usterkami można się do niego zgłosić?

Problemy z instalacją sanitarną

Najczęstszym powodem wizyty hydraulika w domach i mieszkaniach są wszelkiego rodzaju awarie instalacji sanitarnych. Problemy z zatkanym odpływem zlewu, toalety, prysznica czy pralki to dla hydraulików codzienność, podobnie jak naprawy związane z przeciekającymi bateriami i rurami. To jednak nie wszystko, co hydraulik ma w swoim zanadrzu.

Choć często nie myśli się o tym w trakcie zatrudniania ekipy remontowej, do podpięcia instalacji wodnej i kanalizacyjnej, wymiany rur czy prowadzenia ich w zupełnie inny niż dotychczas sposób hydraulik okazuje się być najlepszym fachowcem.

hydraulik

Efektem nieprofesjonalnej pracy budowlańców są często spotykane problemy z odpływami prysznicowymi czy notorycznie zatykające się toalety. Tylko hydraulik będzie w stanie ocenić co i w jaki sposób poprawić, by instalacja wodna działała sprawnie i bez zarzutów.

Jego rolą może być też instalacja armatury łazienkowej, a więc odpowiednie podłączanie zlewów, prysznicy, wanien i ubikacji.

Kłopoty z centralnym ogrzewaniem

Ogrzewanie domu wykorzystujące ogrzaną przez piec wodę jest niezwykle efektywne, jednak nie wolne od różnego rodzaju usterek i koniecznych napraw. Specjalistą, który zajmuje się tego typu naprawami jest właśnie hydraulik, który może podjąć się demontażu starego grzejnika, montażu go w zupełnie nowym miejscu, wymiany bojlera czy nawet kotła centralnego ogrzewana.

Oczywiście w kwestii znacznie mniejszych awarii, hydraulik może sprawdzić szczelność instalacji która zdaje się przeciekać w trudnym do zlokalizowania miejscu i wykonać odpowiednie prace naprawcze zabezpieczające ją przed całkowitym zalaniem domu.

Wymiana rur, zaworów, uszczelek, pokręteł do regulacji temperatury, czy nawet przegląd sprawności kotła grzewczego to zadania właśnie dla hydraulika.

Czyszczenie kanalizacji

Rzecz, którą zwykle nie martwią się właściciele mieszkań w blokach, ale ci mieszkający w domkach muszą wziąć pod uwagę jest sprawność kanalizacji i wszelkich odpływów wodnych z posesji. Hydraulik może wesprzeć cię nie tylko w instalacji szamba czy podłączeniu do sieciowej kanalizacji, ale też wykonać wszelkie konieczne naprawy związane z jej usterkami.

Jakie pojawiają się tu najczęściej? Przede wszystkim zapchane odpływy powodujące wybijanie wody w studzienkach lub w przypadku domów w toaletach, wannach, prysznicach i umywalkach.

Doświadczeni hydraulicy stosujący nowoczesne metody radzenia sobie z zatkaną kanalizacją, w tym między innymi metodę przepychania ciśnieniowego, są w stanie udrożnić ją szybko i sprawnie, nie gwarantując tym samym rozwiązania jedynie tymczasowego, a faktycznie trwałe.

Problemy z instalacjami gazowymi

Choć może wydawać się to dość nietypowe, do napraw i przeglądów instalacji gazowej można zatrudnić uprawnionego do ich wykonywania hydraulika. Biorąc pod uwagę to jak ściśle połączone są ze sobą instalacje wodna i gazowa, taki zakres usług hydraulika nie powinien dziwić.

W jego ofercie znajdziesz jednak nie tylko montaż gazowych podgrzewaczy wody czy liczników wodnych i gazowych, ale też wszelkie instalacje i naprawy związane bezpośrednio i wyłącznie z urządzeniami gazowymi. Hydraulik może naprawić łazienkowe piecyki gazowe, junkersy, kuchenne płyty i kuchenki gazowe, a także wykonać przegląd instalacji i dokonać koniecznych napraw w razie jej nieszczelności.

Hydraulik to w pewnym sensie prawdziwa złota rączka, która może pomóc ci w wielu bardzo istotnych kwestiach związanych z utrzymaniem instalacji domowych w dobrym, zadbanym i sprawnym stanie. Czy to kłopot z armaturą łazienkową, kanalizacją, czy gazową instalacją grzewczą, doświadczony hydraulik to pomoc niezawodna.