Browse By

Jakie samochody używane warto kupić?

Aby zakup używanego samochodu był udany koniecznie należy zapoznać się z podstawowymi zasadami, które zapobiegną niepotrzebnemu przepłaceniu. Ze względu na sporą liczbę ofert bardzo często trudno jest wybrać konkretny model, który zagwarantuje nam satysfakcję. Na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Jak sprawdzić realny stan pojazdu?

Bardzo często kupując samochód zwracamy w pierwszej kolejności uwagę głównie na stan oferowanych pojazdów. Dzięki temu możemy być pewni, że niezależnie od modelu dane auto będzie sprawnie działało przez długi czas.

Zdaniem specjalistów przebieg samochodu jest najistotniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Zaniepokoić nas powinna zbyt niska cena jak na dany model, która może ona świadczyć o wyjątkowo złym stanie, który sprzedający chce ukryć.

Koniecznie przed wyborem pojazdu należy go przetestować na drodze. Zwróćmy uwagę czy przy puszczeniu kierownicy auto nie zjeżdża na bok oraz jak przebiega gwałtowne hamowanie. Sprawdźmy również wygląd tapicerek, kierowcę – mocno zniszczone elementy przy jednoczesnym niewielkim przebiegu mogą świadczyć o tym, że sprzedający manipulować przy liczniku. Istotna jest także sama umowa sporządzana przez sprzedającego. Powinny się znaleźć na niej wszelkie informacje włącznie z opisem stanu technicznego. Dokładne sprawdzenie pojazdu przed jego zakupem uchroni nas przed dokonaniem niewłaściwej inwestycji.

Na jakie modele zwrócić uwagę?

Kupując używane samochody warto zwrócić uwagę na kilka konkretnych modeli, które są przygotowane do bezawaryjnego służenia przez długie lata.

Honda Jazz zaliczana jest do samochodów dość drogich, dlatego zakup tego modelu z drugiej ręki może być dobrym pomysłem na oszczędność. Pojazd ten zaliczany jest według ekspertów do jednych z najmniej awaryjnych. Dodatkowo przestronne wnętrze połączone z praktycznym wykończeniem gwarantują wysoki komfort jazdy. Minusem są szybko zużywające się hamulce, jednak w połączeniu z wytrzymałymi pozostałymi elementami konstrukcyjnymi, pojazd ten wciąż jest warty uwagi.

Warto również zainteresować się samochodami klasy średniej np. Volvo S60 i V60. Pojazdy te sprzedawane są już od 2010 roku, jednak ze względu na wyjątkowo atrakcyjną stylistykę wciąż mają wielu zwolenników. Samochody marki Volvo są doceniane przede wszystkim za perfekcyjne właściwości jezdne oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, Volvo S60 i V60 są wyjątkowo odporne na awarie nawet w przypadku modeli, które przejechały ogromną ilość kilometrów. Dzięki temu nawet kupując pojazd z dużym przebiegiem będzie on w stanie służyć nam przez długi czas.

Odpornym na intensywną eksploatację modelem jest również Audi A6, który na rynek trafił w 2011 roku. Pojazd ten jest bardzo popularną jednostką na rynku wtórnym zwłaszcza w Polsce. Cechuje się on doskonałym wykończeniem połączonym ze świetnymi właściwościami jezdnymi.  Audi A6 podobnie jak pojazdy marki Volvo oceniane jest jako jedne z najmniej awaryjnych modeli, które niezależnie od przebiegu doskonale radzi sobie z wpływem negatywnych czynników zewnętrznych i wzmożonym wykorzystaniem.

Często wybieranymi samochodami są również minivany. Pojazdy te są wyjątkowo dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi. Są duże, praktyczne i doskonale sprawdzają się zarówno podczas dalszych podróży jak i codziennego dojazdu do pracy. Przykładem minivana godnego uwagi jest Ford C-Max, który jest możliwy do nabycia zarówno w wersji standardowej jak i przedłużonej. Decydując się na zakup tego modelu koniecznie należy sprawdzić właściwości jedne oraz zawieszenia. Ford C-Max jest wytrzymałym pojazdem, który mimo większych gabarytów pozostaje zgrabny wizualnie.

autko