Browse By

Jakie są sposoby na szybkie malowanie mieszkania?

Utwórz gładką ścieżkę wzdłuż sufitu

Ciężko jest stworzyć prostą linię, gdy malujesz ściany wzdłuż tekstury sufitu. Jak poruszysz pędzlem, włosie może zostać na fakturze, która tworzy zauważalne ślady po pędzlu. Użyj funkcji 5-w-1 lub śrubokrętu a następnie usuń zbędne włosie, które szybko przywiera do powierzchni.

O malowanie w domu zapytaliśmy pracowników zajmujących się remontami we Wrocławiu

Niektóre narzędzia wymagają czyszczenia, nawet gdy są nowe. Niektóre nowe osłony rolkowe (zwykle tańsze) mają warstwę meszku, który trzeba ściągnąć przed użyciem. Po pierwszym włożeniu do rolki z farbą, farba miesza się z meszkiem i tworzy małe grudki na ścianie. Jednym ze sposobów, aby usunąć owy meszek jest owinięcie taśmy maskującej dookoła pokrywy wałka. Kiedy wyciągniesz taśmę, nadmiar meszku powinien zejść wraz z nim.

Uczesz swoją szczotkę

Grzebień do pędzla jest najlepszym narzędziem do czyszczenia pędzla. W przeciwieństwie do innych narzędzi do czyszczenia szczotki, grzebień przenika i czyści głęboko między szczeciną. Zapobiega również sklejaniu włosia, to pomaga szczotce pozostać miękką i zachować swój kształt dłużej.

Noś ze sobą ścierkę

Oto świetny sposób, aby uniknąć farby na swoim ubraniu. Przed pierwszą puszką otwartej farby, podepnij szmatę do paska. Więc kiedy podświadomie wytrzesz rękę w nogawkę, jesteś chroniony przed trudno spieralną farbą. Użyj dużej szmaty i rozłożyć ją nieco, by bałagan pozostał na zewnątrz, a nie na Tobie.

Spłucz wodą włosie

Po kilku godzinach malowania, farba może osadzić się od włosia aż do okucia ze stali. Jeśli nie czyścisz farby w tym miejscu, zbuduje się duża skorupa i może to spowodować iż pędzel stanie się sztywny i zniekształcony. Po przeczesaniu całej farby z włosia, spuść wodę na szczotki. Wreszcie, wyprostuj szczeciny z grzebienia przed zabraniem szczotki spod kranu. Chroń szczeciny przed niekorzystnymi czynnikami trzymając je w specjalnym zabezpieczeniu.

Wyczyść wszystkie rolki

Malowanie w Krakowie

Nie zaniedbuj rolek. Jeśli nie spłuczesz rolki, możesz skończyć się to utwardzeniem farby wewnątrz tulei i łożysk, to ostatecznie może doprowadzić do tego iż wałek malarski nie będzie się toczyć. Utrzymanie czystości narzędzi nie musi być drogie. Możesz uzyskać wspaniałe rezultaty z płuczki pot kilka złotych ze sklepu dyskontowego.

Nawilżaj rolkę

Rdzewiejący metal – tuleje metalowe lub łożyska w twoim wałku nie są wyjątkiem. Zrób sobie przysługę i nałóż trochę smaru w sprayu na wałek do malowania, zanim je schowasz. Zardzewiały wałek do malowania może piszczeć. Popychanie rolki tam iz powrotem przez kilka godzin wystarczy monotonne, dodaj do tego kilka tysięcy pisków – może to prowadzić do potężnej irytacji.

Wyczyść zabrudzone od malowania miejsca

Nie ważne jak bardzo jesteś ostrożny, jesteś zobowiązany do usunięcia farby z czegoś, co nie miało zostać pomalowanie. Trzymaj puszkę rozpuszczalnika do farby niedaleko siebie. Usuwacz farby działa świetnie do usuwania farby lateksowej z wysuszonych już miejsc, blatów, zawiasów drzwi, podłóg winylowych lub czegokolwiek, gdzie farba została rozlana.

Pamiętaj o tym aby mieść duży wór na śmieci

Nigdy nie lekceważ tego jak dużo śmieci wytwarza się podczas malowania. Bieganie po domu z dużymi zwitkami plastiku i taśmami pokrytymi mokrą farby nie jest dobrym pomysłem. Zawieś worki na śmieci na klamce lub ustaw je w pobliżu swojej pracy.