Browse By

Jakie meble kuchenne na wymiar możemy zamówić?

Chcąc zakupić meble kuchenne możemy skorzystać zarówno z oferty typowych marketów lub zdecydować się na zlecenie wykonania mebli na wymiar. Wybranie zakupu mebli z popularnych sieciówek z pewnością będzie wiązało się z mniejszymi kosztami, jednak możemy dostrzec również wiele wad.

Po pierwsze meble te nie zawsze pasują do małych kuchni lub tych o niestandardowych kształtach czy wymiarach. Tanie meble kuchenne nie zawsze są najlepszą opcją. Niekiedy znacznie lepszym pomysłem jest wykonanie mebli na wymiar, które będą idealnie dopasowane do danej przestrzeni i z powodzeniem będą mogły służyć przez wiele lat.

Ogromną zaletą jest również fakt, że meble mogą wyglądać dokładnie tak jak tego chcemy, zarówno pod względem kształtu, wielkości jak i koloru. Wybierając meble na wymiar mogą one zostać wykonane z różnorodnych materiałów w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jakie zamówienie możemy składać?

Meble kuchenne wykonane z płyt laminowanych i płyt MDF

Płyty laminowane są często wykorzystywanym materiałem do wykonania mebli. Są wykonane na bazie trójwarstwowej płyty wiórowej. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena oraz możliwość wybrania koloru z szerokiej puli.

Meble kuchenne są narażone na intensywną eksploatację, którą płyty laminowane dobrze znoszą. Możliwe jest również wybranie mebli kuchennych wykonanych z płyt MDF, czyli płyt wiórowych pokrytych jednostronnie lub dwustronnie papierami nasyconymi żywicami termoutwardzalnymi. Wykorzystanie tego typu powłoki sprawia, że meble są wyjątkowo odporne i nie wnika w nie wilgoć, co jest wyjątkowo ważną cechą zwłaszcza w pomieszczeniach kuchennych, w których często się gotuje.

Co więcej, niektóre meble kuchenne wykonane z płyty MDF można dodatkowo zabezpieczyć lakierem akrylowym, który dodatkowo ochroni płytę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią. Fronty tego typu mogą być zarówno matowe jak i z połyskiem. Warto jednak pamiętać, że wadą lakieru jest jego podatność na ścieranie i powierzchniowe zarysowania.

Meble kuchenne z litego drewna

meble kuchenne na wymiarBardzo często firmy zajmujące się projektowaniem i wykonywaniem mebli na wymiar w swojej ofercie posiadają wykonanie mebli z litego drewna. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się drewno bukowe, sosnowe czy dębowe. Te rodzaje są wyjątkowo odporne na zniszczenia, uszkodzenia oraz dobrze znoszą wysoką wilgotność, która często panuje w kuchni.

Fronty mebli kuchennych wykonanych z litego drewna mogą być pokryte bezbarwnym lakierem ochronnym lub zabarwione. Decydując się na meble kuchenne na wymiar wykonane tym sposobem ich cena będzie uzależniona od rodzaju drewna. Za meble wykonane z sosny bądź brzozy zapłacimy ok. 1500 zł/mb.

Produkty wykonane z drewna bukowego zaliczają się do średniej półki cenowej i wiążą się z wydatkiem rzędu 1 800 – 2000 zł/mb. Najdroższymi meblami kuchennymi będą te wykonane z dębu oraz z drewna drzew egzotycznych. Wówczas cena zakupu może wynieść od 2300 do 2700 zł/mb.

Meble kuchenne ze szklanymi frontami

Podejmując się zakupu mebli kuchennych możemy zdecydować się na modele ze szklanymi frontami. Są to popularne meble, które coraz chętniej wybieramy. Są łatwe w utrzymaniu czystości i niemal całkowicie odporne na wilgoć. Ceny szklanych frontów mogą się znacznie wahać. Najtańsze modele zakupimy już w granicach 1400 zł/mb. W przypadku frontów z wyższej półki konieczne będzie poniesienie kosztów rzędu 2300-2600 zł/mb.