Browse By

Jakie akcesoria warto przygotować dziecku na trening piłkarski?

Piłka nożna jest niezwykle popularnym sportem wśród dzieci. Odpowiednie wyposażenie małego piłkarza w niezbędne akcesoria spowoduje, że trening będzie dla niego nie tylko łatwiejszy, przyjemniejszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy. Najważniejszym wyposażeniem dla piłkarza są między innymi: korki piłkarskie, odzież w postaci spodenek i koszuli oraz znacznika i dla bezpieczeństwa młodego piłkarza ochraniacze i  getry.

Koszulki piłkarskie

Koszulki piłkarskie umożliwiają zawodnikom swobodę ruchów, komfort użytkowania związany z odparowywaniem wilgoci i utrzymaniem właściwej temperatury ciała. Nie powinny być to stroje mocno dopasowane, aby nie krępowały ruchów w trakcie gry i zanadto luźne, aby nie przeszkadzały zawodnikowi. Piłka nożna jest dyscypliną sportową, wymagającą często bardzo dużych nakładów sił, dlatego strój piłkarza powinien zapewniać mu właściwą termoregulację i wygodę. Rynek akcesoriów sportowych oferuje koszulki różnych firm, między innymi Adidas i Joma w mniejszych i większych rozmiarach, które doskonale się sprawdzą w trakcie treningu lub formalnych rozgrywek.

Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego zostały one wykonane. Zapewnia on szybkie wysychanie koszulki po wypraniu. Umożliwia także wykonywanie na nich nadruków, które można zamówić od razu w sklepie, podczas zakupu akcesoriów dla małego piłkarza. Koszulki piłkarskie firmy Mitre wykonane są z nowoczesnej dzianiny poliestrowej typu mikrołezka, bardzo miękkiej i przyjemnej w dotyku, doskonale odprowadzającej pot. Natomiast koszulka firmy Joma wykonana została z bawełny w połączeniu z poliestrem, co czyni ją przewiewną i wytrzymałą. Inny rodzajem tego typu produktu jest koszulka firmy Joma model Combi, wyprodukowana z wysokiej jakości lekkiego i przewiewnego poliestru z użyciem technologii DRY MX, która zapewnia kontrolę wilgoci ciała sportowca poprzez odprowadzanie jej nadmiaru na zewnątrz koszulki. Dzięki temu ciało jest dłużej suche nawet podczas intensywnego treningu. Doskonale sprawdzi się w kontaktowych sportach, jakim jest piłka nożna.

Sklepy z akcesoriami sportowymi oferują w sprzedaży komplety piłkarskie firmy Adidas dla juniorów w kolorze granatowym. Materiałem, z którego został on uszyty, jest poliester o gęstym splocie, wykonany w technologii climalite, co sprawia, że posiada właściwości oddychające, odprowadza wilgoć od ciała na zewnątrz koszulki. Przy wysokich temperaturach utrzymuje ciało w komforcie, dzięki czemu młody zawodnik ma większą przyjemność gry. Strój jest dopasowany. Jeśli w sklepie brakuje interesującego klienta rozmiaru, to pracownicy bez problemu go sprowadzą. Sklep na zamówienie wykonuje także nadruki w postaci nazwisk, loga, czy numeru.

Znaczniki piłkarskie

Znaczniki piłkarskie służą trenerowi do podziału drużyny na mniejsze grupy, zwłaszcza podczas treningu. Zakładane są na koszulki nie tylko podczas treningów, ale także meczów. Ułatwiają one małym piłkarzom rozpoznanie, do której należą drużyny. Rynek oferuje znaczniki piłkarskie w różnych kolorach i rozmiarach. 

ochraniacze piłkarskie dla dzieic

Buty piłkarskie

Jednym z kluczowych akcesoriów dla piłkarza są buty, zwykle właściwym wyborem są korki piłkarskie. Dobre buty zapewnią małemu zawodnikowi wygodę. Rynek oferuje buty do gry na różnych nawierzchniach, na przykład trawiastych lub sztucznych, w hali. Należy zadbać o to, aby dziecko było wyposażone we właściwe obuwie do gry. Sklepy sprzedają tego rodzaju produkty różnych firm, między innymi Adidasa, Penalty, Umbro, Joma, czy Nike. Buty piłkarskie firmy Penalty zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa PU. Liczne stębnowania uniemożliwiają rozciągnięcie cholewki i nadają im opływowy kształt. Wyposażone są w profilowaną wkładkę, stabilizującą stopę i zapewniającą amortyzację. Jest ona wykonana dwuwarstwowo, spód stanowi miękka pianka, a wierzch porowaty materiał, zapewniający właściwą termoregulację i eliminujący obtarcia. 

Ochraniacze piłkarskie

Ochraniacze piłkarskie służą zapewnieniu bezpieczeństwa małym zawodnikom i uniknięciu kontuzji, ponieważ piłka nożna jest sportem kontaktowym, gdzie dochodzi bardzo często do mniej lub bardziej poważnych urazów. Ochraniacz w swojej górnej części wykończony jest grubą warstwą pianki absorbującej uderzenia, a w dolnej części doszyty jest dodatkowy ochraniacz na kostkę, wykończony gumką, utrzymującą go w odpowiednim miejscu. W wewnętrznej części produktu na stopę, po obydwu jej stronach umieszczono wkładki chroniące kostki, które są od wewnątrz miękkie, a od zewnątrz sztywne, chroniąc ją przed urazami. 

Getry piłkarskie dla dzieci

Getry piłkarskie służą ochronie kostki oraz łydki zawodnika przed urazami. Rynek oferuje tego typu produkty różnych firm: Hummel, Umbro, Joma i polskiej o nazwie Iskierka. Do tego warto zadbać o antypoślizgowe skarpety, które zapewniają stabilniejszą pozycję stopy w butach, zapobiegając kontuzjom i poprawiając dokładność zawodnika w przyjmowaniu i podawaniu piłki.

Akcesoria dla dziecka na trening piłkarski powinny zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo.