Browse By

Co to jest manicure hybrydowy, i jak go wykonać?

Bijące rekordy popularności lakiery hybrydowe, można spotkać praktycznie wszędzie. Spotkamy je w drogeriach kosmetycznych, dyskontach, perfumeriach, czytając codzienną prasę, czy oglądając telewizję. Branża hybryd skutecznie wypycha z rynku tradycyjne lakiery do paznokci, a to wszystko za sprawą wydłużonej trwałości która w dobie pośpiechu jest nie do przecenienia. Wiele osób sądzi że manicure hybrydowy może być wykonany tylko i wyłącznie przez profesjonalne stylistki, co jest oczywiście błędem, gdyż przy odrobinie praktyki poradzi sobie z nim większość z nas. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam czym są lakiery hybrydowe, oraz jak wykonać manicure hybrydowy w domowych warunkach.

Manicure hybrydowy

Co to jest lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe to rodzaj lakierów do paznokci, który dzięki innowacyjnej formule wytrzymuje na paznokciach nawet do 3 tygodni. Główną różnicą między tradycyjnymi lakierami do paznokci, a hybrydami jest skład, oraz konieczność utwardzania lakierów hybrydowych pod lampą UV lub LED. Manicure hybrydowy nie różni się wiele od tradycyjnego manicure, różnica polega na użyciu lakieru hybrydowego, zamiast tradycyjnego lakieru.

Hybrydy zapewniają pięknie wyglądające paznokcie, bez odpryskiwania i smug, oraz co najważniejsze, po utwardzeniu paznokcie hybrydowe są suche i błyszczące, przez co są znacznie odporniejsze na uszkodzenia.

Zalety lakierów hybrydowych

Jedną z największych zalet jest oczywiście wytrzymałość. Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami nawet do 3 tygodni od momentu wykonania.

Dodatkowo hybrydy nie odpryskują, oraz są odporne na uszkodzenia, dzięki czemu zabezpieczają paznokcie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za lakierami hybrydowymi, jest ich bezpieczeństwo dla płytki paznokcia. Hybrydy same w sobie nie zawierają szkodliwych substancji które wpływałyby negatywnie na paznokcie, należy jednak wspomnieć że paznokcie hybrydowe usuwamy za pomocą acetonu który przy częstym używaniu wykazuje negatywne skutki, dlatego należy pamiętać o umiarze. Dla wszystkich fanek stylizacji, warto wspomnieć także o dostępności kolorów. Większość marek oferuje nawet kilkaset kolorów, co umożliwia tworzenie nieziemskich stylizacji! Co jeszcze zaliczamy do zalet lakierów hybrydowych?

 • Wytrzymałość sięgająca nawet 2-3 tygodni
 • Intensywny połysk utrzymujący się do 2-3 tygodni
 • Wysoka odporność na uszkodzenia
 • Wysoka pigmentacja pozwalająca na oszczędne korzystanie z produktu
 • Naturalny efekt
 • Duże nasycenie kolorystyczne
 • Niweluje uszkodzenia płytki paznokcia
 • Bezpieczne dla zdrowia paznokci
 • Wzmacnia i zabezpiecza paznokcie
 • Ogromny wybór kolorystyczny
 • Możliwość tworzenia pięknych stylizacji
 • Mnogość zastosowań

Co potrzebujemy do zrobienia hybryd?

Do kompleksowego manicure hybrydowego, będziemy potrzebowali kilka niezbędnych elementów:

 • pilnik,
 • bloczek polerski,
 • cleaner,
 • waciki kosmetyczne,
 • primer do paznokci,
 • baza do hybrydy,
 • wybrany kolor hybrydy,
 • top do hybrydy,
 • lampa UV lub LED,
 • oliwka do skórek.

Jak przygotować paznokcie do manicure hybrydowego?

Jeżeli nie chcecie czekać na dogodny termin u kosmetyczki, lub wolicie zaoszczędzić pieniądze, warto spróbować zrobić hybrydy w domowym zaciszu. Cały proces rozpoczynamy od przygotowania płytki oraz skórek wokół paznokci. Przygotowanie paznokci do wykonania hybryd, to jeden z najważniejszych elementów manicure hybrydowego.

Przede wszystkim warto zadbać o rzetelne informacje. To one stanową solidną bazę dla Twojego warsztatu, niezależnie czy wykonujesz manicure hybrydowy sobie czy przyjaciółce. Przygotowanie paznokci rozpoczynamy od spiłowania ich przy pomocy pilnika nadając im wymarzony kształt, oraz odsunięciu za pomocą drewnianego patyczka lub usunięciu skórek nachodzących na paznokcie. To bardzo ważna część która pozwoli na dopracowanie manicure, dzięki czemu unikniemy zalanych skórek co bardzo często zdarza się podczas używania tradycyjnych lakierów do paznokci.

Paznokcie podczas manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy w domu

Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia, czas przejść do naszego docelowego zabiegu czyli wykonania paznokci hybrydowych.

1. Manicure hybrydowy rozpoczynamy od delikatnego spiłowania płytki paznokcia za pomocą bloczku polerskiego.
2. Przecieramy płytkę paznokcia za pomocą wacika nasączonego cleanerem, dzięki czemu je odtłuścimy i oczyścimy z powstałego wcześniej pyłu. Gdy mamy do czynienia z bardzo problematyczną płytką, stosujemy dodatkowo primer do paznokci.
3. Nakładamy cienką warstwę bazy do hybryd, następnie utwardzamy ją pod lampą UV lub LED według zaleceń producenta.
4. Nanosimy cienką warstwę lakieru hybrydowego, po czym utwardzamy ją w lampie. Jeżeli lakier nie pokrył całej płytki paznokcia, pokrywamy kolejną warstwą i ponownie utwardzamy.
5. Kolejnym element jest nałożenie warstwy topu do hybryd, następnie utwardzenie pod lampą UV lub LED i przemycie lepkiej warstwy cleanerem. Jeżeli korzystamy z tak zwanego topu no wipe, czyli nie wymagającego przemywania warstwy dyspersyjnej, kończymy jedynie na utwardzeniu warstwy topu.
6. Dla wzmocnienia efektu oraz poprawienia jakości skórek, nakładamy oliwkę i delikatnie wmasowujemy.

Tym sposobem udało się przebrnąć przez cały proces wykonywania manicure hybrydowego. Prawda że to łatwe?

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

Wiemy już jak zrobić manicure hybrydowy w domowym zaciszu, czas poznać tajniki zdejmowania lakierów hybrydowych z paznokci. Wbrew pozorom zdejmowanie hybryd to bułka z masłem. Rozpoczynamy od delikatnego spiłowania warstwy nawierzchniowej, czyli utwardzonego wcześniej topu do lakierów hybrydowych. Następnie moczymy wacik w płynie do usuwania hybryd czyli acetonie, przykładamy do paznokci, i owijamy folią aluminiową. Po około 15 minutach lakier zacznie odchodzić, dzięki czemu możemy go delikatnie usunąć drewnianym patyczkiem. Pamiętajmy aby go nie zrywać ponieważ możemy uszkodzić płytkę paznokcia.