Browse By

Jak znaleźć tani bilet lotniczy?

Tanie podróżowanie wymaga przede wszystkim sprytu i cierpliwości. Większość linii korzysta ze sprawnych systemów, które wyprzedzają nasze kroki, a my z kolei przepłacamy. Warto więc poznać sztuczki, jak przechytrzyć ten system i polecieć na świetne wakacje za grosze.

Po pierwsze, musisz elastycznie dobierać datę wylotu. Jeżeli chcesz wybrać się na wakacje w konkretnym terminie, twoje szanse na tanie wakacje są znikome. Najlepiej dobierać czas wakacji właśnie pod termin tanich lotów. Kiedy wyszukujesz bilety, skorzystaj z funkcji „cały rok” lub „cały miesiąc”, a wtedy będziesz mógł wychwycić najlepsze okazje. Czasami zmiana daty o jeden lub dwa dni może oznaczać kilkaset złotych oszczędności. Elastyczność to twój najlepszy przyjaciel.

Po drugie, bądź zawsze czujny. Najlepiej codziennie sprawdzać oferty lotów, aby wychwycić proporcje. Świetnym narzędziem są alerty cenowe wyszukiwarek lotów, które poinformują cię o zmianie interesującego cię lotu. Znalezienie najlepszej oferty wymaga czasu, dlatego podejdź do tego ze spokojem i cierpliwością.

Po trzecie, nie obawiaj się małych, niepopularnych lotnisk. Większość wielkich miast świata, poza głównymi, zatłoczonymi lotniskami posiada przynajmniej jedno mniejsze, obsługujące tanie linie lotnicze. Taka opcja jest bardzo opłacalna, jeżeli oczywiście dojazd do miejsca docelowego jest przyzwoity. Przykładowo, lecąc do Amsterdamu, warto wylądować w oddalonym o 1.5 godziny Eindhoven, a lecąc do Barcelony wybrać lotnisko w Gironie.

wakacje, wczasy, tanie loty

Po czwarte, korzystaj z wyszukiwarek lotów. Pobaw się nimi przez chwile i posprawdzaj najróżniejsze opcje. Jeżeli udajesz się do Azji, sprawdź loty z innych krajów takich jak Anglia czy Niemcy. Przecież lot do Londynu kosztuje często kilkadziesiąt złotych, a możemy oszczędzić nawet kilkaset.

Po piąte, obserwuj strony z promocjami. Jeżeli nie masz konkretnego pomysłu na wczasy, poleć tam gdzie jest akurat tanio. Codziennie pojawiają się najróżniejsze oferty lotów w najróżniejszych kierunkach świata. Za 1000 zł możesz polecieć do Tajlandii lub Indii. To idealny sposób dla osób, które chcą po prostu spędzić gdzieś wakacje, ale same nie wiedza, gdzie.