Browse By

Jak znaleźć godną zaufania firmę logistyczną

Zaufanie jest czymś bardzo ważnym w budowaniu silnych i trwałych relacji zarówno z pracownikami jak i firmami zewnętrznymi. Tak jest też i w tym przypadku, ponieważ zlecając firmie logistycznej pewne zadania oczekujemy, że zostaną one dobrze wykonane i nie przekroczą ustalonego czasu dzięki czemu nie narazimy klienta na straty lub opóźnienia.

Jak wybrać najlepszą firmę logistyczną?

Chcąc dokonać dobrego wyboru należy na samym początku zastanowić się nad naszymi potrzebami i priorytetami, ponieważ nie ukrywajmy, że każda firma ma słabe strony, jednak niekoniecznie muszą być one dla nas istotne. Musimy pamiętać, że firmy logistyczne zajmują się transportem, magazynowaniem, inwentaryzacją i raportowaniem stanu faktycznego towarów, dlatego jeżeli zależy nam tylko na transporcie nie będą miały dla nas aż takiego znaczenia błędy związane z inwentaryzacją, o których możemy przeczytać w komentarzach. Najważniejsze jednak jest nastawienie firmy z jaką chcemy podjąć współpracę, po pierwsze powinna być ona otwarta na nasze sugestie, a co za tym idzie być elastyczna, żeby móc dostosować swoją ofertę do naszych potrzeb. Oprócz tych jakże bezcennych i bardzo przydatnych cech ważna jest też jednomyślność w załatwieniu spraw finansowych i ustaleniu zakresów cen wykonywanych przez nich usług. Nie jest to jednak wszystko, ponieważ równie istotne jest utrzymanie zdrowej atmosfery między współpracującymi stronami, ponieważ będzie nas czekała prawdopodobnie długoterminowa współpraca wymagająca częstego kontaktu. Na szczęście jednak to jak wygląda współpraca z daną osobą czy firmą widać już przy pierwszym spotkaniu lub przy kontakcie telefonicznym, ponieważ można z góry założyć, że opryskliwa osoba nie będzie dobrym kompanem do współpracy.

orange logistics katowice

Gdzie sprawdzić opinie?

Opinie najłatwiej jest sprawdzić w Google, gdzie firmy bardzo często są oceniane przez użytkowników, ale przede wszystkim powinniśmy sprawdzić strony, na których porównuje się takie firmy i wystawia im opinie. W ten sposób nie tylko poznamy większą ilość firm, ale także będziemy mogli je porównać nie musząc daleko szukać. Nie jest to jednak wszystko, ponieważ wciąż najczęściej używaną stroną należącą do grupy mediów społecznościowych, jest Facebook, który nie ukrywajmy, jest także skarbnicą wiedzy. Interesujące jest to, że czytając na nim opinie wydane firmie możemy uznać je nawet za bardziej wiarygodne niż na innych portalach.  Na Facebooku każda osoba wydająca opinię robi to pod swoim nazwiskiem i chociaż dla niektórych niewiele to znaczy, to jednak wiemy, że nie ma w przypadku tego serwisu mowy o masowym spamie. Istnieje oczywiście możliwość, że dana firma nie będzie miała na swojej stronie włączonej możliwości komentowania, jednak mimo wszystko warto to sprawdzić, a może dowiemy się czegoś ciekawego.

Dlaczego warto sprawdzić firmę?

Mamy tutaj na myśli nie tylko opinie internautów, ale także informacje podane w rejestrze przedsiębiorców, dłużników i im pokrewnych. Szczegółowe poznanie problemów, braków i błędów popełnianych przez firmę logistyczną pozwoli nam rzetelnie ocenić jej wartość jako naszego potencjalnego partnera. Pomoże też wyeliminować ryzyko dokonania złego wyboru i narażenia naszej firmy oraz współpracujących z nami przedsiębiorstw na straty pieniężne, które mają związek w takiej samej mierze ze zniszczonymi, zagubionymi towarami jak i znacznymi opóźnieniami w pracach magazynowych i w dostawach towarów do klientów.