Browse By

Jak zadbać o finanse przy zakładaniu hotelu?

Sporządź biznesplan. Otwierając swój hotel, prawdopodobnie będziesz musiał uruchomić kapitał z kilku banków lub znaleźć inwestorów prywatnych. Każda z tych opcji będzie chciała zobaczyć biznesplan, aby określić, czy w Twoją firma warto będzie zainwestować. Dodatkowo, dobry biznes plan jest korzystny by zorganizować swoje cele twojego hotelu i uzyskać jasny obraz tego, jak sprawić aby mógł osiągnąć sukces. Plan biznesowy dla hotelu powinien zawierać co najmniej następujące elementy.

  • Opis usług, które hotel będzie oferował. Należy opisać, w jaki sposób je odróżnia cię od innych hoteli w okolicy. Będzie oferować lepsze ceny? Usługi będą bardziej spersonalizowane? Inwestorzy będą chcieli zobaczyć, co sprawia, że ​​hotel jest lub będzie unikalny.
  • Jaki masz rynkowy potencjał. Wyjaśnij dlaczego to twój hotel będzie lepszy niż inne i dlaczego właśnie do ciebie będą przyjeżdżać goście.
  • Plan potencjalnych zarobków. Inwestorzy będą chcieli zobaczyć, że hotel będzie opłacalny. Z pomocą swojego księgowego, oblicz, jakiego rocznego dochodu oczekujesz. Warto również stwierdzić, jak długo trzeba będzie oczekiwać na pierwszy spodziewany zysk, oraz gdzie hotel będzie w ciągu najbliższych kilku lat.
  • Pełne zestawienie kosztów. Zakupi lub leasing nieruchomości, remont, wykonanie go, takie będziemy ponosić koszty rozpoczynających swój hotelowy biznes. Dobrze jest dokładnie oszacować, ile będziemy musieli wyłożyć pieniędzy na rozwój firmy, zanim zdecydujemy się na kredyt. Należy także pamiętać o dobrej prognozie kosztów operacyjnych. Może minąć kilka miesięcy nim hotel będzie mógł rozpocząć przyciąganie wystarczająco dużej liczby klientów, która może pokryć koszty, więc będziesz potrzebował gotówki na koszty bieżące, takie jak wypłaty.Zdobądź kapitał początkowy. Kiedy już sporządzisz biznesplan, przedstaw go potencjalnym inwestorom. Z dobrym biznes planem, będziesz w stanie wykazać, że hotel będzie opłacalnym przedsięwzięciem, które będzie mogło przekonać inwestorów, a tobie zapewni pieniądze, których będziesz potrzebować. Masz dwie możliwości pozyskania kapitału i prawdopodobnie skończy się za pomocą kombinacji obu z nich.

Pokój hotelowy

Czy muszę się zapożyczać?

Banki. Można uzyskać kredyt z banku od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od rodzaju kredytu. To może pokryć koszty otwarcia hotelu oraz koszty operacyjne na najbliższe miesiące. Inwestorzy prywatni. Mogą to być przyjaciele, rodzina, lub inni właścicieli firm zainteresowani dokonaniem inwestycji. Upewnij się, że dobrze określiłeś, czy ci ludzie są po prostu zapewnieniem tego, że kredyt będzie spłacany wraz z odsetkami, czy rzeczywiście mogą być dla ciebie pożyteczni w pozyskaniu kredytu. Dobrze byłoby sporządzić umowę określającą warunki pomocy, warto zrobić to notarialnie, aby zapobiec problemom w przyszłości.

Określ ceny. Po otwarciu hotelu, twoje ceny będą określić twój poziom zysku. Stawki za tanie noclegi będą się różnić w zależności od lokalnej konkurencji, kosztów operacyjnych, sezonu i mnóstwa innych czynników. Ogólną zasadą przy ustalaniu cen jest utrzymanie ich na tyle niskich, aby przyciągnąć klientów i wystarczająco wysokich, aby zarobić na zysk. Istnieje wiele rzeczy, o których warto pamiętać podczas wymyślania cen.