Browse By

Jak wykorzystać sklejkę brzozową?

Sklejka jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Dzięki niej, mamy możliwość nadać naszym wnętrzom klimatu i estetycznego wyglądu. Sklejka brzozowa wpasuje się w niejedno pomieszczenie.
Każdy z nas kieruje się swoim gustem podczas wykańczania/remontu domu. Sklejka jest nowoczesnym, solidnym materiałem o wielu zastosowaniach. Obecnie, jej popularność stale wzrasta. Do wyboru mamy różne rodzaje i kolory sklejek. Wiele firm może nam również zapewnić zakup sklejki brzozowej na wymiar. Poniżej przedstawiamy przykłady wykorzystania sklejki brzozowej.

sklejka

Cechy sklejki brzozowej

Główną cechą sklejki jest to, iż kojarzy się ona ze stylem industrialnym i skandynawskim. Oznacza to, że świetnie nadaje się do pomieszczeń dużych i prostych, w których panuje minimalizm. Sklejka jest materiałem dekoracyjnym. Wyróżnia go naturalne wzornictwo, czyli słoje takie, jakie znajdują się na korze drzewnej. Jest to ciekawy wzór, który wprowadza do pomieszczenia dużo naturalności. Oprócz tego, dużą zaletą sklejki jest jej praktyczność. Sklejka jest giętka i bardzo wytrzymała. Zapewnia to stabilność niezależnie od miejsca i elementu wyposażenia domu, na jakim ją umieścimy. Warto również dodać, iż sklejka brzozowa jest materiałem uniwersalnym. Świetnie będzie ona wyglądać na ścianie, na meblach oraz na innych elementach wystroju naszego domu.

Zastosowanie sklejki

Sklejka brzozowa może być zastosowana na wiele sposobów. To, w jaki sposób ją wykorzystamy, w dużej mierze zależy od naszych upodobań. Sklejka może być umieszczona na ścianie. Jest to alternatywny i bardziej opłacalny sposób niż tapeta czy farba. Sklejka jest bardzo stabilna, dlatego wytrzyma długi czas. Dzięki jej elastyczności, bardzo łatwo jest ją umieścić na ścianie i to samemu. Funkcja sklejki jako tapety nie jest jedyną.
Osoby, które cenią sobie szczególnie kreatywne rozwiązania, mogą zdecydować się na zastosowanie sklejki w przypadku mebli. Ciekawe wzornictwo sklejki brzozowej pozwoli nam uzyskać oryginalne meble do jadalni, pokoju dzieci czy salonu. Sklejka brzozowa idealnie imituje wygląd naturalnych mebli drewnianych. Wykorzystując tę alternatywę, mamy szansę wnieść do swojego mieszkania nieco naturalnego designu.
Meble i ściany to nie wszystko. Sklejka brzozowa nadaje się również na wykonywanie i ozdabianie elementów aranżacyjnych. Jeśli chcemy podkreślić wygląd naszego salonu i nadać mu skandynawskiego stylu, możemy wykorzystać sklejkę do ozdobienia lamp, wieszaków, niektórych mniejszych mebli lub nawet framugi okien i drzwi. Kilka widocznych elementów w pokoju, które będą miały wzór drewnianych słojów, dodadzą wnętrzu przytulności.

sklejka

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Urządzając mieszkanie czy dom, musimy kierować się nie tylko własnym gustem i panującymi trendami, ale i dobrym smakiem. Nie umieszczajmy sklejki wszędzie, bo dość szybko może się nam ona znudzić. Poza tym, niebanalny wzór sklejki powinien być ozdobny, a nie nachalny. Decydując się na ten materiał, warto najpierw przemyśleć dokładnie i ustalić, w jakich pomieszczeniach ją umieścimy. Wykorzystując sklejkę na wszystkie możliwe sposoby, łatwo jest zburzyć gustowną koncepcję. Sklejka brzozowa będzie stanowić atrakcyjny dodatek, jeśli zachowamy umiar i skorzystamy z porad architektów i specjalistów od projektowania wnętrz.
Sklejkę można dziś kupić na wymiar. Taką ofertę posiada np. sklep pod adresem internetowym https://sklejka-krakow.pl/. W zależności od naszych potrzeb i wymiarów pomieszczenia, możemy poprosić o konkretną długość i szerokość sklejki.