Browse By

Jak wykorzystać płyty granitowe w ogrodzie ?

Czym jest granit?

zakład kamieniarkski amm granitGranit, to surowiec niezwykle ceniony ze względu na swoje właściwości. Jest bardzo wytrzymały i twardy, a przy tym występuje w różnej kolorystyce. Dokonując wyboru, możemy zdecydować się na kolor szary, ciemnoszary, czarny, jasnoszary, prawie biały, różowy, czerwony lub zielony. Niektóre odmiany granitu mienią się też szkliście lub jak złoto. W Polsce granit wydobywany jest w górach, konkretnie w Tatrach i Karkonoszach. Jednak w ofertach polskich sklepów kupić można także płyty z granitu sprowadzanego między innymi z Francji, Indii, Chin, Portugalii czy Włoch.

Płyty granitowe – twardość

Granit jest surowcem charakteryzującym się niezwykłą twardością. Dzięki niej, w budownictwie swoje zastosowanie znalazł już w starożytności. Jego sława nie minęła jednak z czasem. Po dziś dzień wykorzystywany jest przy stawianiu monumentalnych budowli czy filarów mostów. Mniejszy gabarytowo w postaci kostki brukowej służy natomiast przy budowie dróg. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również granitowe nagrobki cmentarne i pomniki, których nie sposób zarysować.

Płyty granitowe – trwałość

To także materiał bardzo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie zaszkodzi mu ani mróz, ani wiatr, ani nawet woda. Jego nasiąkliwość jest zresztą minimalna, a po odpowiedniej impregnacji lub żywicowaniu, spada praktycznie do zera. Granit niełatwo ulega też ścieraniu, nie zniszczą go związki chemiczne ani ogień. Z tych powodów dość często swoje zastosowanie znajduje również w domach, jako kuchenny blat.

Blaty kamienne - Amm Granit

Wysokiej jakości granitowe blaty kuchenne.

Zastosowanie płyt granitowych

Płyty granitowe wykorzystywane są jako materiał wykończeniowy zarówno w domach i mieszkaniach, jak i na zewnątrz, przy aranżacji ogrodów czy podjazdów. W domach wykonuje się z nich posadzki, zabudowy, blaty kuchenne, parapety, obudowy kominków, schody, okładziny ścienne, umywalki czy półki. Na zewnątrz z kolei, granit posłużyć może przy komponowaniu kostki brukowej na podjeździe, aranżacji tarasów i ogrodów, układaniu ścieżki do domu czy okładziny na elewacji.

Jak wykorzystać płyty granitowe w ogrodzie?

usługi kamieniarskie poznańBardzo często granit wykorzystywany jest do aranżacji naszych ogrodów. To z niego powstają różnego rodzaju rzeźby ogrodowe, kamienne meble, fontanny i figurki, a także nawierzchnie i ścieżki ogrodowe. Ze względu na fakt, że surowiec występuje w różnych odcieniach i barwach, efekty które możemy dzięki niemu uzyskać są bardzo ciekawe i zróżnicowane w swej formie. Granitowe dekoracje ogrodowe na które się zdecydujemy są też odporne na czynniki zewnętrzne. Nie musimy więc martwić się o to, że z czasem popękają, pokruszą się czy po prostu zniszczą.

Płyty granitowe, które mogą posłużyć jako nawierzchnia w ogrodzie, jego ścieżki lub blaty ogrodowych stołów z pewnością dodadzą mu szyku i elegancji. Jeśli na takim efekcie właśnie nam zależy – cel z pewnością zostanie osiągnięty.

 Płyty granitowe – gdzie zamówić?

Szukając firmy, która przyjmie i zrealizuje nasze zamówienie warto zapoznać się z jej ofertą. Sprawdzić czy usługi z zakresu kamieniarstwa, które proponuje są na najwyższym poziomie. Warto też, by zakład obejmował swym zakresem nie tylko pojedyncze wyroby, ale cały ich wachlarz. Jak na przykład parapety zewnętrze i wewnętrzne, obudowy kominków, blaty kuchenne oraz oczywiście kamień budowlany.

Profesjonaliści w swym fachu doradzą nam w sprawach praktycznych, wizualnych i estetycznych. Przygotują też potrzebny projekt i pomogą przy montażu.

Artykuł został zrealizowany przy współpracy z firmą “Kamieniarz” Sp. z o.o.

 

 

Firma “Kamieniarz” Sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu blatów na wymiar na terenie Polski i Niemiec. Blaty kuchenne Wrocław są eleganckie i funkcjonalne, a dzięki trwałym materiałom z których zostały wykonane potrafią służyć wiele lat. Każde zamówienie jest realizowane indywidualnie w oparciu o wytyczne klientów.

Adres: ul. Grabiszyńska 337c, 52-402 Wrocław
Telefon kontaktowy: 600 411 072
Adres e-mail:  schodyzkamienia@gmail.com