Browse By

Jak wygląda pranie dywanów?

Pranie dywanów to temat rzeka- wszystko zależy od stopnia i rodzaju zabrudzenia oraz od gatunku materiału, z którego wykonano dywan. Można wykonać je samodzielnie w domu lub skorzystać z pomocy fachowców. Firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów nierzadko oferują także odbiór zabrudzonego dywanu, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych, ciężkich dywanów, z którymi trudno byłoby poradzić sobie samodzielnie. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? Co mają swoim klientom do zaoferowania tutejsze firmy?

Pranie dywanów z odbiorem oraz stosowane metody

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest identyfikacji dywanu (dywan jest mierzony, fotografowany oraz dobiera się odpowiednie komponenty do jego czyszczenia. Kolejnym krokiem jest trzepanie mechaniczne, umożliwiające usunięcie całego nierozpuszczalnego brudu. Następnie przechodzimy do prania wstępnego, gdy dywan jest namoczony w środku czyszczącym, co może trwać nawet do godziny. Pranie zasadnicze polega na rozprowadzeniu środka czyszczącego z zastosowaniem odpowiednich szczotek, wcierających środek. Te plamy, które nie zniknęły, traktowane są odpowiednio dobranym odplamiaczem. Kolejnym etapem jest płukanie filtrowaną i zmiękczoną wodą, a na koniec trwające zaledwie kilka minut odwirowanie. Następnie dywan trafia do suszarni. Po zakończeniu całego procesu dywan poddawany jest kontroli jakości. Dodatkowo można skorzystać z takich usług, jak dezynfekcja i impregnacja dywanu, usuwanie sierści i włosów oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Czyszczenie dywanów Wrocław

Bogata oferta pralni dywanów we Wrocławiu pomoże uratować nawet najbardziej zabrudzony dywan, niezależnie od jego rodzaju. Dywany orientalne, wełniane czy te z tworzyw sztucznych nie mają przed ekspertami tajemnic. Przykładowa firmy, takie jak Royalmaids.pl ma w swojej ofercie ręczne czyszczenie delikatnych, ręcznie tkanych dywanów orientalnych, które łatwo mogłyby ulec zniszczeniu przy zastosowaniu maszyn w procesie czyszczenia. Proces odbywa się podobnie jak przy praniu dywanów innego rodzaju, jedyna różnicą jest ręczne rozprowadzanie środków czyszczących oraz nakładanie na dywany impregnatu na bazie tłuszczu zwierzęcego.

Na wielu blogach można znaleźć porady odnośnie tego, jak domowymi metodami przywrócić swoim dywanom dawną świetność. Czasem nie jest to zły pomysł, jeśli stopień zabrudzenia dywanu nie jest zbyt poważny. Jednak, gdy dywan dawno już nie był czyszczony, został silnie zabrudzony lub, co ważniejsze, w domu znajdują się osoby zmagające się z alergią na roztocza, lepszym rozwiązaniem jest jednak oddanie go w ręce ekspertów. Tam, w zależności od potrzeb, może on zostać poddany nie tylko fachowemu praniu, lecz jak i również dezynfekcji czy renowacji. Przeglądając ofertę wrocławskich pralni, oraz przedstawione na stronach głównych efekty pracy w porównaniu ze stanem wyjściowym, można łatwo dojść do wniosku, że dla podniesienia walorów estetycznych naszego wnętrza oraz poprawy poziomu higieny w pomieszczeniu warto co pewien czas zainwestować w kompleksową usługę prania i odnowienia dywanu. Wybierając firmę o dobrych referencjach można mieć absolutną pewność, że do czyszczenia dywanu dobrane zostaną najlepsze środki, dzięki czemu  nie ponosimy ryzyka trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń.