Browse By

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Oczekując dziecka mamy wiele czasu na przygotowanie dla niego pokoju. Warto zastanowić się więc nad jego wystrojem oraz akcesoriami. Najważniejsze by dziecięcy pokój był funkcjonalny. Niemowlęta są bardzo angażujące, potrzebują stałej opieki, dlatego warto przygotować pokój w taki sposób, by bez problemu można było sięgnąć po pieluchy czy świeże śpioszki, a bałagan nie robił się zbyt szybko.

Kolor i ogólne elementy graficzne

Pamiętajmy, że dziecko to taki sam człowiek jak my. Dlatego nie musimy przygotowywać dla niego pokoju z pełną gamą kolorów. Oczywiście pokój powinien być przyjazny, ale znacznie lepszym wyborem są barwy pozwalające na odpoczynek i uspokojenie się. Warto więc postawić na biel lub szarości i delikatne odcienie różu, błękitu lub beżu.

Najważniejszy element – łóżeczko

Z pewnością w pokoju dziecięcym królować będzie łóżeczko, w którym dziecko spędzi większość swoich pierwszych miesięcy życia. Warto zastanowić się nad wyborem materaca. Oczywiście modeli łóżeczek jest wiele. Wszystkie powinny spełniać atesty, by nasza pociecha była w pełni bezpieczna. Dodatkowo warto zainwestować w akcesoria do dziecięcego łóżeczka i jego otoczenia takie jak doświetlenie w postaci nocnej lampki, która wygłuszy ostre światło i zapewni komfortowe warunki snu.

Kokon niemowlęcy w trosce o przyjemny sen

Przytulnym i ciekawym elementem wyposażenia jest również kokon, w który będziemy mogli zawinąć dziecko przed włożeniem do łóżeczka. Tego typu przedmiot sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie, a dodatkową zaletą kokonu jest delikatne ograniczenie przestrzeni, dzięki czemu niemowlę jest chronione przed wypadnięciem. Przy wyborze kokonu warto kierować się delikatnym materiałem i dobrym wypełnieniem. Na rynku znajdują się modele wypełnione antyalergicznym puchem, który znacznie ogranicza powstawanie roztoczy, przez co poprawia jakość snu dziecka.

Wyposażenie łóżeczka kokon niemowlęcy

Wyposażenie łóżeczka jest niezmiernie ważną kwestią przy urządzaniu wnętrza pokoiku dziecięcego. Kokon niemowlęcy sprawi, że twoje dziecko poczuje się bezpiecznie.

Fotele dla komfortu  i wygody

Urządzając pokój niemowlęcy pamiętajmy również o własnej wygodzie. Pokój naszego dziecka stanie się miejscem, w którym będziemy spędzać wiele czasu. Warto więc pomyśleć o wygodnym fotelu lub pufie, w której będziemy mogli przysiąść usypiając lub karmiąc dziecko, a także czytając mu książki. Możemy wybrać zwykły fotel albo fotel poduchę, który jest wypełniony styropianem. Takie wielkie poduchy doskonale przystosowują się do przybieranej przez nas pozycji, a kiedy dziecko podrośnie okażą się świetnym elementem do zabaw.

Maty i dywaniki

Pamiętajmy też, że efekt przytulności otrzymamy dzięki puchatym dywanom. Warto zainwestować w taki, ponieważ dziecko bardzo dużo czasu spędzi podczas zabaw na podłodze. Na rynku dostępne są też specjalne maty do zabaw dla dzieci, które pozwolą na bezpieczną i wygodną zabawę oraz naukę przewracania się z pleców na brzuszek, a także siadania, podnoszenia się i wstawania. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, tak by z łatwością można było ją wyczyścić. Wśród mat do zabaw są nie tylko proste maty w postaci kocyków, ale też elementy piankowe oraz maty edukacyjne, które posiadają zawieszki z zabawkami wydającymi dźwięki.