Browse By

Jak się pozbyć cellulitu?

Profesjonalne gabinety SPA oferują swoim klientkom skuteczne i bezpieczne pozbycie się na stałe cellulitu. Przyjrzyjmy się zatem niektórym zabiegom, które pozwalają na zniwelowanie niezbyt estetycznego cellulitisu.

Nie od dziś wiadomo, iż skuteczne i przede wszystkim trwałe pozbycie się cellulitu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i ćwiczeniami fizycznymi. Jest jednakże prostsza metoda walki z tak zwaną „skórką pomarańczową”. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertami salonów SPA, które sugerują szereg odprężających kuracji przecież cellulitowi.

Bez wątpienia jednymi ze skuteczniejszych metod SPA na walkę z cellulitem są zestawy różnego rodzaju masaży. Do najpopularniejszych należy miedzy innymi tak zwany masaż bambusami. który jest dość intensywny, dzięki czemu po jego zastosowaniu w regularnych odstępach czasu cellulitis szybko znika, pozostawiając skórę jędrną i aksamitną w dotyku. Ten typ masażu SPA zawiera dodatkowo elementy stymulacji punktów refleksologicznych na całym ciele. Wykonuje się go zarówno „na sucho”, jak i za pomocą specjalnych bambusowych miotełek. To właśnie bambusowi masaż zawdzięcza swoją nazwę, bowiem gałązkami delikatnie oklepuje się, ugniata i głaszcze skórę, oczywiście przy zastosowaniu zmiennego, intensywnego ruchu.

Relaks w SPA

Po antycellulitowych zabiegach SPA wszystkie mięśnie ciała są zrelaksowane, ustępują przecież wszelkie napięcia. Masaż bambusowy skutecznie regeneruje, rewitalizuje i stymuluje cały organizm do dalszej walki z cellulitem, dlatego też poleca się go szczególnie tym klientkom, które dopiero zaczynają pozbywanie się szpecącego cellulitu.

Jednakże nowoczesne salony SPA proponują także wiele profilaktycznych kuracji antycellulitowych. Zabiegi te mają za zadanie modelowanie całej sylwetki oraz niedopuszczenie do pojawienia się charakterystycznej „skórki pomarańczowej”. Należy tylko zaznaczyć, iż zabiegu tego nie poleca się kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Pozostałe kobiety śmiało mogą uczestniczyć w tego rodzaju zabiegach. Po za kończeniu kuracji bowiem z pewnością zobaczą widoczne efekty.

Do zabiegów mających na celu zniwelowanie brzydkiego cellulitisu stosuje się oczywiście specjalne kosmetyki. W większości są to gruboziarniste peelingi złuszczające, specjalistyczne kremy rewitalizujące i nawilżające oraz maski na ciało, głównie z morskich alg.

Odprężające kąpiele spa

Bez wątpienia gabinety i salony SPA na całym świecie słyną przede wszystkim z odprężających i relaksujących kąpieli. Niektóre z nich mają charakter leczniczy, inne jedynie relaksujący. Co jednakże łączy oba typy kąpieli SPA?

Nie od dziś wiadomo, iż kąpiel ma nie tylko stricte higieniczne „zastosowanie”. Od starożytności wiedziano już, iże gorąca, aromatyzowana woda potrafi przynieść niebanalne ukojenie i wyciszenie, zarówno ciała jak i umysłu. Z tego tez powodu kąpiele, zarówno lecznicze jak i pielęgnacyjne stanowią podstawę oferty wszystkich gabinetów SPA. Zależnie od stanu naszego zdrowia lub kondycji psychicznej, możemy śmiało skorzystać z kąpieli w solach morskich, naparach z ziół, algach morskich, mleku, solance, a nawet w piwie lub winie czy… czekoladzie.

Zabieg szczególnie polecany przy walce z cellulitem to karboksyterapia!

Głównym zadaniem leczniczych kąpieli SPA jest przede wszystkim odprężenie, niwelacja oznak stresu, ulga a bólach i obrzękach. Dodatkowo, kąpiele takie skutecznie usprawniają krążenie oraz niezwykle widocznie poprawiają koloryt i gładkość skóry. Nie trzeba chyba dodawać, jak fantastycznie nawilżają one cerę, łagodzą najróżniejsze podrażnienia oraz pomagają w walce z cellulitem czy chorobami skóry.

Jako zabiegi lecznicze, kąpiele SPA trwają zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Najczęściej odbywają się one w przytulnym, kameralnym oświetleniu oraz z towarzyszeniem spokojnej, kojącej muzyki. Do wody zazwyczaj dodaje się także aromaterapeutyczne olejki, mające jeszcze skuteczniej odprężyć ciała i zrelaksować umysł. Nierzadko, podczas kąpieli wykonuje się także specjalny masaż głowy, dłoni lub stóp, który ma dodatkowo odprężyć i poprawić krążenie.

Co jednak ważne, odprężająca kąpiel w stylu SPA można bez żadnego wysiłku przygotować także we własnej łazience. Wystarczy nieco ją uprzątnąć, aby nie rozpraszać swojej uwagi niepotrzebnymi bibelotami i przedmiotami. Do gorącej wody dodaje się kilka kropel olejku eterycznego, zależnie od nastroju może to być lawenda, sosna lub owoce egzotyczne. Kąpiel taka powinna trwać około pół godziny. Po takim czasie z pewnością poczują się Państwo wypoczęci i zrelaksowani. Zachęcamy zatem do urządzenia salonu SPA w zaciszu własnego domu. Pamiętajmy także o stosowaniu odpowiednich kosmetyków z serii SPA, które zapewnią naszej skórze gładkość i jędrność.