Browse By

Dlaczego transport ciężkich instrumentów warto zlecić specjalistycznym firmom?

Ciężkie instrumenty muzyczne takie jak fortepiany czy pianina to dla muzyków inwestycja, o którą trzeba dbać należycie. Konieczność przewiezienia tak dużego gabarytu na miejsce kolejnego koncertu czy też podczas przeprowadzki może stwarzać ogromne problemy, nawet dla tych, którzy na co dzień specjalizują się w transporcie.

Nie wystarczy tu już wyłącznie duży samochód i typowe zabezpieczenia stosowane nawet przez najlepsze firmy transportowe na rynku – przewóz fortepianu czy pianina wymaga specjalnego traktowania. Komu więc zlecić przewóz tych niezwykle pięknych i kosztownych instrumentów? Wyłącznie specjalistycznej firmie koncentrującej się wyłącznie na usługach transportu ciężkich instrumentów muzycznych. Dlaczego jest to tak ważne i czego można spodziewać się po ich ofercie?

Profesjonalne przygotowanie instrumentów do transportu

Jedną z pierwszych, podstawowych wręcz zasad przewozu fortepianów i pianin jest konieczność ich odpowiedniego przygotowania i wiedzy na temat tego, jak zrobić to prawidłowo. Nie każda firma przewozowa zdecyduje się oczywiście na podjęcie się przewozu instrumentów, ale i wśród tych którzy to zrobią znajdą się tacy, którzy o fortepianach nie mają najmniejszego pojęcia. Skutki wyboru takiej firmy mogą być opłakane – fortepian to nie szafa, dlatego też wymaga zupełnie innych zabezpieczeń niż tradycyjne gabaryty.

Na co zwrócić uwagę w ofercie firmy, której zleca się transport fortepianu? O co pytać w trakcie rozmowy z jej przedstawicielem? Bardzo ważną kwestią jest tu pobranie przez pracowników pełnych wymiarów instrumentu i gwarancja przygotowania przez nich zabezpieczeń, dzięki którym nierównomiernie rozłożony ciężar charakterystyczny dla fortepianów nie będzie stanowił zagrożenia dla jego bardziej wrażliwych elementów takich jak choćby nogi. Fortepiany, nawet ze swoją imponującą wagą i rozmiarami są w istocie niezwykle delikatne – ich uszkodzenie natomiast jest bardzo kosztowne.

Profesjonalna firma zajmująca się transportem fortepianów powinna oferować pełne wyposażenie zabezpieczające fortepian podczas transportu – specjalistyczne podkładki, podnośniki czy wózki do przewozu fortepianów, jak i również pasy, pianki i folie zabezpieczające to podstawa bezpiecznego transportu instrumentu.

Obserwując pracę firmy transportowej czy nawet przeglądając ich ofertę warto zainteresować się tym jak zostaną zabezpieczone najbardziej wrażliwe elementy fortepianu, a więc klapa i nóżki – fortepian zdecydowanie nie powinien stać w samochodzie tak po prostu, jak na równej podłodze.

Dlaczego warto znaleźć odpowiednią firmę do transportu ciężkich instrumentów?

Odpowiedni sprzęt do transportu fortepianu nie wystarczy, by zagwarantować bezpieczny przewóz instrumentu dlatego też nie ma większego sensu inwestowania pieniędzy w firmę, która nie miała wcześniej do czynienia z tego typu instrumentami.

Transport fortepianów BRODA

Zdjęcie przedstawia zdejmowanie fortepianu z 16. piętra wieżowca przy pomocy dźwigu. Akcja realizowana jest przez firmę transportową BRODA, która specjalizuje się w transporcie pianin i fortepianów.

Warto wręcz postawić tu na transport, który specjalizuje się wyłącznie w przewozie instrumentów i nie dopuści do żadnego błędu czy awarii podczas załadunku, rozładunku jak i samej jazdy. Pracownicy przygotowujący fortepian do transportu powinni wykonać wszelkie pomiary konieczne do oszacowania najlepszej drogi wyniesienia instrumentu z domu lub też poprosić ich właściciela o przygotowanie takiego pomiaru – profesjonaliści chętnie zajmą się fortepianem od początku do końca by uniknąć jakiegokolwiek nieporozumienia i uszkodzenia.

Choć to oczywiście firma podejmująca się transportu powinna zaopatrzyć się we wszystkie konieczne materiały zabezpieczające i wiedzieć, w jaki sposób załadować czy zabezpieczyć fortepian na pace samochodu, właściciel instrumentu powinien być obecny przy pracownikach przez cały czas i zgłaszać ewentualne wątpliwości, które ostatecznie mogą uchronić instrument przed uszkodzeniem.

Transport instrumentów wyłącznie z zaufaną firmą

Ilość firm transportowych na rynku jest dziś naprawdę duża, jednak tylko wybrane są w stanie zapewnić bezpieczeństwo ciężkim instrumentom. Nie warto ryzykować utraty lub uszkodzenia tak drogiego sprzętu powierzając go w ręce niekompetentnej ekipy – profesjonalne usługi transportowe dla pianin i fortepianów to jedyna bezpieczna droga do transportu instrumentów.